درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
عربستان در هوش مصنوعی ۴۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد

عربستان در هوش مصنوعی ۴۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد

صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی موسوم به PIF در هفته‌های اخیر در مورد همکاری احتمالی با یک شرکت سرمایه گذاری جسورانه آمریکایی به نام Andreessen Horowitz و سایر سرمایه گذاران بحث کرده‌اند.

صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی موسوم به PIF در هفته‌های اخیر در مورد همکاری احتمالی با یک شرکت سرمایه گذاری جسورانه آمریکایی به نام Andreessen Horowitz و سایر سرمایه گذاران بحث کرده‌اند. Andreessen Horowitz و یاسر الرمیان، رئیس صندوق PIF درباره احتمال تاسیس دفتر نمایندگی این شرکت آمریکایی در ریاض به گفتگو پرداخته‌اند.

به گزارش آسمونی، این روزنامه اعلام کرد مقامات PIF درباره وظایف و نقش Andreessen Horowitz و نحوه عملکرد چنین صندوقی نیز تبادل نظر کرده‌اند. البته این روزنامه از احتمال تغییر برنامه‌ها نیز خبر داد. سایر سرمایه گذاران جسورانه نیز می‌توانند در صندوق هوش مصنوعی سعودی که احتمالا در نیمه دوم سال ۲۰۲۴ آغاز به کار خواهد کرد، مشارکت داشته باشند.

نمایندگان عربستان سعودی به شرکای بالقوه خود به صراحت اعلام کرده‌اند این کشور علاقه مند به حمایت از استارت آپ‌های فناوری مرتبط با حوزه هوش مصنوعی، از جمله سازندگان تراشه و دیتا سنترهای بزرگ است. PIF و Andreessen Horowitz در رابطه با این گزارش اظهارنظری نکرده‌اند.

ماه گذشته، الرمیان رئیس PIF، با استناد به منابع انرژی و ظرفیت مالی که این کشور دارد، پادشاهی سعودی را مرکز آینده فعالیت‌های هوش مصنوعی در خارج از ایالات متحده معرفی کرد. الرمیان گفته بود عربستان سعودی اراده سیاسی قوی در تحقق پروژه‌های هوش مصنوعی و بکارگیری سرمایه‌های فراوانی که می‌تواند به توسعه این فناوری کمک کند، دارد.

نظر خود را درباره «عربستان در هوش مصنوعی ۴۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره عربستان در هوش مصنوعی ۴۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.