زمان مطالعه: 3 دقیقه
کاشت گل و گیاه در تابستان

کاشت گل و گیاه در تابستان

فصل تابستان فصل پرورش بسیاری از گلها و گیاهان است که با توجه به شرایط آب و هوایی این فصل زمان کاشت بذز و رشد آنها می باشد.

با آمدن تابستان خیلی ها سوال می‌پرسند که آیا در تابستان هم می توان گل و گیاه کاشت؟ خب درست است که فصل بهار فصل کاشت گیاهان زیادی است اما تابستان هم گیاهان مخصوص خود را دارد که در فصل پاییز می توانند محصول دهند. با آمدن تابستان می توان بذر سبزیجات مختلفی را در آپارتمان کاشت، مانند گوجه فرنگی، بادمجان، کدو، فلفل، هویج، ذرت و خیار و ... . اما بغیر از این سبزیجات، گل و گیاهان آپارتمانی زیبایی هم می توان کاشت که در ادامه مطلب آسمونی به معرفی آنها می پردازیم.

گل سوسن چشم سیاه

گل سوسن چشم سیاه
گل سوسن چشم سیاه

رودبکیا، کوکب کوهی یا سوسن چشم‌سیاه رنگ‌های متنوعی بین زرد روشن تا نارنجی تیره دارد. سوسن سیاه گلی پایا است که در بهترین حالت 1٫2 متر پهنا دارد. این گل یکی از بهترین گلهای تابستانی و مناسب برای ترکیب با سایر گل‌ها است.

گل کاغذی

گل کاغذی
گل کاغذی

این گل با نام علمی «بوگین ویلیا» در آب‌وهوای گرم همیشه گل خواهد داشت. گل کاغذی در مناطق چهارفصل، جزو گلهای تابستانی محبوب است. سرخابی و صورتی رنگ‌های معمول این گل زیباست که جلوه خاصی به محیط می‌بخشد. گل کاغذی به‌دلیل داشتن گلبرگ‌های نازک به این نام خوانده می‌شود. این گل گیاهی بالارونده است و اگر آن را نزدیک پرچین یا دیوار بکارید، ظاهر بسیار زیبایی پیدا خواهد کرد.

گل اشرفی

گل اشرفی
گل اشرفی

گل اشرفی یکی از بی‌دردسرترین گلهای تابستانی برای نگهداری در باغچه است. این گل زیبا گل‌دهی وسیعی در فصل تابستان دارد. برای افزایش گل‌دهی، ساقه‌های پژمرده و خشک گل را از گیاه جدا کنید. گل اشرفی در رنگ‌های زرد و صورتی یافت می‌شود؛ اما ممکن است رنگ سفید، گلبهی یا قرمز تیره نیز از این گل زیبا در دسترس باشد.

گل آلاله

گل آلاله
گل آلاله

این گلهای تابستانی زیبا که یادآور گل‌های رز و صدتومانی‌اند، در فصل بهار کاشته می‌شوند و در تابستان گل می‌دهند. آلاله هم نوع یک‌ساله و هم نوع پایا دارد که بسته به محیطی که در آن رشد می‌کند، متغیر است. می‌توانید پس از پایان فصل گل‌دهی، شاخه و قسمت بالایی گیاه را قطع و آبیاری را متوقف کنید تا زمینه برای گل‌دهی سال بعد مهیا شود. این گل نیز هوای آفتابی را می‌پسندد.

گیاه اسطوخودوس 

گیاه اسطوخودوس
گیاه اسطوخودوس

احتمالا پیش از این با عطر و اسانس اسطوخودوس در خوشبوکننده‌ها، عودها یا روغن های ماساژ آشنا بوده‌اید. اسطوخودوس یا «لوندر» گیاهی بسیار معطر است که محیط آفتابی را دوست دارد و به خاکی با زهکشی مناسب نیاز دارد. این گل زیبا پرنده‌ها و پروانه‌ها را به خود جذب می‌کند. می‌توانید پس از خشک کردن گل‌ها، به‌راحتی یک ظرف برگ خشک (پوپوری) تهیه کنید.

گیاه حسن یوسف

گیاه حسن یوسف
گیاه حسن یوسف

حسن‌یوسف یکی از گیاهان تابستانی یک‌ ساله است که به‌شدت نور خورشید را دوست دارد. گونه‌های دیگری از حسن‌یوسف نیز وجود دارند که به نور کمتری نیاز دارند. رنگ‌های متنوع این گیاه زیبایی خاصی به محیط می‌بخشد. حسن‌یوسف با روش قلمه‌زنی یا کاشت بذر گل در تابستان به‌راحتی تکثیر می‌شود. برای روش اول، تنها کافی است ساقه را از قسمت زیرین برگ جدا کنید و در لیوان آب قرار دهید. پس از چند هفته، ریشه‌های جدید آن نمایان می‌شوند.

گیاه کالادیوم

گیاه کالادیوم
گیاه کالادیوم

کالادیوم یا «فیل گوش» یکی از گیاهان تابستانی محبوب است که برگ‌های صورتی و سبز آن به‌شکل قلب یا گوش فیل دیده می‌شوند. کاشت کالادیوم هم در باغچه و هم در گلدان ظاهر بسیار جذابی به محیط می‌بخشد. در طول پاییز می‌توانید این گیاه را به داخل خانه بیاورید و به‌شکل گیاه آپارتمانی از آن مراقبت کنید. کالادیوم سایه را بیشتر می‌پسندد.

گیاه پلومریا

گیاه پلومریا
گیاه پلومریا

پلومریا گیاه گلداری است که خودش را همه جوره با شرایط وفق می دهد و در مناطق گرمسیری یا نیمه گرمسیری به راحتی رشد می یابد. درخت این گیاه خوشه های شگفت انگیزی در رنگ های سفید، قرمز، صورتی، بنفش و زرد دارد. این گل بیشتر در جواهرات عروسی مورد استفاده قرار می گیرد و نمادی از آغازی جدید جذابیت، محبت و زیبایی هستند. 

گیاه مرجان

گیاه مرجان
گیاه مرجان

مرجان یا «کوفیا» گیاه مقاوم یک‌ساله‌ای است که در رنگ قرمز یا نارنجی بسیار زیبایی وجود دارد. این گل مرغ مگس را به خود جذب می‌کند. بهتر است مرجان را در گلدان بزرگی بکارید تا گیاه اجازه رشد داشته باشد. محیط آفتابی و نورگیر کاملا برای مرجان لازم است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «کاشت گل و گیاه در تابستان» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.