زمان مطالعه: 1 دقیقه
کارتون به یاد ماندنی ماجراهای سندباد و علی بابا

کارتون به یاد ماندنی ماجراهای سندباد و علی بابا

ماجراهای سندباد یک انیمه 52 قسمتی به کارگردانی فومیئو کوروکاوا که برای اولین بار در سال 1975 اکران گردید....
sinbad(1)
sinbad(1)

ماجراهای سندباد یک انیمه 52 قسمتی به کارگردانی فومیئو کوروکاوا که برای اولین بار در سال 1975 اکران گردید. داستان این مجموعه بر اساس داستان سندباد است. سندباد در سال 1356 به پارسی دوبله شد و تاکنون چندین بار به روی آنتن رفته است.

این داستان در قصه‌های هزار و یکشب هم گنجانده شده و به میان عربها هم راه یافته است و اروپاییان آن را از ایشان گرفته اند. داستان سندباد امروزه سوژه چندین فیلم سینمایی و پویانمای گوناگون در جهان شده است. این کارتون در ایران در اواخر دهه شصت و اوایل هفتاد خورشیدی از طرفداران بسیاری برخوردار بوده است. کارتون به صورت سریالی بوده و بر اساس داستان های سندباد بحری ساخته شده است.

sinbad
sinbad

کارتون سندباد یکی از زیباترین کارتون های دوبله شده در ایران است.این کارتون از جمله کارتون هایی بود که هر کسی با هر سنی را مجذوب خود می کرد.حتما همتون کارتون سندباد رو دیدید که داستان یک پسر ماجراجوی اهل بغداده که در هر قسمت با اتفاقات عجیب و موجوداتی تخیلی مواجه می شه. برخی از شخصیت های داستان عبارتند از: سندباد، شیلا، علی بابا، حسن.

sinbad(2)
sinbad(2)

صداپیشگان

دوبلۀ سندباد به سرپرستی ناصر ممدوح انجام شد. وی صداپیشگی نقش نخست این کارتون را به ناهید امیریان سپرد که در زمان دوبله، فرزند دوم خود را باردار بود. هنرمندان زیر از دیگر دوبلُرهایی هستند که ممدوح را در برگردان این اثر به زبان پارسی یاری نمودند.

نقش

دوبلُر

سرپرست گویندگان و راوی

ناصر ممدوح

سندباد

ناهید امیریان

علی‌بابا

ظفر گرایی

شیلا

مهدی آژیر

شیلا پس از دگرگونی به انسان

فریبا شاهین‌مقدم

بابا علاءالدین

مرتضی احمدی (در چند قسمت نخست: غلام‌علی افشاریه)

عموی سندباد

فریدون دائمی

جادوگر بزرگ

خسرو شایگان

شیطان بزرگ

شهروز ملک‌آرایی

حسن

در بیشتر قسمت‌ها: مهوش افشاری

 

sinbad(3)
sinbad(3)
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «کارتون به یاد ماندنی ماجراهای سندباد و علی بابا» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.