زمان مطالعه: 1 دقیقه
دژشو بن ژاک؛ مربی استقلال در دهه 70

دژشو بن ژاک؛ مربی استقلال در دهه 70

در اردیبهشت ماه 1370 کمیته ملی المپیک ایران یک مربی به استقلال هدیه داد!

در روزهایی که دو تیم استقلال و پرسپولیس در اختیار سازمان تربیت بدنی و وزارت ورزش بودند، مسوولان سازمان تربیت بدنی کشور نگاه ویژه ای به این دو تیم داشتند و حمایت های مادی و معنوی آشکار و نهان فراوانی از این تیمها به عمل می آوردند و همین امر سبب شده بود در روزهای افت تمامی تیمها، سرخابی ها به دو غول بی رقیب در فوتبال ایران بدل شوند.

نمونه ای از هدایای غیرمنتظره نهادهای ورزشی کشور، دژشو بن ژاک مربی مجار بود که توسط کمیته ملی المپیک ایران به کشورمان آمد تا مربی تیم ملی جوانان کشورمان شود. اما اندکی بعد توسط فدراسیون فوتبال به عنوان دستیار منصور پورحیدری در کادر فنی استقلال قرار گرفت. بن ژاک چند ماهی در ایران بود و با پایان قرارداد خود در روز 25 بهمن ماه برای آخرین بار در استادیوم آزادی حضور پیدا کرد و با تماشاگران وداع نمود.

استقلال در دوران حضور بن ژاک برای اولین بار از سیستم 2-5-3 استفاده کرد و با همین سیستم قهرمان آسیا شد

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «دژشو بن ژاک؛ مربی استقلال در دهه 70» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.