زمان مطالعه: 1 دقیقه
هفته کارآفرینی

هفته کارآفرینی

کار آفرین به کسی گفته می شود که مخاطره های یک فعالیت اقتصادی را، اداره، سازمان دهی و تقبل کند.

نه تنها در ایران بلکه در تمامی کشور های سراسر جهان، کار آفرینی نقش مهمی دارد. در کشور های پیشرفته از سال 1970 به بعد به کارآفرینی توجه ویژه ای شده است. در کشور های توسعه یافته نیز از سال 1980 کم و بیش در برنامه های توسعه اقتصادی کشور قرار گرفت. در کشور ما ایران توجه به نقش کار آفرینی از سال 1380 بیشتر شد.

کار آفرینی می توانند باعث به حرکت در آوردن سرمایه های ملی اعم از نیروهای انسانی و جوانان کشور شود. عصر دنیا امروز، عصر کار آفرینی است. تمامی موسسات آموزشی، خدماتی، شرکت ها، کارخانه ها، واحدهای دولتی و.. جزو کار آفرینان هستند. زیرا این نهاد ها همگی به تربیت نیروها متخصص و کار بلد کمک می کنند. بدون شک کار آفرینی و مهارت دو واژه ای هستند که با یکدیگر ارتباط مستقیمی دارند. بدون داشتن مهارت، کار آفرینی ممکن نخواهد. افراد کار آفرین می توانند باعث ایجاد رفاه و پیشرفت در جامعه شوند.

فردی که به عنوان یک کار آفرین شروع به فعالیت می کند، با ایجاد بستر های مناسب می تواند از نیروهای فعال و جوان استفاده کند. این کار باعث می شود که نیروهای تحصیل کرده و کار بلد بی کار نباشند. کارآفرین‌ها در بهبود شاخص‌های مهم اقتصاد از جمله اشتغال، بهره‌وری و رشد اقتصادي نقش محوري داشته و خواهند داشت. به همین دلیل در بیشتر کشور های توسعه یافته و درحال توسعه، مسئولین اقتصاد، به کار آفرینی توجه ویژه ای دارند و حتی سعی می کنند شرایطی را برای پیشرفت و گسترش هرچه بیشتر کار آفرینی فراهم کنند.

نام گذاری یکی از هفته های تقویم به کار آفرینی، بیانگر اهمیت این واژه است. با اینکار هر سال به مردم کشور و مسئولان، اهمیت این کلمه یادآوری می شود. در کشور ما در چند سال اخیر، هر ساله مراسم های برای تجلیل از کار آفرینان برگزار می شود. اینکار باعث می شود تا مردم هرچه بیشتر به اهمیت کار آفرینی پی ببرند. و همچنین انگیزه ای باشد برای افراد تا در این مسیر قدم بردارند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «هفته کارآفرینی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره هفته کارآفرینی فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.