چهارشنبه ٢٩ فروردين ١٤٠٣
نویسنده :مرجان دلپسند

این مجموعه در ۸ قست ۵۶ دقیقه ای ساخته شده است .
شخصیت اول این سریال مرد جوانی به نام "تام ریپلی" با بازی درخشان "اندرو اسکات" می باشد.فردی شیاد ،کلاهبرداری فقیر که در یک متل قدیمی و نمور فاقد امکانات ضروری در نیویورک زندگی می کند. شخصیتی که از راه های نامتعارف و غیر معمول مانند منحرف کردن نامه ها،اداره کردن آژانس های غیر قانونی و تقلبی ،وصول مطالبات و اخاذی از مردم با ارسال نامه های اخطار بابت بدهی های پیشین امرار معاش می کند.شخصیتی که هر بار با یک برنامه ریزی پیچیده و از پیش تعیین شده جرم جدیدی را مرتکب می شود.

این سریال زندگی این شخصیت را در سال ۱۹۶۰ به صورت سیاه و سفید ومتناسب با سبک فیلم برداری فیلم های آن دوران به تصویر کشیده است.تا اینجای داستان روند معمولی زندگی تام ریپلی را می بینیم. اما نقطه تعلیق داستان فیلم زمانی است که یک کارآگاه خصوصی "هربرت گرین لیف" با یک پیشنهاد ماموریت فریبنده اما پر مخاطره و غیر قابل پیش بینی برای رفتن به کشوری دیگر به داستان باز می شود.ماموریتی که طی آن تام ریپلی می بایست به یک شهر ساحلی در کشور ایتالیا برود جهت بازگرداندن تنها فرزند یک مرد متمکن .ریکاردو تنها فرزند این فرد متمکن است و برای داشتن یک زندگی آرام و بدون دغدغه راهی یک شهر ساحلی در ایتالیا شده است تا از محیط خانه و شغلی که پدرش برای او در نظر داشته است ؛بگریزد. تام ریپلی با ورودش به این کشور به لحاظ عاطفی و اقتصادی با تغییرات و تحولاتی مواجه می شود.تام در زمان حضورش در خانه ریکاردو با دختری به نام "مارژ" با بازی "راکوتا فانینگ" مواجه می شود. دختری که ارتباط عاطفی عمیقی با ریکاردو دارد.

سریال ریپلی
سریال ریپلی

اما تام ریپلی با دیدن او در همان نگاه اول عاشق و شیفته او می شود.ارتباط عاطفی یک طرفه که باعث آزار و نگرانی تام ریپلی برای به دست آوردن او می شود. اما این دختر به هیچ عنوان نمی تواند ارتباط عاطفی کامل و مثبتی با او داشته باشد.یک مثلث عشقی که سرانجام باعث بروز اتفاقات و حوادث ناخوشایندی برای ریکاردو می‌شود. اما تام ریپلی در این سریال شخصیت منفور و کینه توزی دارد . به نحوی که از ثروتمندان متنفر است و همیشه ارزش‌های اخلاقی آنها را زیر سوال می برد. به طوری که در سکانسی از فیلم تام ریپلی درمورد ثروتمندان و ارزش‌های اخلاقی آنها قضاوت نادرستی انجام می دهد و این مسئله‌ باعث رنجش خاطر ریکاردو می شود. اما در سکانس های دیگری از سریال می بینیم که تام ریپلی با رفتن به اتاق ریکاردو و پوشیدن لباس های او و تکرار نمودن دیالوگ هایش حتی برای فرصتی کوتاه خود را در قالب ریکاردو تصور می کند.

اما با ورود ریکاردو نیز این رویای کوتاه در هم می شکند و دوباره به جایگاه پیشین خود همان مرد فقیر و بیکار باز می گردد. هر قسمت این سریال اتفاقات و حوادث جدیدی را برای ریکاردو ،مارژ و تام ریپلی و ... را رقم می زند. ادامه این سریال را می توانید در شبکه نمایش خانگی فیلیمو و شبکه نتلفیکس تماشا كنيد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «نقد روانشناختی ومعرفی مینی سریال ریپلی با نگاهی به شخصیت هایش» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.