زمان مطالعه: 1 دقیقه
طرز تهیه شیرینی بهشتی

طرز تهیه شیرینی بهشتی

شیرینی بهشتی یکی از شیرینی‌های عید است و می‌توان آنرا به مدت طولانی در ظرف‌های دربسته نگهداری کرد.

شیرینی بهشتی یکی از شیرینی‌های لذیذ و خوش طعم است که می‌توان به راحتی آنرا برای خانواده در ایام نوروز درست کرد. نزدیک عید نوروز که می‌شود بسیاری از خانم ها تمایل دارند که مدلی از شیرینی‌های مخصوص عید را خودشان تهیه نمایند. این بار در آشپزی آسمونی، طرز تهیه «شیرینی بهشتی» را ببینید.

طرز تهیه شیرینی بهشتی برای عید نوروز
شیرینی بهشتی

مواد لازم برای تهیه شیرینی بهشتی

آرد ۵۰۰ گرم
روغن ۲۵۰ گرم
پودر قند ۲۵۰ گرم
وانیل نصف ق چ
زنجبیل ۱ ق غ
کاکائو ۱ ق غ

 

طرز تهیه شیرینی بهشتی

ابتدا پودر قند، روغن و وانیل را مخلوط کرده و با هم‌زن به مدت سه دقیقه زده تا نرم و لطیف شود. آرد را کم کم به آن اضافه کرده و خوب ورز دهید. (توجه نمایید خمیر این شیرینی باید زیاد ورز داده شود.) سپس خمیر را به سه قسمت تقسیم کنید.

یک قسمت برای شیرینی ساده، یک قسمت را کاکائو اضافه کرده و قسمت آخر را زنجبیل اضافه کنید. سینی فر را کاغذ روغنی گذاشته و از خمیرها با قیف مخصوص گلوله‌‌های کوچکی درست کرده و با فاصله در سینی فر بچینید.

برای تزیین روی شیرینی‌ها از خلال بادام، پسته و کاکائو استفاده کنید. سینی را در فر با حرارت ۱۷۰ درجه سانتی‌گراد به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بگذارید.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «طرز تهیه شیرینی بهشتی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.