زمان مطالعه: 1 دقیقه
هفته ملی حمایت از بیماران کلیوی

هفته ملی حمایت از بیماران کلیوی

در حال حاضر حدود 850 میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری‌های مختلف کلیوی مبتلا هستند و سالانه میلیون‌ها نفر به خاطر حملات قلبی و مغزی ناشی از بیماری‌های مزمن کلیوی جان خود را از دست می‌دهند.

کلیه اندامی لوبیا شکل و تقریبا به اندازه مشت بسته انسان است و درست زیر قفسه سینه قرار دارد . عملکرد کلیه به زبان ساده ، دفع زباله‌های بدن است . کلیه روزانه حدود 200 لیتر خون تصفیه می‌کند و از آن حدود 2 لیتر آب اضافی و مواد زائد غربال می‌کند و از طریق مجاری ادراری دفع می‌کند .

تنظیم فشار خون ، تعادل الکترولیتی و تولید سلول‌های قرمز خون به عهده کلیه‌هاست . چنانچه کلیه‌ها یک روز وظایف خود را به درستی انجام ندهند ، عملکرد اکثر ارگان‌های بدن ، به ویژه قلب مختل می‌شود .

کاهش مصرف نمک در غذا ، نوشیدن آب زیاد در طول روز ، تناسب اندام و فعالیت روزانه ، عدم مصرف خودسرانه دارو ، اجتناب از مصرف غذاهای آماده و فست فود ،‌ عدم استفاده از دخانیات و الکل و کاهش استرس مهمترین راهکارهای حفظ سلامت کلیه هستند .

به منظور افزایش سطح آگاهی عمومی و آموزش‌های بهداشتی لازم برای پیشگیری از بیماری‌های کلیه و حفظ سلامت کلیه ها ، ۲۳ الی ۳۰ آبان‌ماه در کشور به نام «هفته ملی حمایت از بیماران کلیوی» نامگذاری نام گرفته است

هفته حمایت از بیماران کلیوی (23 تا 30 آبان ماه) هفته ملی محسوب شده و در کشورهای مختلف در زمان‌های متفاوت برگزار می‌شود . در این هفته تلاش می‌شود که وضعیت بیماران کلیوی مورد بازنگری قرار گرفته و مشکلات متعددی که این بیماران با آن مواجه بوده و حل نشده باقی مانده‌ به چالش کشیده شود.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «هفته ملی حمایت از بیماران کلیوی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره هفته ملی حمایت از بیماران کلیوی فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.