کد مطلب:  31450 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مانیکور ناخن چیست؟

مانیکور ناخن چیست؟

اگر قصد دارید برای زیباتر شدن ناخن های خود، روش مانیکور ناخن را انتخاب کنید ما همه چیز را در مورد مانیکور...
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مانیکور ناخن چیست؟
مانیکور ناخن چیست؟


اگر قصد دارید برای زیباتر شدن ناخن های خود، روش مانیکور ناخن را انتخاب کنید ما همه چیز را در مورد مانیکور ناخن به شما می گوییم. در ادامه این بخش آسمونی توضیحاتی ارائه شده است که باید قبل از اینکه مانیکور کنید، موارد زیر را بدانید و رعایت کنید. سپس بصورت مرحله به مرحله نحوه مانیکور ناخن را آموزش می دهیم.

لازم به ذکر است، آموزش قدم به قدم مانیکور ناخن که در این سایت ارائه شده برای همه مناسب است چه مبتدی باشید و چه حرفه ای که می خواهید بصورت پیشرفته تر مانیکور ناخن را بیاموزید.

از جویدن و تکه تکه کردن ناخن هایتان بپرهیزید

کاملا واضح است، اگر ناخن هایتان را می جوید باید این کار را متوقف کنید! مطمئنا استرس در زندگی همه ما هست، اما راه حل آن جویدن ناخن هایتان نیست. ضرری که به سیمای مانیکور خود می زنید اگرچه تنها نیمی از مشکل است، نیمه دیگر هم مربوط به آسیب های زیرین ناخن هایتان و هم پتانسیل های سیستم ایمنی بدنتان می شود (آیا تا بحال در مورد اتفاقی که در زیر ناخن هایتان می افتد شنیده اید؟)

ناخن هایتان را خیلی زیاد سوهان نکشید

درحالیکه سوهان کشیدن ناخن ها ( در آرایش مدرن ) می تواند به ظاهر زیبای ناخن کمک کند و هر برآمدگی و چاله چوله را بپوشاند اما سوهان کشیدن با از بین بردن لایه های زیرین باعث به وجود آمدن ناخن های نازک، شکننده و ضعیف می شود. پس هرگز بیشتر از یک بار در ماه ناخن ها را سوهان نکشید

سفید گذاشتن روکش پایه

ما می دانیم که شما مشکل زمان دارید و صرف نظر کردن از یک مرحله کم اهمیت ظاهرا روشی آسان برای صرفه جویی کردن در وقت است. اگرچه سفید گذاشتن روکش پایه نه یک کار کم اهمیت است نه در وقتتان صرفه جویی می شود. بلکه در مانیکور بعدی تان بیشتر باعث می شود ناخن هایتان بشکند، بستر ناخن هایتان ظاهرا لکه لکه شود و مانیکورتان سریع تر لب پریده شود. به علاوه روکش پایه حاوی مواد مغذی مهمی است که ناخن هایتان بدانها احتیاج دارد.

مانیکور کردن یکی از روشهای زیباتر کردن ناخن ها است که همیشه در آرایشگاه انجام میشود و هزینه زیادی برای این کار صرف میشود . اما ما در این مطلب روشی را برای مانیکور کردن در منزل به شما یاد خواهیم داد .

nail-manicure
nail-manicure


هیچ روشی نمی تواند مانند یک مانیکور خوب شما را جوان نشان دهد؛ با این حال مانیکور خوب هزینه دارد. امکان دارد شما بخواهید خودتان در خانه این کار را انجام دهید.

مانیکور در خانه به دلیل ترسی که شما نسبت به انگشتان خود و یا تجربه ی قبلی دارید امکان دارد در اول ترسناک دیده شود. روشی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، روندی مرحله به مرحله است که به شما این تضمین را می دهد که شما می توانید مانیکور حرفه ای را در خانه انجام دهید. نقطه قوت این مقاله این است که این فرایند ذکر شده ارزان و کم هزینه است.

خیلی ها از کلمه ی مانیکور برداشت خوبی ندارند و تصور می کنند کاریست غیر عادی و مخصوص آرایشگاه ها. اما در واقع مانیکور و پدیکور به معنی مرتب کردن، چیدن سفیدی های اضافه ی اطراف ناخن و هم اندازه کردن ناخن هاست و می تواند خیلی راحت در خانه انجام گیرد، مانیکور یعنی مرتب کردن ناخن های دست و پدیکور یعنی منظم شدن ناخن های پا، شما می توانید به طریقه ی زیر، ناخن های دست و پایتان را خودتان درخانه مرتب کنید.

برای مانیکور در خانه به این وسایل نیاز دارید
  • تمیزکننده ی کتان یا حوله
  • ناخن گیر
  • سوهان ناخن
  • کرم مرطوب کننده یا روغن
  • یک تشت
  • آب گرم برای خیس کردن
  • وسایل مانیکور مانند گوشه گیر، گوشت گیر، قیچی و انواع سوهان ها و …
روش مانیکور در خانه

قدم اول

ابتدا به کمک ناخن گیر ناخن های خود را کوتاه کرده و فرم دهید، این مرحله مهمترین بخش کار است، حتما دقت کنید تا ناخن هایتان با همدیگر هم اندازه باشد، گوشه ی ناخن را به دلخواه گرد یا مربعی کنید. کوتاهی و بلندی ناخن هم کاملا سلیقه ایست.

مانیکور ناخن چیست؟
مانیکور ناخن چیست؟


سوهان کشیدن ناخن ها

به وسیله ی سوهان ناخن گوشه و بالای ناخن های خودتان رو تمیز و مرتب کنید و دقت کنید که اینکار را با آرامش انجام دهید و به روی ناخن هاتون هیچ گونه فشاری وارد نکنید چرا که باعث آسیب به ناخن می شود.

سپس ناخن های خود را به مدت 5 دقیقه در کاسه ی آب گرم یا شیر یا روغن زیتون قرار دهید تا پوست اطراف ناخن نرم شود و بعد به کمک یک پارچه ی کتان یا حوله دستان خود را خشک کنید. از محلول آب و آبلیمو هم می توان استفاده کرد، آبلیمو باعث سفیدی و تمیزی ناخن ها می شود.

اکنون که دست های شما تمیز و مرطوب هستند، از یک کرم مرطوب کننده ی خوب استفاده کنید و دست های خود و ناخن هایتان را با آن مالش دهید. این کار باعث می شود تا آب کافی به پوست شما رسیده و آن را مرطوب سازد. اگر مرطوب کننده ی خوب دم دست ندارید، می توانید از روغن مورد علاقه ی خود استفاده کنید.

بعد از اینکه پوست اطراف ناخن نرم شد با یک گوشت گیر گوشت های اطراف ناخن را کمی به طرف بالا زده و پوست های اضافه را به کمک یه قیچی کوچک بگیرید . اینکار را از یک طرف ناخن شروع کرده و به طرف دیگر ختم کنید و بعد از اتمام کار ناخن هایتان را با الکل ضدعفونی کنید.

می توانید با ناخن گیر گوشه های برآمده را بردارید. توجه داشته باشید پوست روی ناخن می تواند از ناخن در برابر عفونت های باکتریایی جلوگیری کند. بنابراین اگر به این بخش آسیب بزنید احتمال دارد که به ناخن خود نیز آسیب زده باشید. زمانی که پوست خود را تمیز کردید، ناخن های آویزان شده از گوشه های ناخن خود را تمیز کنید.

اکنون با ابزار پوشر، مقداری کوتیکول ناخن را به عقب برانید و مرتب کنید. هر از گاهی با پارچه ی کتان اضافات را از روی ناخنتان پاک کنید.

می توانید این کارها را بعد از حمام انجام دهید، چرا که گوشه ی ناخن ها حسابی خیس خورده و بیرون زده و آماده ی مرتب شدن است، فقط حواستان باشد ناخنتان نشکند، زیرا معمولا بعد از حمام ناخن ها نرم و شکننده هستند. پدیکور هم دقیقا مانند مانیکور است و هیچ تفاوتی ندارد.

توجه داشته باشید که شما باید از ناخن هایتان مراقبت کنید و از آنها برای کار در آشپزخانه و نظافت مانند پاک کردن لکه ها استفاده نکنید، شب هنگام آنها را چرب کنید و از مانیکور و پدیکور برای زیبایی و مراقبت بیشترشان کمک بگیرید.

 

 

- همچنین بخوانید:

همه چیز درباره کاشت ناخن

آموزش کاشت ناخن در تهران

جدیدترین های طراحی ناخن

مرکز کاشت ناخن در تهران | بهترین ناخن کار در تهران
: برای دریافت مشاوره درباره مانیکور ناخن چیست؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مانیکور ناخن چیست؟» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید