زمان مطالعه: 2 دقیقه
خاطرات دربی سرخابی؛ بهترین برد تاج در دربی( 1356)

خاطرات دربی سرخابی؛ بهترین برد تاج در دربی( 1356)

سال 1356، حاصل بازی برتر تاج سه گل در برابر هیچ بود و این درخشان ترین نتیجه برای تاج در طول دیدارهایش با پرسپولیس به شمار می آمد.

سنگین ترین شکست پرسپولیس

بزرگ ترین تفاوت دیدار پرسپولیس و تاج در دور رفت جام پنجم تخت جمشید با بازی های قبلی دو تیم این بود که پرسپولیس هیچ گاه مانند این بازی ضعیف و تاج تا این اندازه مقتدر ظاهر نشده بود. پرسپولیس با وجود برخورداری از تجربه بازیکنانی مانند علی پروین، پرویز قلیچ خانی، علیرضا عزیزی و بیژن ذوالفقارنسب هرگز نتوانست تا پایان بازی قیافه یک تیم به خود بگیرد و بازیکنان این تیم هر یک سازی جداگانه برای خود می نواختند.

در عوض تاج با بازیکنان جوان خود نود دقیقه بدون وحشت از خستگی در زمین دوید و در پایان به آنچه که مستحق آن بود رسید. تاج در حالیکه تا 8 دقیقه به پایان بازی تنها یک گل ذخیره داشت در فاصله ای کوتاه دو بار دیگر توپ را در دروازه پرسپولیس جای داد و این برای خوش بین ترین طرفداران این تیم هم قابل تصور نبود.

بازی با فشار اولیه پرسپولیس آغاز شد ولی تاج علیرغم از دست دادن دو یار خود به خاطر مصدومیت، روحیه خود را نباخت و در یک دقیقه به پایان نیمه اول توسط محرم عاشری یار تازه وارد خود به گل برتری دست یافت.

تاج تا قبل از به ثمر رساندن گل اول هنوز خود را باور نکرده بود و بیشترین سعی بازیکنان این تیم در حفظ بازی و به دست آوردن حداقل یک امتیاز از این بازی بود اما گل عاشری نیرویی مضاعف در آنها ایجاد کرد و نیمه دوم را با روحیه ای عالی آغاز کردند.

پرسپولیس در نیمه دوم سعی فراوانی در به تساوی کشاندن بازی کرد اما جنگ پایاپای دو تیم تا دقیقه 82 بدون اینکه تغییری در نتیجه بازی ایجاد شود ادامه داشت.

در این دقیقه ایرج دانایی فرد که ستاره میدان بود با فراری سریع دفاع پرسپولیس را به هم ریخت و حاج رحیمی پور فقط با خطا مانع پیشروی او شد که این خطا، یک پنالتی برای تاج به ارمغان آورد و حسن روشن کاپیتان جدید تاج با ضربه ای دقیق فاصله دو تیم را به دو گل رساند.

پرسپولیس بعد از این گل تمام امیدهای خود را بربادرفته دید و در حالی که سعی داشت تنها برای حیثیت حداقل یکی از گل های خورده را پاسخ گوید ضربه آخر را هم دریافت کرد و روی ضربه چکشی و زیبای مراغه چیان برای سومین بار زانو به زمین زد.

پرونده:Taj-Perspolis-1356-1.jpg - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

جام پنجم تخت جمشید، بازی رفت

مسابقات قهرمانی باشگاه های ایران سال 56-1355

یکشنبه 18 اردیبهشت ماه 1356 استادیوم امجدیه

تاج   3    پرسپولیس  0

تاج: حجت الله خاکسار تهرانی، حسن نظری، مصطفی مسلمی (هوشنگ زرین کمر) (محرم عاشری)، آندرانیک اسکندریان، اصغر حاجیلو، شاهرخ مطیعی، سعید مراغه چیان، ایرج دانایی فرد، هادی نراقی، عباس نوین روزگار، حسن روشن (کاپیتان)

مربی: جگیچ

 

پرسپولیس: حسین قره خانلو، جمشید رشیدی، بیژن ذوالفقارنسب، یعقوب فاطمی مقدم، محمد دادکان، علی پروین (کاپیتان)، پرویز قلیچ خانی، محمد مایلی کهن (حسن شفیع نیا)، اسماعیل حاج رحیمی پور، محمود خوردبین (محمدرضا زادمهر)، علیرضا عزیزی

مربی: منصور امیر آصفی

داور: شوایلر (آلمان غربی) با کمک مصطفی ممیز و محمود خوشخوان

تماشاگر: 30 هزار نفر

اخطار: عباس نوین روزگار، شاهرخ مطیعی

گل ها: دقیقه 44 محرم عاشری، دقیقه 82 حسن روشن، دقیقه 88 سعید مراغه چیان

نظر خود را درباره «خاطرات دربی سرخابی؛ بهترین برد تاج در دربی( 1356)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره خاطرات دربی سرخابی؛ بهترین برد تاج در دربی( 1356) فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.