زمان مطالعه: 1 دقیقه
هفته ملی اطلاع رسانی ایدز

هفته ملی اطلاع رسانی ایدز

۴ تا ۱۰آذر ماه، هفته ملی اطلاع رسانی ایدز نامگذاری شده است.

اپیدمی جهانی ایدز و ویروس آن، با توجه به مقیاس و تأثیر ویرانگری که دارد یک مورد اضطراری جهانی و یکی از وحشتناک ترین چالشها را در برابر زندگی و حیثیت انسان و همچنین در برابر برخورداری مؤثر ازحقوق بشر تشکیل می دهد، که رشد اجتماعی و اقتصادی را در سراسر جهان تضعیف می کند و بر تمامی سطوح جامعه ملی، اجتماعی، خانوادگی و فردی تاثیر می گذارد. ایدز تا به حال جان میلیون ها انسان را گرفته است و در سرتاسر جهان هر ساله میلیون ها انسان به ویروس "اچ. آی. وی." آلوده می شوند. تاکنون هیچ راهی برای درمان قطعی آن پیدا نشده است.

این هفته همانند همیشه اهمیت دارد تا این نکته به افراد و مسئولین یادآوری گردد که هنوز نیاز اساسی افزایش توجه جهت مبارزه با ویروس HIV برای پایان انگ و تبعیض، افزایش آگاهی و بهبود کیفیت زندگی افرادی که با HIV زندگی می کنند، مورد نیاز است.

یکی از چالش های اصلی در کشور و استان ما کاهش تشخیص و شناسایی موارد مبتلا به HIV می باشد و علیرغم وجود زیر ساختهای مورد نیاز و ایجاد دسترسی برای عموم جامعه و افراد واجد شرایط جهت آزمایش رایگان و محرمانه HIV، هنوز به علت عدم آگاهی جامعه از این مراکز و همچنین انگ و تبعیض متاسفانه افراد واجد شرایط تمایل ندارند در این مراکز تحت درمان  قرار گیرند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «هفته ملی اطلاع رسانی ایدز» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره هفته ملی اطلاع رسانی ایدز فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.