مطالعه: 1 دقیقه
حلوای سه آرد

حلوای سه آرد

حلوای سه آرد را برای مناسبت‌های مختلفی چون مهمانی‌های زیارتی، عزاداری و نذری‌ها تهیه می‌کنند که طعم دلپذیری دارد و جزء حلواهای سنتی ایران محسوب می‌شود.

حلوای سه آرد یکی از حلواهای مناسبتی برای بسیاری از مهمانی‌ها و مراسم‌های مختلف است. طرز تهیه حلوا ۳ آرد با دستور تهیه‌ای که در این پست آسمونی قرار داده‌ایم بسیار ساده است و فقط باید در اضافه کردن مواد لازم آن کمی دقت کنید. در ادامه با ما همراه باشید و طرز تهیه حلوای ۳ آرد را آموزش ببینید.

حلوا سه آرد

مواد لازم برای شهد حلوا سه آرد

شکر ۱ و نیم لیوان
آب ۱ و نیم لیوان
گلاب نصف لیوان
زعفران دمکرده ۱ چهارم لیوان
هل ۱ ق غ

طرز تهیه شهد حلوا سه آرد

برای تهیه شهد حلوا سه آرد کافی است که همه مواد شهد را با هم ترکیب کرده و روی حرارت کم قرار دهید تا شکر به خوبی حل شود و پس از چندقل خاموش کنید.

مواد لازم برای تهیه حلوا سه آرد

آرد سفید  ۱ لیوان
آرد نخودچی  ۱ لیوان
آرد برنج نصف لیوان
روغن جامد و مایع دو سوم لیوان
هل ۱ ق چ
کره ۱۰۰ گرم

طرز تهیه حلوا سه آرد

ابتدا آرد سفید را الک کرده و حدود نیم ساعت با حرارت کم داخل تابه مورد نظر تفت دهید. حالا آرد نخودچی را هم الک کرده و به آرد قبلی اضافه و ۱۵ دقیقه تفت دهید. در این مرحله آرد برنج را الک کرده و به دو آرد قبلی اضافه و حدود ۱۰ دقیقه دیگر تفت دهید. حالا مجموعه آردها را دوباره الک کنید و در تابه ریخته و پس از اضافه کردن ترکیب روغن جامد و مایع، ۱۰ دقیقه دیگر تفت دهید.

در این مرحله نیمی از کره را اضافه کنید و ۵ دقیقه تفت دهید. حالا ۱ ق چ پودر هل را اضافه کنید و ۱ دقیقه تفت داده و شربت داغ را که از قبل آماده کرده بودید طی سه مرحله به آردها اضافه کنید و سریع هم بزنید. در مرحله سوم بقیه کره را اضافه کرده و به همزدن ادامه دهید. وقتی حلوا از ظرف جدا شود حلوای شما آماده است.

 

نظر خود را درباره «حلوای سه آرد» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره حلوای سه آرد فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید