درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
تراشه مغزی Neucyber معرفی شد

تراشه مغزی Neucyber معرفی شد

شرکت چینی Beijing Xinzhida Neurotechnology با معرفی تراشه مغزی اختصاصی خود به نام Neucyber، توجهات علمی جهان را به خود جلب کرد.

این رابط که مغز را به رایانه متصل می‌کند، با موفقیت در کنترل بازوی روباتیک میمون مورد استفاده قرار گرفته است. به گزارش رویترز، این پروژه چینی با حمایت حزب کمونیست چین انجام گرفته است. Neucyber در مقایسه با رقیب آمریکایی خود یعنی نورالینک از رویکرد تهاجمی کمتری استفاده می‌کند و ازینرو می‌تواند برای آزمایش بر روی انسان‌ها گزینه بهتری باشد

به گزارش آسمونی، تاکنون، این فناوری تنها بر روی میمون‌ها آزمایش شده است و هنوز اطلاعاتی از زمان انجام آزمایش روی انسان‌ها منتشر نشده است. این امر زمینه را برای تحقیق و توسعه بیشتر از جمله ایجاد رابط‌های امن‌تر برای استفاده بر روی انسان‌ها فراهم می‌کند، از Neucyber در انجمن سالانه فناوری Zhongguancun در پکن که از فناوری BCI (واسط مغز و رایانه) به عنوان پیشرفت مهم و جدید یاد شد، رونمایی شد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «تراشه مغزی Neucyber معرفی شد» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.