درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
اطلاعات ۴۹ میلیون نفر از مشتریان شرکت Dell هک شد

اطلاعات ۴۹ میلیون نفر از مشتریان شرکت Dell هک شد

هکرها ادعا می‌کنند موفق به حمله سایبری علیه شرکت Dell و سرقت و هک اطلاعات ۴۹ میلیون نفر از مشتریان این شرکت شده است.

شرکت Dell در رابطه با این حمله سایبری ضمن دعوت از مشتریان برای حفظ آرامش، اعلام کرد که برخی از اطلاعات شخصی ممکن است به بیرون درز کرده باشد. در ایمیلی که دیروز به کاربران ارسال شد، Dell به مشتریان توصیه کرد که در اسرع وقت برای حفاظت از حریم خصوصی و دارایی شخصی خود اطلاعات شخصی خود را تغییر دهند.

دل پیامدهای این حمله را کم اهمیت جلوه داده و در بیانیه‌ای مطبوعاتی اظهار داشت:

ما در حال بررسی سرقت اطلاعات هستیم. دیتا بیسی که در این حمله هدف قرار گرفته است شامل سوابق خرید می‌باشد. با این حال، با توجه به نوع اطلاعات، ریسک قابل توجهی متوجه مشتریان ما نخواهد شد.

با این حال، هکرها ادعا می‌کنند که به اطلاعات حدود ۴۹ میلیون مشتری از جمله نام، آدرس، جزئیات محصولات خریداری شده و اطلاعات سفارش خرید مانند برچسب‌های خدمات، توضیحات، تاریخ خرید و جزئیات گارانتی دست یافته‌اند.

شرکت Dell تاکید کرده است به هیچ عنوانی اطلاعات مالی یا پرداخت، آدرس‌های ایمیل یا شماره تلفن مشتریان هدف حمله سایبری قرار نگرفته‌اند. مدیران این شرکت در حال رایزنی با متخصصان جرم شناسی و مجریان قانون برای بررسی این حادثه هستند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «اطلاعات ۴۹ میلیون نفر از مشتریان شرکت Dell هک شد» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.