زمان مطالعه: 12 دقیقه
معرفی شخصیت های کارتون بن تن

معرفی شخصیت های کارتون بن تن

تا به حال شده از خودتان بپرسید: بن تن چند موجود دارد که میتواند به آن ها تبدیل شود؟!

این روزها شاهد تولد شخصیت های کارتونی تازه ای در دنیای رسانه ای هستیم. شخصیت هایی مانند کارتون باب اسفنجی و شرک که به سرعت به میان کودکان و نوجوانان می آیند و خود را در دلهای انها جا می دهند. یکی از شخصیت های پرطرفدار کارتونی بن تن است. آسمونی در ادامه این مقاله به معرفی شخصیت های کارتون بن تن می پردازد که از شما عزیزان دعوت می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

وقتی که برای اولین بار فصل اول انیمیشن سریالی بن تن منتشر شد مانند یک بمب صدا کرد و به چیزی بیش از شهرت جهانی دست یافت و توانست خود را در دل مردم جای بدهد.

وایلدواین - Wildvine

wildvine
wildvine

همونطور که می بینید به این علت که از گیاه ساخته شده در صورت آسیب دیدن می تونه خیلی سریع خودشو ترمیم کنه. همچنین مانند چند موجود دیگر بن تن قادر به پرتاب کپسول های بمب مانندی است. سر این موجود توی این گیاه گوشت خواره و به همین علت نمیشه زیاد به سرش آسیب رسوند.

این موجود قابلیت خوب دیگری نیز دارد و ان این استکه می تواند خود را گسترش دهد یا جمع کند. و البته قابلیت کنترل گیاهان نیز لازم به دکر است.

آپچاک - Upchuck

upchuck
upchuck

واقعا موقع دیدن اپچاک کاری جز خنده نداریم ولی این موجود قدرت زیادی دارد و با خوردن اشیاء می تواند از دهان خود لیزر شلیک کند. همچنین او می تواند با زبانش هم به مبارزه بپردازد.

آی گای - Eye Guy

eye-guy
eye-guy

موجودی که روی صورتش چشم ندارد ولی تعداد زیاد چشم های روی بدنش این کمبود را به خوبی جبران می کند. Eye Guy از نوسان حرکتی زیادی برخوردار است و به همین دلیل برای دشمن سخت است که به او حمله کند. این موجود می تونه از چشم ها و دست خودش نوعی اشعه پرتاب کنه که مرگبار است. ولی اصل قضیه از اون وقت شروع میشه که این قدرت ها ترکیب میشن.

وی بیگ - Way Big

way-big
way-big

بزرگترین و درواقع قوی ترین موجود بن تن با قوی ترین دشمنان خود مبارزه کرده و آنهار ا به خاک سیاه نشانده. به علاوه جثه خیلی بزرگش اون میتواند با در آوردن دست هاش به حالت ضربدری اشعه تولید کند. اسم واقعی ویبیگ "تاکوستار" است. در یکی از قسمتهای بن تن دشمن بن تن ویبیگ را از بین برد و حتی ویبیگ دیگه در آمنی تریکس هم وجود نداشت. ولی خوشبختانه بن 10000 او را برگرداند.

سام فایر - Swampfire

swampfire
swampfire

یکی از پرطرفدار ترین موجودات بن تن که از اون خیلی استفاده میشه.

Swampfire به فارسی آتش مرداب مانند Wildvine از گیاه تشکیل شده و به همین دلیل می تونه گیاهان رو کنترل و خودش رو ترمیم کنه. آتش مرداب از سوراخ های روی کف دستش قادر به پرتاب آتش است. در حالت نهایی شکل آتش مرداب تغییر کرده و آتش او آبی و بسیار قویتر می شود تا حدی که قادر به ذوب کردن است. آتش مرداب در حالت نهایی می تونه مانند Wildvine کپسول های بمب مانندی پرتاب کنه.

الاین ایکس - Alien X

alien-x
alien-x

می توان گفت که موجود ایکس قوی ترین موجود بن تن است. داشتن موجود ایکس یعنی قدرت مطلق و این موجود حتی می تواند افکار خود را به واقعیت تبدیل کند.

البته موجود ایکس برای انجام دادن هر کاری از دو موجود Serena و Bellicus اجازه بگیرد که کار بسیار سختی است چون این دو موجود در واقع نقطه مخالف یکدیگر هستند.

نانومک - Nanomech

nanomech
nanomech

کوچکترین موجود بن تن که بسیار مناسب برای ورود به دستگاه ها است و بسیار بسیار مناسب برای فرار چون قابل دیدن نیست!

نانومک قادر به پرواز است و با وجود جثه ریزش قادر به پرتاب نوعی لیزر. وقتی که برای اولین بار فصل اول انیمیشن سریالی بن تن منتشر شد مانند یک بمب صدا کرد و به چیزی بیش از شهرت جهانی دست یافت و توانست خود را در دل مردم جای بدهد. تا به حال شده از خودتون بپرسید: بن تن چندتا موجود داره که میتونه به اون ها تبدیل بشه؟! خوب حالا من می خوام به این سوال شما جواب بدم : بن تن می تونه به 63 تا موجود مختلف تبدیل بشه حالا من می خوام این موجودات رو برای شما معرفی کنم.

اسپایدر مانکی - Spidermonkey

spidermonkey
spidermonkey

نژاد : آراچیمپ

سیاره : Aranhaschimmia

اسپایدرمانکی از آن موجوداتی است که با دیدن مبارزه اش خنده بر لبانمان می نشیند. می دانید که همیشه به طور خنده داری مبارزه می کند. قدرت ها مشخصات: اسپایدر مانکی قابلیت عنکبوت ها میمون هارا دوره و بعلاوه این ها میتونه از دمش تار بزنه.اسپایدر مانکی نسبت جثه خودش قدرت زیادی دارد. در حالت نهایی شکل این موجود به کلی عوض میشه و تار از دهن اون بیرون میاد.

راث - Rath

rath
rath

نژاد : Appoplexian

سیاره : Appoplexia

یکی از ویژگی ها رعس این است که وقتی بن تن به ان تبدیل می شود مقداری کنترل خودش را از دست می دهد واین موضوع رعس را مقداری خنده دار می کند. قدرت ها مشخصات : در واقع رعس بجز قدرت بدنی و تیغه هایی که از دستش بیرونزده قدرت دیگری نداره.رعس در مقابل صوت و امواج ضعیف است:

بازشاک - Buzzshock

buzzshock
buzzshock

نژاد : Nosedeenian

سیاره : Nosedeen Quasar

این هم یک موجود خنددار دیگر که بسیار سریع است قادر به پرواز و می تواند مقادیر زیادی انرژی را جذب کند در واقع خود یک منبع انرژی است و می توان گفت که شبیه یک باتری است.

لوداستار - Lodestar

lodestar
lodestar

نژاد : Biosovortian (بیوسوورتیان)

سیاره : نا معلوم

ویژگی جالب توجه این موجود: اینکه سرش از تنش جداست نمیشه به سر و گردنش حمله کرد! این موجود مخصوصا وقتی به درد میخوره که دشمن زره داشته باشه یا حتی سر آستین فلزی هم کافیه ! لوداستار میتونه با استفاده از امواج مغناطیسی یک سپهر درست کنه و در صورت صدمه دیدن خودش رو ترمیم کنه.

بلیتزولفر -Blitzwolfer

blitzwolfer
blitzwolfer

نژاد : Loboan (لو بوآن )

سیاره : Luna Lobo

به جز تراسپین یک موجود دیگری است که ما آن را در دنیای واقعی نیز داریم: Blitzwolfer

این موجود توانایی های یک گرگ بالغ رو به طور کامل در خودش جمع کرده است. او می تواند اشعه نادری به نام "کرودیوم" (که در زمین یافت نمی شود) از خودش پخش کنه همچنین قابلیتی شبیه اکو اکو دارد. او می تواند به طور بسیار بلند با همین نوع اشعه بپرد. موقع پرتاب اشعه دهن اون به چهار بخش تقسیم میشه ! جالبه نه؟! البته موجوددیگری از بن تن به نام  Snare-oh هم قادر به ساطع کردن همین نوع اشعه است.

اسنارو - Snare-oh

snare-oh
snare-oh

نژاد : Thep Khufan (تیپ کوفان)

سیاره : Anur Khufos

ما این موجود را به اسم مومیایی میشناسیم که البته لقب خیلی خوبیه. جز داشتن کرودیوم این موجود می تونه با استفاده از باند هاش همکار های زیادی بکنه و همین باعث میشه که انعطاف پذیر بشه. البته این که می تونه باند هاش رو گسترش بده هم لازم به ذکر است.

فرانک استرایک -Frankenstrike

frankenstrike
frankenstrike

نژاد : Transylian (ترانسیلیان)

سیاره : Anur Transyl

لازم به ذکر نیست و از عکس معلومه که شکلو شمایلی کاملا شبیه به فرانکنشتاین داره. به همین دلیل هم قدرت برق آسا داره و همچنین قدرت فیزیکی زیاد. اون قدرتهای خودشو از گیرنده های انرژی پشتش میگیره و با ترکیب قدرت اون هامیتونه بدون دخالت دست به سمت دشمن حمله ور بشه:

دیتو - Ditto

ditto
ditto

می شود گفت که دیتو نسخه اولیه اکو اکو چون مثل اون میتونه تکثیر بشه ولی قابلیت دیگه ای نداره برای همین اکو اکو به اون برتری داره. بر خلاف اکو اکو خیلی وقت ها پیش اومده که بین دیتو ها اختلاف نظر پیش بیاد. به جز این دیتو قابلیت دیگه ای نداره.

تراسپین - Terraspin

terraspin
terraspin

تراسپین از آن موجوداتی است که ما ان را در دنیای واقعی نیز می بینیم بله همه ما لاک پشت ها را دیده ایم اما لاک پشت این شکلی؟! فکر نکنم!

قدرت ها مشخصات:به دلیل داشتن لاکی بزرگ در برابر بیشتر ضربات سهمگین مقاوم است اما قدرت اصلی آن این است که با چسباندن دستها و پاهایش به یکدیگر می تواند طوفان درست کند:تراسپین با انجام دادن همچین عملی در حالت افقی می تواند پرواز کند.

اکو اکو - Echo Echo

echo-echo
echo-echo

اکو اکو دو ویژگی خیلی خوب دارد:

1- تکثیر

2- ساختن دیوار صوتی

این دو ویژگی اکو اکو را به یک موجود خیلی خوب تبدیل کرده است همچنین حتی اگه یکی از کپی های آن باقی مانده باشد می تواند به شکل اصلی خودش باز گردد. اکو اکو حالت نهایی نیز دارد در این مورد به جای تکثیر شدن اکو اکو دستگاه هایی که با آنها دیوار صوتی درست می کرد تکثیر می شوند.

هومونگسار - Humungousaur

humungousaur
humungousaur

بله موجودی که همه کشته مردشیم! هیومانگاسور برای اینکه قدرت خیلی زیادی داره کاربرد های زیادی هم داره برای همین بن تن زیاد از اون استفاده می کنه.در حالت نهایی این موجود قادر به اینه که دست هاش رو به تفنگ تبدیل کنه همچنین دمش هم گرز مانند میشه البته این که یه پوست کلفت سخت تر از فولاد پشتشو می پوشونه بماند !

کرومستون -   Chromastone

chromastone
chromastone

کروم استون میتونه مقادیر زیادی انرژی از نوع های مختلف مثل "مانا" رو جذب کنه اون با اینکار می تونه پرواز کنه و اون انرژی رو که جذب کرده به سمت حریف پرتاب کنه همچنین در برابر ضربات دشمن هم تا حدی مقاومه

جت ری - Jetray

jetray
jetray

ماجتری رو بار ها در سریال بن تن دیدیم چون موجود پر کاربردی است.جتری می تواند از چشم ها و دمش لیزر بزند. همچنین پشت او در مقابل ضربات لیزری مقاوم است اما باید بگویم که جتری فقط به درد هوا می خوره نه زمین!

غوپ -Goop

goop
goop

تلفظ اسم این موجود در هر کجا فرق می کنه بعضی ها میگن "غوپ"

وبعضی ها میگن "گوپ" ولی در واقع گوپ درست تره. قدرت ها و مشخصات: به علت این که از ماده جامد تشکیل نشده میتونه در مقابل ضربات دشمن خیلی خوب جاخالی بده ولی بدون دستگاه جاذبه مصنوعی خودش نمیتونه وایسته و روی زمین میریزه. در واقع گوپاز اسید تشکیل شده برای همین میتونه به سمت دشمن اسید پرتاب کنه.

کنوبولت -Cannonbolt

cannonbolt
cannonbolt

گنمبولت شکل و شمایلی خنده دار دارد اما گول زاهرش را نخورید او بسیار قدرتمند است و با تبدیل شدن به یک توپ بزرگ به سمت دشمن حمله ور میشه و میتونه ضربات سنگینی به دشمن وارد کنه.

در حالت نهایی رنگ گنمبولت تغییر می کند و کاملا قوی تر می شود.

برین استورم - Brainstorm

brainstorm
brainstorm

می توان به طور کامل گفت که برین استورم از بالاترین هوش در میان موجودات بن تن برخوردار است و احتمالا برای همین اینقدر سر بزرگی داره. همچنین اون میتونه با چنگک هاش شکلی از برق رو تولید کنه که بسیار خطرناک است همچنین اون میتونه با پاهای چنگک مانندش از دیوارها هم بالا بره.

8-XLR8

8-xlr8
8-xlr8

ما ایکس ال آر هشت را با نام خودمانی موجود سریع السیر می شناسیم.

مشخصات و قدرت ها:

ایکس ال ار هشت هم ازمعدود موجوداتی که سرعت بسیار بالایی داره که نزدیک 7000 کیلومتر در ساعت براورد شده!

ایکس ال ار هشت نسبت به بقیه فضایی های اولیه هم شکل و شمایلی عجیب داره مخصوصا با وجود شکل و شمایل سرش!

ایکس ال ار هشت می تونه با سرعت بالای خودش از شیب های تند هم بالا بره و بسیار مناسب برای فراره.

دیاموندهد - Diamondhead

diamondhead
diamondhead

در واقع در این مورد اگه بخوایم این اسم رو ترجمه کنیم اسمی بجز اسم کله الماسی آشنا به چشممون نمیاد.

قدرت ها و مشخصات: "دایموندهد" موجودی بسیار قدرتمند به حساب می آید زیرا از کریستال بسیار سختی ساخته شده که در زمین یافت نمی شود (زمین یک سیاره جهان دومی است)دایموندهد میتواند کریستال هایش را پرتاب یا با آن ها دیوار درست کند.او نیز می تواند بعضی از اجزای بدنش را باسازی کند.دایموندهد در برابر صوت مقاوم نیست.

استینک فلای - Stinkfly

stinkfly
stinkfly

ما استینکفلای رو با اسم مگس فضایی می شناسیم.

قدرت ها و مشخصات: بزرگترین ویژگی استینکفلای این است که قادر به پرواز است وهمین برتری خیلی بزرگی است همچنید استینکفلای می تواند ماده های لزج ماننده به سمت حریف خودش پرتاب کنه و به خاطر بوب بدش هم مشحوره!

حالا وارد موجوداتی می شیم که در فصل اول بنتن حضور نداشتند:

واتر هازارد - Water Hazard

water-hazard
water-hazard

واترهازارد هم موجود نسبتا ترسناکیه بیشتر صداش ترسناکه البته این که بدون دهن هم حرف میزنه قابل تحسینه !

واترهازارد موجود خوش رنگیه و از سه رنگ سبز  قرمز و مشکی ساخته شده.

واتر هازارد میتونه از سوراخ های کف دستش با فشار بسیار بالا آب پرتاب کنه برای همین بسیار مناسب برای مقالبه با آتش سوزی و مبارزه با دشمنهایی که قدرت آتشین دارند.واترهازارد نوسان حرکتی زیادی داره برای همین برای دشمن سخته که به اون ضربه بزنه.

ان آر جی -  NRG

nrg
nrg

میبینید چه اسم خوبی داره : کوتاه مختصر مفید!

ان ار جی موجود بسیار قدرتمنی است که می تونه با استفاده از سه سوراخ روی صورتش اشعه های مرگباری از خودش تولید کنه 

اما اگر محفظه ان ار جی باز بشه یک موجود رادیو اکتیوی خیلی خطرناک از اون بیرون میاد که داستان خودش رو داره.

آرمادیلو - Armodrillo

armodrillo
armodrillo

ارمودریلو موجودی است که توانایی های ان در موجود دیگری دیده نشده.قدرت این موجود این است که می تواند باعث لرزش زمین و زلزله شود همچنین می تواند انرژی بعضی از بمب ها را جذب کند.

ارمودریلو قدرت فیزیکی زیادی نیز دارد.

امفیبین - AmpFibian

ampfibian
ampfibian

AmpFibian قادر به پرواز است بدون این که از خودش صدا تولید کند همچنین می تواند از دست هایش برق پرتاب کند.او شکلی از انرژی است به همین دلیل میتواند از طرق کابل ها منتقل شود. AmpFibian از موجوداتی است که بن تن دی ای ای آن را جذب کرده است.

نظر شما چیه ؟ کدوم موجود بن تن رو بیشتر دوست دارید ؟ حتما نظرتون رو برام بنویسید

 

هیت بلست - Heatblast

heatblast
heatblast

هیتبلاست به فارسی به اسم مرد آتشین شناخته میشه کع برای موجودی که سراسر از آتیشه اسم بدی هم نیست.البته Heat به معنی برانگیختن و خشم است و blast به معنی سوزاندن.

قدرت ها مشخصات:

هیتبلاست سراسر از آتش است و نمی تواند قدرت آتشین خودرا کم کند اما می تواند با ساختن یک گردبادآتشین بدون سوزاندون کسی آن هارا از جایی به جای دیگر منتقل کند.

مقدار زیاد کف یا آب برای او بسیار مضر است.

وایلدمات - Wildmutt

wildmutt
wildmutt

ما وایلدمات در زبان فارسی به اسم سگ فضایی میشناسیم پس اگه اسمش براتون آشنا نیست تعجب نکنید!

قدرتها و مشخصات: همانطور که از اسمش پیداست او مانند یک سگ بزرگ است. وایلدمات چشم ندارد ولی حس بویایی بسیار خوبی دارد برای همین بن تن اقلب برای ردگیری دشمنانش از آن استفاده می کند.

لازم به ذکر است که وایلدمات وضعیت نهایی نیز دارد (زمانی که بن تن بر روی ساعت خود می زند ان موجود وارد حالتنهایی شده و قوی تر می شدم

گست فریک - Ghostfreak

ghostfreak
ghostfreak

گستفریک در زبان فارسی به روح فضایی معروف است.

قدرت ها و مشخصات: همانطور که از اسمش پیداست گستفریک یک روح است می تواند از اجسام رد شود نامرعی شودو هنگامی از بدن کسی بگذرد آن فرد احساس سرما می کند.در حالتی که نگاه می کنیم گستفریک دهن ندارد ولی قادر به حرف زدن است.

آپگرید - Upgrade

upgrade
upgrade

اپگرید از معدود موجودات بن تن است که در زبان فارسی هم ان را با نام آپگرید می شناسیم.

قدرت ها و مشخصات : اپگرید می تواند خود را به دستگاه های مختلف تبدیل کند و با در برگرفتن دستگا ها آنها را ارتقاع دهد. همانطور که از عکس پیداست اپگرید قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد ومانند یک مایع می تواند از درز های ریز هم رد شود.

گری متر - Grey Matter

grey-matter
grey-matter

گری متر همان موجود ریزه خودمان است.

قدرت ها مشخصات : واقعا سخت است که از قدرت های گری متر برایتان بگویم : در واقع او قدرت خاصی ندارد ولی به خاطر جثه ی کوچکش می تواند از مکان های تنگ رد شود و مناسب برای فرار است همچنین او از تیز هوشی بسیار بالایی بر خوردار است.

فور آرمز - Four Arms

four-arms
four-arms

بله موجودی که همه میشناسیمش و با اون خاطره داریم.موجودی که در فصل اول بن تن خوش درخشید.

قدرت ها مشخصات:

چهار دست از قدرت بدنی بسیار بلندی برخوردار است و می تواند پرش های بسیار بلندی بکند همچنین با کوبیدن دست هایش به هم و پاهایش با زمین انفجار تولید می کنم.

ریپ جاز - Ripjaws

ripjaws
ripjaws

ریپ جاز در زبان فارسی همان ماهی فضایی است.

قدرت ها مشخصات: ریپ جاز از معدود موجودات بن تن است که می تواند در زیر آب نفس بکشد ولی اگر مدت زمان زیادی در آب نباشد برای او بسیار خطرناک است. ریپ جاز در آب سرعت بسیار بالایی دارد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «معرفی شخصیت های کارتون بن تن» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
  • asemooni_user
  • asemooni_user
نمایش نظرات بیشتر

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.