زمان مطالعه: 2 دقیقه
راههای طبیعی برای کاهش منافذ پوست

راههای طبیعی برای کاهش منافذ پوست

بسیاری از مردان و زنان از مشکل منافذ بزرگ رنج می برند. کسانی که منافذ ناخوشایند در چهره دارند احساس بدی...

 

بسیاری از مردان و زنان از مشکل منافذ بزرگ رنج می برند. کسانی که منافذ ناخوشایند در چهره دارند احساس بدی دارند برای این افراد جالب است، نکاتی را برای خلاصی از آن بدانند. در این مطلب آسمونی برخی از روش های طبیعی و همچنین پاکسازی پوست مواردی را بدانید:

چرا ما باید روی پوست می رسد. در پایین ترین نقطه از منافذ سبوم تولید می شود که کار سبوم حفظ رطوبت و هیدراتاسیون سطح پوست است.

گاهی اوقات، عدم تعادل هورمونی می تواند بیش از حد سبوم تولید کند منجر به چرب شدن بیش از حد پوست می شود. کسانی که غدد چربی بیش از حد فعال دارند منافذ بزرگتری دارند

با این حال، پوست چرب، تنها عاملی است که منافذ را گشاد میکند. بسیاری از علل دیگر در سیب منافذ تاثیر دارند که پیری است. در دوره پیری پروتئین طبیعی مانند کلاژن و الاستین کاهش می یابد،. این مسئله موجب کاهش انعطاف پذیری پوست، در نهایت باعث اتساع منافذ می شود.

اشعه UV خورشید نیز به کلاژن پوست آسیب رسانده با پیری یا قرار گرفتن در معرض آفتاب ، تقریبا منافذ بزرگ می شوند.

تغییر روال :

صورت خود را دو بار در روز بشوئید تا پوست متعادلتر شود و نه بیش از حد خشک و نه بیش از حد چرب شود همچنین، از اسکراب پوست استفاده کنید.

لایه برداری بیش از حد باعث می شود پوست خشک و ملتهب شود، که باعث تحریک غدد چربی به ترشح روغن بیشتر است. این روغن اضافی روزنه های پوست را مسدود می کند، در نهایت بزرگتر می شود. در نهایت، کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست لازمست تا از تخریب کلاژن ناشی از اشعه UV محافظت شود و پوست سفت و روشن می شود.

انتخاب درست محصولات :

برای کسانی که پوست چرب یا مستعد آکنه دارند، از محصولات حاوی اسید سالیسیلیک استفاده کنند. اسید سالیسیلیک تنها عنصری است که چربی را کنترل میکند. برای کلاژن. مشتقات ویتامین A (رتینول) و اسیدهای آلفا-هیدروکسی نیز باید باشد.

استفاده از ماسک :

ماسک منافذ پوست را بزرگ نمی کند. استفاده از ماسک ساده مانند ماسک چای سبز کافئین و خاک رس منافذ را کوچکتر کرده ترشح چربی را کاهش میدهد . یا ماسک مخلوط شیر با ژلاتین.پروتئین حیوانی با ژلاتین درمانی برای منافذ بزرگ پوست است. اما به یاد داشته باشید، در طولانی مدت اثر خواهند کرد.

رهایی دائمی و سریع :

اگر تصمیم دارید یکباره از این مشکل خلاص شوید و دائمی بشود، از لیزر درمانی استفاده کنید زیرا آنها می توانند از عمق پوست نفوذ کرده و درمان اساسی شوند سنتز کلاژن را تحریک میکنند. این کلاژن باعث می شود پوست الاستیک تر، شده و جوانتر دیده شود. همچنین بدون درد است و در 20 دقیقه به پوست دلخواه خود می رسید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «راههای طبیعی برای کاهش منافذ پوست» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.