مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  34441 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تفسیر سوره نازعات

تفسیر سوره نازعات

سوره نازعات هفتاد و نهمین سوره از قرآن است و دارای 46 آیه است. این سوره یکی از پرفضیلت ترین سوره های قرآن مجید می باشد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سوره نازعات هفتاد و نهمین سوره از قرآن است و دارای 46 آیه است. این سوره یکی از پرفضیلت ترین سوره های قرآن مجید است. آسمونی در این بخش تفسیر این سوره را بیان می کند.

تفسیر سوره نازعات
سوره نازعات

نزول سوره نازعات

سوره نازعات در مکه نازل شده است. این سوره در ترتیب مصحف هفتاد و نهمین سوره و در ترتیب نزول هشتاد و یکمین سوره قرآن کریم است که پیش از آن سوره نبا و پس از آن سوره انفطار نازل شده است.

تعداد آیات سوره نازعات

این سوره شامل چهل و شش آیه است از نظر اهل کوفه و چهل و پنج آیه است از دید دیگران. اختلاف آن در دو آیه است:«وَ لِأَنْعامِکُمْ» حجازی و کوفی «طغی» عراقی و شامی است.

سوره نازعات
سوره نازعات

فضیلت سوره نازعات

ابی بن کعب از پیامبر صلّی اللَّه علیه و آله روایت نموده که فرمود هر که سوره (و النّازعات) را قرائت کند نباشد توقّفش و حسابش در روز قیامت مگر به اندازه وقت نماز واجب تا اینکه داخل بهشت گردد. وامام صادق علیه السّلام فرمود: هر که این سوره را قرائت کند از دنیا نرود مگر سیراب و روز قیامت هم انگیخته نشود مگر سیراب و داخل بهشت هم نگردد مگر سیراب.

محتوای سوره نازعات

در این سوره خبرهای مؤکدی از وقوع قیامت آمده، و از طریق تدبیر ربوبی که نتیجه ‌اش تقسیم شدن مردم به دو طایفه بهشتی و دوزخی است، بر وقوع آن استدلال کرده، و در آخر با اشاره به اینکه از رسول خدا (ص) می‌پرسیدند که قیامت چه وقت است؟ و با پاسخ به این سؤال سوره را ختم می‌کند

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره تفسیر سوره نازعات فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تفسیر سوره نازعات» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید