زمان مطالعه: 1 دقیقه
حلوای سه آرد

حلوای سه آرد

حلوای سه آرد را برای مناسبت‌های مختلفی چون مهمانی‌های زیارتی، عزاداری و نذری‌ها تهیه می‌کنند که طعم دلپذیری دارد و جزء حلواهای سنتی ایران محسوب می‌شود.

حلوای سه آرد یکی از حلواهای مناسبتی برای بسیاری از مهمانی‌ها و مراسم‌های مختلف مانند ماه رمضان و .. است. طرز تهیه حلوا ۳ آرد با دستور تهیه‌ای که در این پست آسمونی قرار داده‌ایم بسیار ساده است و فقط باید در اضافه کردن مواد لازم آن کمی دقت کنید. در ادامه با ما همراه باشید و طرز تهیه حلوای ۳ آرد را آموزش ببینید.

حلوا سه آرد

مواد لازم برای شهد حلوا سه آرد

شکر ۱ و نیم لیوان
آب ۱ و نیم لیوان
گلاب نصف لیوان
زعفران دمکرده ۱ چهارم لیوان
هل ۱ ق غ

طرز تهیه شهد حلوا سه آرد

برای تهیه شهد حلوا سه آرد کافی است که همه مواد شهد را با هم ترکیب کرده و روی حرارت کم قرار دهید تا شکر به خوبی حل شود و پس از چندقل خاموش کنید.

مواد لازم برای تهیه حلوا سه آرد

آرد سفید  ۱ لیوان
آرد نخودچی  ۱ لیوان
آرد برنج نصف لیوان
روغن جامد و مایع دو سوم لیوان
هل ۱ ق چ
کره ۱۰۰ گرم

طرز تهیه حلوا سه آرد

ابتدا آرد سفید را الک کرده و حدود نیم ساعت با حرارت کم داخل تابه مورد نظر تفت دهید. حالا آرد نخودچی را هم الک کرده و به آرد قبلی اضافه و ۱۵ دقیقه تفت دهید. در این مرحله آرد برنج را الک کرده و به دو آرد قبلی اضافه و حدود ۱۰ دقیقه دیگر تفت دهید. حالا مجموعه آردها را دوباره الک کنید و در تابه ریخته و پس از اضافه کردن ترکیب روغن جامد و مایع، ۱۰ دقیقه دیگر تفت دهید.

در این مرحله نیمی از کره را اضافه کنید و ۵ دقیقه تفت دهید. حالا ۱ ق چ پودر هل را اضافه کنید و ۱ دقیقه تفت داده و شربت داغ را که از قبل آماده کرده بودید طی سه مرحله به آردها اضافه کنید و سریع هم بزنید. در مرحله سوم بقیه کره را اضافه کرده و به همزدن ادامه دهید. وقتی حلوا از ظرف جدا شود حلوای شما آماده است.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «حلوای سه آرد» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره حلوای سه آرد فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.