زمان مطالعه: 1 دقیقه
هفته پیشگیری از مسمومیت ها

هفته پیشگیری از مسمومیت ها

هفته پیشگیری از مسمومیت ها( اول تا هفتم آبانماه) با شعار "با افزایش آگاهی، مانع از بروز مسمومیت شویم"

مسمومیت(intoxication) مجموعه‌ای از اختلالات در بدن است که در اثر جذب ماده‌ای بیگانه که به آن سم گفته می‌شود بروز می‌کند. از عوامل ایجاد مسمومیت‌ها دارویی می‌توان به عدم توجه به میزان مصرف دارو، مصرف اشتباه یا خودسرانه دارو، عدم توجه به مشکلات زمینه ای بدن هنگام مصرف دارو یا تداخلات دارویی نام برد. اقدام به خودکشی با دارو یا سوء مصرف مواد دارویی به شکلی که بتواند منجر به اعتیاد شود نیز نوعی مسمومیت دارویی محسوب می‌شود.

لازم به ذکر است لحظات اوليه پس از بروز مسموميت، براي نجات فرد مسموم حياتي می‌باشد لذا  بلافاصله پس از برخورد با ‏موارد ‏مسموميت با مركز اطلاع‌رسانی داروها و سموم در تهران ، (شماره تلفن 190، داخلی3 -کد2)  تماس حاصل فرمایید.

هفته پیشگیری از مسمومیت‌ها یکم تا هفتم آبان‌ماه برگزار می‌شود، در این هفته در خصوص راه‌ های پیشگیری از بروز انواع مسمومیت‌ها و چگونگی کنترل آن و نحوه انجام اقدامات اولیه در مواجهه با فرد مسموم، اطلاع‌رسانی و آموزش عمومی به‌ صورت وسیع و گسترده‌ای انجام می شود.

نظر خود را درباره «هفته پیشگیری از مسمومیت ها» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره هفته پیشگیری از مسمومیت ها فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.