زمان مطالعه: 1 دقیقه
هفته وقف

هفته وقف

وقف یک نهاد ممتاز دینی است، باید از طریق تشویق مردم به وقف و همچنین ادای صحیح حق واقف در مورد موقوفه اش، سنت وقف را بیش از پیش در جامعه ترویج کرد.

فرهنگ متعالی وقف با کارکردهای متنوع، از راهکارهای توسعه اقتصادی، اجتماعی، آموزشی، فکری، فرهنگی و معنوی جامعه، سنت حسنه‌ای است که در سیره پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) همواره مورد تأکید بوده و یکی از بارزترین مظاهر احسان و نیکوکاری به شمار می‌رود.

وقف یک نهاد ممتاز دینی است، باید از طریق تشویق مردم به وقف و همچنین ادای صحیح حق واقف در مورد موقوفه اش، سنت وقف را بیش از پیش در جامعه ترویج کرد.

ترویج این سنت حسنه که ریشه در اعتقادات دینی دارد، در ایران اسلامی به طور ویژه مورد توجه قرار گرفته و در همه جا همواره مورد عنایت بوده است.

 ایام ولادت پیغمبر اکرم(ص) به عنوان هفته وقف نامگذاری شده و از این فرصت به منظور ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف، تجلیل از واقفین و خیرین، بیان دستاوردهای وقف و پرداختن به وقف‌های جدید بهره‌گیری می‌شود.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «هفته وقف» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره هفته وقف فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.