کد مطلب:  47505  درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نحوه انجام تنظیمات ایمیل در OutLook

نحوه انجام تنظیمات ایمیل در OutLook

outlook نرم افزاري است که براي دريافت و ارسال نامه هاي الكترونيكي استفاده می شود.یکی از مهمترین و شناخته شده...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

outlook نرم افزاری است که برای دریافت و ارسال نامه های الکترونیکی استفاده می شود.یکی از مهمترین و شناخته شده ترین کاربردهای نرم افزار Outlook، مدیریت ایمیل می باشد. این نرم افزار می تواند به شما در مدیریت ارسال و دریافت پست های الکترونیکی کمک کند. اما Outlook به جز مدیریت ایمیل ها می تواند مدیریت دیگر اطلاعات شخصی شما، نظیر مدیریت فعالیت ها، تقویم کاری، یادداشت برداری، مدیریت تماس ها، مرورگر وب و یا حتی کار در حالت Offline را نیز بر عهده بگیرد. همچنین با ترکیب این نرم افزار با نرم افزارهای دیگری چون Microsoft Exchange Server و Microsoft Sharepoint Server کارایی های پیشرفته تری چون ارسال و دریافت ایمیل های داخلی سازمان، تنظیم تقویم و جلسات کاری، لیست شیرپوینت و یا حتی اشتراک گذاری فایل ها پیدا می کند.

نکته : در ابتدا به اطلاع میرسانیم چنانچه از این نرم افزار برای مدیریت ایمیل های خود استفاده میکنید ممکن است ارتباط این برنامه با هاست شما در زمان تغییر DNS ها ، تغییر IP سایت و یا جا به جایی سرور سایت برای مدتی دچار اشکال شود. با توجه به مشکلات اینچنینی که برای این نرم افزار محبوب وجود دارد توصیه ما استفاده از نرم افزار ThunderBird به عنوان جایگزین این نرم افزار است.

در ادامه به نحوه انجام تنظیمات ایمیل ها در Outlook میپردازیم. تصاویر موجود از محیط نسخه 2007 این برنامه درج شده اند اما تنظیمات انجام شده برای تمامی نسخه های اوتلوک یکسان است.

1) پس از اجرای OutLook از طریق منو بالای صفحه دکمه Tools و در ادامه گزینه Account Settings را انتخاب کنید. (در اوتلوک 2013 و بالاتر ابتدا منوی File را انتخاب و در صفحه ی باز شده، گزینه ی "Account Settings" را انتخاب فرمایید و مجددا از منو باز شده گزینه "Account Settings..." را انتخاب فرمایید.)

2) در بخش Email گزینه New را برگزینید.

3) چکباکس Manually configure server settings or additional server type را فعال و به مرحله بعد مراجعه کنید.

4) Internet-Email را انتخاب و به مرحله بعد مراجعه فرمایید.

نکته : در نسخه های جدید برنامه نظیر Outlook 2013 در این مرحله صفحه جدیدی باز میشود که در صفحه Choose Service گزینه سوم یعنی POP or IMAP را انتخاب و بر روی دکمه Next کلیک کنید.

5) فیلدهای موجود در این صفحه را مطابق با موارد زیر تکمیل کنید:  • Your Name: نام مورد نظر جهت اختصاص به اکانت ایمیل را وارد کنید.
  • Email Address: آدرس ایمیل را وارد نمایید.
  • Account Type: نوع پروتوکل اتصال به سرویس ایمیل خود را متناسب با نیاز خود (POP3 یا IMAP) انتخاب فرمایید.
  • Incoming Mail Srever: از آدرس mail.yourdomain.com استفاده کنید.
  • Outgoing Mail Srever: از ادرس mail.yourdomain.com استفاده کنید.
  • Username: آدرس ایمیل فعال خود را کامل وارد نمایید.
  • Password: رمز عبور ورود به اکانت ایمیل را وارد نمایید.

6) دکمه More Settings را انتخاب کنید.  • در قسمت Outgoing Server چکباکس My outgoing server (SMTP) required authentication را فعال کنید.

وارد تب Advanced شوید :

- مقدار Incoming Server - POP3 به صورت پیشفرض برابر با 110 میباشد. این مقدار را تغییر ندهید. - حتما پورت مربوطه در فیلد Outgoing Server - SMTP را 587 وارد نمایید. - گزینه This server required an encrypted connection را از حالت انتخاب خارج کنید.(تیک این گزینه برداشته شود) - مقدار گزینه Use the following type of encrypted connection را بر روی None تنظیم و ذخیره نمایید. - چنانچه قصد دارید با دریافت هر ایمیل، یک کپی از آن در وبمیل قرار گیرید در بخش Advanced چکباکس Leave a copy of message... را فعال نمایید در غیر اینصورت از اعمال چکباکس خودداری کنید.

7) حال در پنجره Internet E-mail Setting با استفاده از دکمه Test Account Settings اقدام به تست اتصال نمایید. چنانچه هر دو نتیجه مشابه تصویر زیر، سبز رنگ بود، به این معناست که اتصال برقرار می باشد.

8) این پنجره کوچک را ببندید و در ادامه Next و Finish را برگزینید.

: برای دریافت مشاوره درباره نحوه انجام تنظیمات ایمیل در OutLook فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «نحوه انجام تنظیمات ایمیل در OutLook» در کادر زیر بنویسید :

9 - 3 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید