سه شنبه ١٩ دى ١٤٠٢
نویسنده:مرجان دلپسند

تفاوت ها و تعريف ها صنعت مدلینگ در كشورهاي مختلف متفاوت است. تفاوت هایی ازجنس اقتصادی،فرهنگی، اعتقادی و حتی تفاوت درآمدهای حاصل از این صنعت نیز در نقاط مختلف کاملا مشهود است.
یکی ازمعیارهای تفاوت صنعت مدلینگ در ایران و سایرکشورها خصوصا درمورد بانوان تفاوت‌های مذهبی و اعتقادی هستند.

سارا بهرامی در شريک جرم
سارا بهرامی در شريک جرم 

درکشورهای اسلامی از جمله ایران علاوه بر اینکه هنجارهایی درمورد عفاف وحجاب و پوشش بانوان وجود دارد؛ به نحوی که این هنجارها و معیارهای از پیش تعیین شده درنوع و نحوه تبلیغات البسه زنان نیز درصفحات مجازی از جمله واتساپ و اینستاگرام را هم تحت تاثیر قرار داده است. اما واتساپ و اینستاگرام دو اپلیکیشنی هستند که اگر به درستی استفاده شوند؛ می توانند سکوی پرتابی برای تبلیغ صنعت مدلینگ و کسب و کارهای مرتبط با البسه و پوشاک خصوصا برای بانوان باشند. موضوعی که درسریال شریک جرم به کارگردانی "مازیارمیری" و تهیه کنندگی "همایون اسعدیان" و نویسندگی "امیر عربی" در ژانرجنایی ودرام در آذرماه سال جاری در پلتفرم نماوا منتشر شد.

عليرضا ثانى فر در شريک جرم
عليرضا ثانى فر در شريک جرم

هر قسمت این سریال حدودا پنجاه دقیقه می باشد.سکانس های شروع این سریال یک مردزندانی با بازی "سجاد بابایی" را نشان می دهد که با قرار وثیقه برای مدتی کوتاه و رسیدگی به پرونده و درخواست طلاق همسرش "ندا "از زندان خارج شود. اما این بار با هزاران شک و تردید و هزاران افکار ناخوشاینددرباره همسرش که می تواند انگیزه ای برای یک اتفاق ناخوشایند مانندقتل و جنایت باشد.

مازيار ميرى كارگردان سريال شريک جرم
مازيار ميرى كارگردان سريال شريک جرم

دیدار دوباره این دو شخصیت ندا و همسرش در دفتر وکیل برای پرونده طلاق شان منجر به قتل ندا و خودکشی همسرش می شود. موضوعی که منجر به شکایت برادر ندا از وکیل وی میترا با بازی"سارا بهرامی" می شود. شکایت از وکیل خوش نامی که برای خودش اسم و رسمی دارد . شکایتی که منجر به پیگیری قضیه ندا توسط وکیلش می شود و لایه های پنهان زندگی وی را فاش می کند.شخصیت اول زن این سریال "ندا " با بازی "المیرا دهقانی" می باشد. زن جوانی که بعد از حبس و زندانی شدن همسرش و به دلیل مشکلات مالی از طریق یکی از دوستانش درخارج از کشور و از طریق یک شرکت زیرزمینی وغیرقانونی وارد صنعت مدلینگ می شود.

امير عربى نويسنده فیلم شریک جرم
امير عربى نويسنده سریال شریک جرم

مدلینگی از نوع غیرقانونی و نامتعارف با قوانین و هنجارهای اعتقادی و فرهنگی یک جامعه اسلامی اما با درآمدی بالا و با نرخ دلاری که به راحتی هر کسی را می تواند اغوا کند.
مدلینگ متفاوت با عکاسی از دختران و زنان جوان با لباس های نامتعارف و با هدف تجارت زنان و دختران زیبارو وفروش آنها به کشورهای دیگر انجام می شود.همان طور که در سکانس هایی از قسمت دوم این سریال مشخص می شود که ندا نیز یکی از زنانی بوده که برای کسب درآمد و استقلال مالی وارد این شغل شده است .موضوعی که بعد از قتل ندا توسط همسر وی با بازی "سجادبابایی" دردفتر وکیلش و بعد از تحقیقاتی که او انجام می دهد؛ فاش می شود.موضوعی که می تواند یکی از دلایل شک و تردید و ظن وی به همسرش ندا برای درخواست جدایی و طلاق و دیگر افکارناخوشایندش درمورد ارتباط او با مرد یا مردان دیگری باشد.از دیگر بازیگران این سریال می توان به سجاد بابایی ، المیرادهقانی ،سارا بهرامی ،محمدامین شعرباف ،مهتاب ثروتی، علیرضا ثانی فر ،علی مصفا ،دیبا زاهدی، بهناز جعفری ،وحید آقاپور اشاره نمود.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «مدلینگ نامتعارف در نگاهى به سريال شریک جرم» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.