زمان مطالعه: 1 دقیقه
زورآباد کرج

زورآباد کرج

اسلام آباد یا همان زورآباد منطقه ای مسکونی در کرج است که در گذشته تپه ای بود و برای چرای دام ها مورد استفاده قرار میگرفت.

اسلام آباد، زورآباد کرج می باشد. اغلب ساکنین این منطقه از قوم ترک بوده و تعداد کمی مردم افغانستانی نیز ساکن این منطقه می باشند. در این منطقه بیشتر سرپرست‌های خانواده و جوانان درگیر بیکاری و اعتیاد بوده و بیشتر زنان، تحصیلات و کار ندارند و تنها تعداد کمی مشغول به کار در منزل و یا نظافت منازل هستند. نان آور خانواده در این منطقه اکثراً کودکان می باشند. برای آشنایی بیشتر با زورآباد کرج یا همان اسلام شهر، در ادامه مطلب با آسمونی همراه شوید.

اسلام آباد یا زور آباد کرج کجاست؟

اسلام آباد کرج روی نقشه
زورآباد کرج روی نقشه

منطقه زورآباد کرج یا همان اسلام آباد يکی از محله‌های مسکونی واقع در شمال شهر کرج بوده و جزو مناطق 1 و 6 کرج می باشد. این شهر با جمعیت 10763 نفر یکی از حاشیه نشین‌ترین و فرسوده‌ترین مناطق استان البرز می باشد.
اسم زورآباد را مدتی می شود که به اسلام آباد تغییر داده اند.

محله زورآباد کرج 

اسلام‌آباد یا زور آباد اسم یک محله‌ای واقع در روی تپه هایی در میان شهر کرج و در استان البرز ایران می باشد. اسلام‌آباد یک تپه سرسبزی بود که برای چرای دام‌ها مورد استفاده قرار میگرفت. این منطقه با مهاجرت اهالی ترک زبان زنجان در اوایل دهه 50 به یک منطقه مسکونی تبدیل شد. محله‌ اسلام آباد شامل 6 منطقه می باشد.

رصدخانه زورآباد کرج

رصدخانه اسلام آباد کرج
رصدخانه اسلام آباد کرج

رصد خانه اسلام آباد کرج واقع در بلوار بسیج، خیابان نیک نژاد جنوبی و خیابان گیوه کشی می باشد. در نزدیکی این رصدخانه مراکزی مثل بیمارستان امام علی و بیرق معظم یاحسین (ع) و بیمارستان باهنر و شهید سبزه پرور قرار دارد.

اصلی ترین مشکلات زورآباد کرج

  1. عدم وجود فضای فرهنگی تأثیرگذار
  2.  عدم وجود شغل
  3. عدم وجود کانال‌کشی فاضلاب
  4. وقوع انواع جرم ها در منطقه و انکار وجود جرم
  5. توزیع و مصرف مواد مخدر توسط افراد قابل اعتماد محله که موجب سخت شدن اصلاح امور شده است.

امید است که به این محله رسیدگی بیشتری شود و اهالی اسلام آباد کرج بتوانند از امکانات مناسب بهره مند شوند.

گالری تصاویر زورآباد کرج

نمایی از زورآباد کرج
نمایی از زورآباد کرج
زورآباد یکی از محله های کرج
زورآباد یکی از محله های کرج
وضعیت کوچه های زورآباد کرج
وضعیت کوچه های زورآباد کرج
زورآباد، محله مسکونی در کرج
زورآباد، محله مسکونی در کرج
اسلام آباد یا همان زورآباد قدیم در کرج
اسلام آباد یا همان زورآباد قدیم در کرج
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «زورآباد کرج» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.