مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  44013 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
محله شهران ؛ شمالی ترین منطقه غرب تهران

محله شهران ؛ شمالی ترین منطقه غرب تهران

شهران ، محله ای خوش آب و هوا واقع در شمال غرب تهران است که چسپیده به رشته کوه های البرز است ، در این متن سعی شده اطلاعات مفیدی در رابطه با این محله به شما داده
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شهران - نمای کلی
شهران - نمای کلی

نمای کلی شهران نام محله : شهران موقعیت جغرافیایی :شمال غرب تهران منطقه شهرداری : منطقه 5 شهرداری تهران ناحیه 1 بافت : اکثرا نوساز محدودیت ترافیکی : ندارد محله های همسایه : جنت آباد ، کن ، شهر زیبا ایستگاه های مترو : ندارد ایستگاه های بی ار تی : ندارد قیمت هر متر مربع : 10 الی 20 میلیون تومان ( در سال 98 )

اطلاعات عمومی محله شهران

شهران - بافت محله
شهران - بافت محله

بافت محله شهران بافت محله : محله ی شهران هم مانند باقی محله های تهران دارای خیابان ها و کوچه های عریض است و به دلیل ساخت و ساز های وسیع بعد از انقلاب در این محله اکثرا خانه های این محله نوساز به شمار میایند . نزدیک بودن این محله به کوه باعث شده بعضی از کوچه ها و خیابان های این محله دارای شیب تند باشند. تراکم جمعیتی : تراکم جمعیت محله شهران نسبت به محله های اطرافش به دلیل آب و هوای خوبش در حال افزایش است در حال حاضر جمعیت این محله در حدود 19 هزار نفر میباشد.

اطلاعات جغرافیایی محله شهران

محله شهران واقع در شمال غرب تهران و منطقه 5 میباشد و شامل دو بخش شمالی و جنوبی است . با اطلاعات شهری آسمونی همراه باشید.

شهران - اتوبان باکری
شهران - اتوبان باکری

اتوبان باکری - شهران همسایه های محله شهران : این محله از شمال به رشته کوه های البرز میرسد ، از جنوب به محله شهر زیبا و اتوبان همت وصل می شود ، از شرق به محله جنت آباد و اتوبان باکری راه دارد و از غرب هم به محله کن میرسد.

شهران - خیابان هاشمی نژاد
شهران - خیابان هاشمی نژاد

خیابان هاشمی نژاد - شهران میادین و خیابان های اصلی : از خیابان های اصلی این محله میتوان به بلوار شهران و خیابان هاشمی زاده اشاره کرد همچنین اتوبان آبشناسان نیز در این محله قرار دارد . فلکه اول و دوم شهران نیز میادین اصلی این محله به شمار می آیند.

اماکن مهم محله شهران

بوستان ها و فضای سبز : در شمال این محله بوستان جنگلی کوهسار قرار دارد که نیاز اهالی را به فضای سبز به طور کامل بر طرف می کند و همچنین پارک های معلم ، شیما و بوستان طوقانی نیز در این محله قرار دارند. حمل و نقل عمومی : این محله فاقد ایستگاه مترو یا بی ار تی می باشد ولی وجود پایانه های تاکسی رانی و اتوبوس های شهری به صادقیه باعث میشود مشکلی برای حمل و نقل و دسترسی ایجاد نشود. پمپ بزنین ها : پمپ بنزین شهران واقع در انتها بلوار شهران تنها پمپ بنزین این محله است.

شهران - مجتمع تجاری اداری سامان
شهران - مجتمع تجاری اداری سامان

مجتمع تجاری اداری سامان - شهران مراکز خرید و تجاری : پاساژ سامان در خیابان یکم شهران و پاساژ مهدی در بلوار شهران شمالی از جمله مراکز خرید مهم این منطقه به حساب می آید.

افق کوروش شهران
افق کوروش شهران

افق کوروش شهران فروشگاه های زنجیره ای : یک فروشگاه جانبو در حد فاصل فلکه اول و دوم شهران قرار دارد همچنین یک فروشگاه افق کوروش نیز در شمال فلکه دوم شهران قرار دارد.

شهران - بازار میوه و تره بار
شهران - بازار میوه و تره بار

بازار میوه و تره بار شهران بازار میوه و تره بار : بازار میوه تره بار شهران در خیابان الوند قرار دارد و بازار میوه تره بار طوقانی نیز در خیابان طوقانی واقع است. سینما : تنها سینمای نزدیک به این محله سینما سمرقند واقع در خیابان جنت آباد می باشد. اماکن اداری : یک دفتر پیشخوان دولت و دفتر پست در حد فاصل فلکه اول و دوم شهران قرار دارد. مراکز درمانی : این محله فاقد بیمارستان است ولی درمانگاه شبانه روزی صدر مکان مناسبی در غیاب بیمارستان می باشد.

شهران - مسجد قائم آل محمد
شهران - مسجد قائم آل محمد

مسجد قائم آل محمد شهران مساجد : از مراکز مذهبی در این منطقه می توانیم به مسجد جامع امیر المومنین واقع در شهران شمالی و مسجد قائم آل محمد در شهران جنوبی می توان اشاره کرد.

تاریخچه و نام گذاری 

 محله شهران که یکی از محله های خوش اب و هوای تهران به شمار می آید در گذشته به نام محله آب پیک شهرت داشته و همچنین اسم امروزی محله یعنی شهران نام یکی از بزرگان دوران یزدگرد سوم می باشد . محله شهران به دلیل پستی و بلندی هایی که در شمال خود دارد مکان بسیار مناسبی برای ورزش ها هوایی و پیست های موتور سواری شده است و باعث تجمع کثیر علاقه مندان به این ورزش ها در این محله شده است . این محله آب و هوای خوب خود را مدیون نزدیک بودن به کوه ها است و همین باعث شده یکی از محله های پر صرفدار تهران به شمار آید.

شهران - میدان اول شهران
شهران - میدان اول شهران

فلکه اول شهران  

خیابان شهران
خیابان شهران

خیابان شهران     شما نیز اگر در این محله زندگی می کنید از دقدقه های خود برایمان بگویید و چه نکات مثبت یا منفی درمورد محله شهران وجود دارد .

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره محله شهران ؛ شمالی ترین منطقه غرب تهران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «محله شهران ؛ شمالی ترین منطقه غرب تهران» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید