زمان مطالعه: 1 دقیقه
خواندنی های المپیک استکهلم- 1912( بخش دوم)

خواندنی های المپیک استکهلم- 1912( بخش دوم)

در المپیك 1912 اتفاقاتی در داخل و خارج میادین رخ داد كه بارون پی‌یر دوكوبرتن، در نطق اختتامیه المپیك، این بازی‌ها را با شكوه، زیبا و آرمانی توصیف كرد.

این دوره المپیك حقیقتاً مجموعه تمام چیزهایی بود كه كوبرتن دوست داشت در المپیك باشد و هیچ ورزشكار یا تیمی از ناعادلانه بودن قضاوت‌ها شكایت نكرد. در این المپیك، آن چه بود دوستی بین ورزشكاران بود. نزدیكی ملت‌ها و احترام به یكدیگر بود و محبت و مهمان‌نوازی فراموش نشدنی ملت سوئد. در هر ورزشگاه، استخر، میدان و هر رشته‌ای روح و آرمانهای المپیك، درك درست آن‌ها و علاقه به حفظ و اجرای آن‌ها به چشم می‌خورد. ورزشكاران دوستی را پایه‌گذاری كردند. مقامات رسمی به یكدیگر نزدیك شده و بحث شكل‌گیری فدراسیون‌های بین‌المللی رشته‌های مختلف آغاز شد.

رالف» در پرتاب وزنه با دو دست بطلا گرفت و هموطن خود پاتریك مك دونالد را با اختلاف 17 سانتیمتر پشت سر نهاد. در رقابت پرتاب وزنه با یك دست ـ كه لحظه‌ای قبل از پرتاب «روز» را مشاهده می‌كنید، جای دو قهرمان عوض شد و این بار «روز»  نایب‌قهرمان المپیك لقب گرفت.
تصویری دیگر از روز گشایش بازی‌ها و استادیوم بنفش رنگ با برج و باروهای منحصر به فردش. پیست این استادیوم 383 متر بود
مراسم رژه به پایان رسیده است و ولیعهد سوئد در حال افتتاح رسمی مسابقات است كه بعدها كوبرتن آن را باشكوه، زیبا و آرمانی نامید.

در بازیهای 1912 حدود دویست مدال از هر جنس آن توزیع شد. تصویری از مدال بازی‌های استكهلم را مشاهده می‌كنید.

ستاره ژیمناستیک نیز كسی نبود جز ژیمناستی كه در عكس می‌بینید: «آلبرتو برایلیا» كسی كه با 135 امتیاز در بخش انفرادی قهرمان شد و یكی از اعضای تیم ایتالیا نیز بود. تیمی كه با 265.75 پوئن قهرمان المپیك شد.
 اعضای كمیته ملی المپیك آمریكا و سوئد را در كنار هم می‌بینید. جلسه‌ای در راستای گسترش روابط ورزشی و سرانجام عكسی یادگاری در كنار یكدیگر ...
هانس كوله ماینن با ثبت ركورد 6ـ14:36 دقیقه، اولین انسانی بود كه 5000 متر را در زمانی كمتر از پانزده دقیقه دوید. او همچنین در دوی ده هزار متر ركورد 8ـ31:20 دقیقه را بر جای نهاد. تصویر ركورددار جهان را در كنار همسرش مشاهده می‌كنید.
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خواندنی های المپیک استکهلم- 1912( بخش دوم)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.