زمان مطالعه: 6 دقیقه
انریکه ایگلسیاس

انریکه ایگلسیاس

آنا کورنیکوا ستارهٔ تنیس اهل روسیه همسر انریکه ایگلسیاس است. این زوج صاحب دو فرزند به نام‌های نیکولاس و لوسی هستند آنها سال ها است که با هم زندگی می‌کنند. آنا
انریکه ایگلسیاس-enrique iglesias
انریکه ایگلسیاس-enrique iglesias

انریکه ایگلسیاس-enrique iglesias

▪ نام: انریکه ایگلسیاس Enrique Iglesias

▪ نام کامل: انریکه میگل ایگلسیاس پریسلر Enrique Miguel Iglesias Preysler

▪ اسامی مستعار: E-KIKE - SUPER NOVA - QUIQUE

▪ تاریخ تولد: 8 می 1975

▪ محل تولد: مادرید اسپانیا

▪ قد: 188 سانتی متر

▪ شغل: خواننده، ترانه سرا، بازیگر

▪ سبک: لاتین، دنس، پاپ.

▪ علت شهرت: ترانه BAILAMOS در سال 1999

▪ تحصیلات: دانشگاه میامی در رشته مدیریت بازرگانی. (اما پس از یک سال ترک تحصل کرد)

عکاسی از انریکه ایگلسیاس توسط یک ایرانی
عکاسی از انریکه ایگلسیاس توسط یک ایرانی

عکاسی از انریکه ایگلسیاس توسط یک ایرانی قدردانی انریکه ایگلسیاس از ایرانی ها : انریکه ایگلسیاس، دو دریا صابونیها» گرفته شده را منتشر کرد و در کنار استیکر پرچم ایران نوشت: "ThankYou @daryasabooniha for these photos and thank you to all my fans in #Iran?? for your endless dedication to make it to shows!!!! love you guys." ممنون از دریا برای این عکس‌ها و ممنون از تمام طرفدارانم در ایران برای فداکاری بی‌پایانتان که خود را به اجرا ها می رسانید، دوستتان دارم.

بیوگرافی انریکه ایگلسیاس
بیوگرافی انریکه ایگلسیاس

بیوگرافی انریکه ایگلسیاس

انریکه ایگلسیاس خواننده و ترانه سرا در هشتم ماه مه 1975 در مادرید (اسپانیا) از تبار اروپایی-آسیایی متولد گردید. پیشهٔ انریکه ایگلیساس در کمپانی مستقل فنوسویا شروع شد که به او یاری کرد تا به یکی از محبوب‌ترین هنرمندان آمریکای لاتین و بازار لاتین ایالات متحده تبدیل شود، با فروشی که بیش‌تر از اکثر آلبوم‌های اسپانیولی دیگر هنرمندان در آن دوره زمانی بود. پیش از سال 2000 او گذاری به جریان اصلی بازار انگلیسی زبان کرد و یک قرارداد منحصربه‌فرد را برای چند-آلبوم با شرکت یونیورسال میوزیک به مبلغ بی‌سابقهٔ 48٬000٬000 دلار امضا کرد تا بخش لاتین این شرکت آلبوم‌های اسپانیولی وی و شرکت اینتراسکپ آلبوم‌های انگلیسی او را منتشر نماید.

5 آهنگ ایگلسیاس در جایگاه شماره یک در ردهٔ جدول بیلبورد دارد، و رکورد ارائه 17 تک آهنگ شماره یک اسپانیولی را در جدول ترک‌های داغ لاتین بیلبورد را داراست. آلبوم‌های او هم اینک بیش از 100 میلیون نسخه فروخته‌اند که او را پرفروش‌ترین هنرمند موسیقی اسپانیولی‌زبان در جهان می‌گرداند.

کودکی انریکه ایگلسیاس
کودکی انریکه ایگلسیاس

کودکی انریکه ایگلسیاس

ایگلسیاس پسر خوانندهٔ معروف اسپانیایی خولیو ایگلسیاس و روزنامه نگار فیلیپینی، ایزابل پریسلر است. او در مادرید اسپانیا به دنیا آمد و والدین او وقتی سه ساله بود، از هم جدا شدند. پس از خبر وسیع ربوده شدن پدر بزرگ او دکتر خولیو ایگلسیاس پوگا توسط اتاباسک (که البته دو هفته بعد بدون هیچگونه صدمه‌ای پیدا شد)، او در سال 1983 در سن 8 سالگی به میامی، فلوریدا، در ایالات متحده، نقل مکان کرد تا با پدر خود زندگی کند. با این حال پدرش به ندرت در خانه بود و او توسط دایه‌ای به نام الویرا الوارز پرورش یافت. و به مادر خود در هر تابستان سر می‌زد.

آغاز فعالیت او به جز خودش 1 خواهر و 1 برادر داشت که همگی پس جدایی مادر با پدرشان زندگی کردند. در میامی، ایگلسیاس از نعمت و تجمل فرزند یک میلیونر بودن لذت می‌برد ولی بعدها ذوق و قریحهٔ خود را برای چیزهای ساده تری توسعه داد، حقیقتی که بعدها نمای کنسرت او را با ظاهر شدن در البسهٔ ساده مانند تی شرت‌های نخی سپید و جین جلوه گر شد. تا به الان رابطه انریکه با پدرش سرد بوده و دیده شده که آنها در یک سالی برای آهنگ برتر با هم رقابت کردند که البته خولیو برنده آن جایزه شد.

کمی نیز به گذشته برگردیم:

هـنـگامی کـه پدر بزرگ انریکه توسط آدم ربایان ربوده شد (الـبـتـه وی صحیح و سـالـم آزاد گشـت) وی و خانواده اش تصـمـیـم گرفتند در سال 1985 به میامی آمریکا نقل مکان کـنـند. انـریـکـه بـه سبـب شـهرت و ثروت پدرش، ژولیو، در رفــاه کــامــل گـذران زنـدگـی کـرده اسـت. وی در سـن 15 سـالـگـی بـطور پنهانی به سرودن شعر میپرداخت. انریکه نخـسـتـیـن آلـبـوم خـود را بـه زبـان اسپانیایی در سن 21 ســالـــگـی و در ســال 1995عــرضــه کــرد کـــه ENRIQUE IGLESIAS نـام داشـت. پـس از چـنـدی بــا اجــرای تــرانــه BAILAMOS مشهور گشت.

پیشه هنری

در هنگامیکه در دانشگاه میامی، مشغول به تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی بود، تصمیم گرفت حرفهٔ موسیقی خود را دنبال کند اما فاقد سرمایه لازم برای ضبط یک نمونه نوار بود. چون خواسته بود که بلند پروازی خود را از خانواده‌اش پنهان نگه دارد از دایه خود، الیوارس، 2000 دلار قرض کرد. آزمایش خوانندگی او را، مدیر برنامهٔ آیندهٔ او، فرمن مارتی‌نز انجام داد و تحت تأثیر کار انریکه قرار گرفت. با نام مستعار «انریکه مارتی نز»، این دو ترانه نمونه او را برای شرکت‌های مختلف ضبط فرستادند. ماه‌ها بعد، ایگلسیاس قرار دادی با فونوسیواامضاء کرد و سپس به تورنتو، کانادا رفت تا نخستین آلبوم خود را در کمال گمنامی ضبط کند. به خواست وی برای کم اهمیت کردن نسب خانوادگی وی، ایستگاه‌های رادیو او را تنها با نام انریکه معرفی نمودند.

وضعیت شهرت

انریکه ایگلسیاس در 6 ژوئن 2010 :

او چند بار در رسانه‌ها به‌صورت مهمان خود را نشان داده‌است. او در برنامه تلویزیونی (تاک شو)اپرا وینفری مهمان بوده که با غافل‌گیری یکی از طرفداران خود، همهٔ روز را با او گذراند. همچنین در پریمیوس یووتنود نیز حضور پیدا کرده و مهمان موسیقی آخرین پخش شوی تلویزیونی دیگو مارادونا در آرژانتین بوده‌است. او در چندین آگهی تبلیغاتی برای عطر تامی هیلفیگر به نام True Star Man (ستارهٔ راستین مرد) ظاهر شده‌است که آن را تصدیق می‌کند در حال پخش آهنگ زمینهٔ «Ring My Bell» (صدای زنگ من ) که یکی از ترانه‌های آخرین آلبوم او می‌باشد. هم چنین در سری آخر Extreme Makeover:Home Edition (بازسازی شدید: ویرایش خانگی) با خواندن ترانه‌ای به نام «Somebody's Me» (اون یه نفر منم) باز از آخرین آلبومش حضور داشته‌است. اخیراًٌ در کنسرت‌های یکبارهٔ خود در ایتالیا، اروگوئه و اسرائیل هم چنین در جشنی از شبکه تلویزیونی MTV در بندر مالاگا در جنوب اسپانیا همراه با پائولینا روبیو زنده خوانده‌است و سری کنسرت‌های خود را در ایالات متحده اتمام کرده‌است. «تور برای طرفداران» او شامل مجموعهٔ بسیاری از آهنگ‌های قدیمی‌تر وی و نیز ترانه‌های تازهٔ او در انگلیسی و اسپانیایی بود. وی در فیلم روزی روزگاری در مکزیک (2003) (Once Upon a Time in Mexico)نقش کوتاهی بازی کرد، ایگلسیاس در قسمت مورخ 7 مه 2007 «دوتا و نصفی مرد» (Two and a half men) با نقش یک تعمیرکار بنام«فرناندو» ظاهر شد.و همینطور در دو قسمت از سریال کمدی how i met your mother بازی کرده است. نخستین تک آهنگ از آلبوم تازهٔ او اینسومنیاک به نام « آیا می‌دونی؟ (ترانهٔ پینگ پنگ)» منتشر شده در 12 ژوئن 2007 اولین بار در رادیوی رایان سیکرست KIS-FM در 10 آوریل 2007 پخش گردید. همچنین در کنسرت Live Earth ,German leg در هامبورگ در 15 مه 2007 اجرا داشته است. انریکه ترانهٔ «آیامی‌دونی؟» (Do you know?) و «Hero (قهرمان)» را در نوار زندهٔ سری تلویزیونی آمریکایی رقص با ستارگان (Dancing with Stars) خوانده‌است.

1) وی ترانه QUIZAS را در رابطه با پدرش خوانده است. 2) وی پیش از سال 2003 دارای یک خال روی گونه راست بود که آن را به توصیه پزشکان برداشت. 3) انریکه صاحب دو سگ میباشد. 4) انریکه اغلب اشعار آلبومهایش را خود می سراید.

▪ جوایز دریافتی: 5 بار PREMIOS ERES 6 بار WORLD MUSIC AWARD 4 بار BILLBOARD AWARD LATIN GRAMMY یک بار.

▪ فیلمهایی که وی در آنها ایفای نقش کرده: ONCE UPON A TIME IN MEXICO(2003) A TRIBUTE TO HEROES(2001)

خانواده و اطرفیان انریکه ایگلسیاس
خانواده و اطرفیان انریکه ایگلسیاس

خانواده و اطرفیان انریکه ایگلسیاس

▪ نام پدر: JULIO IGLESIAS ـ شغل: خواننده بلند آوازه اسبق

▪ نام مادر:ISABEL PRESYLER----- اهل فیلیپین. پدر و مادر انریکه در سال 1979 از یکدیگر جدا شدند.

▪ برادرها: JULIO IGLESIAS ,JR-MICHAEL ALEXANDER

ـ برادرهای ناتنی: MIGUEL ALEJANDRO-RODRIGO

▪ خواهرها: ANNA-TAMARA-CHABELI

ـ خواهر های ناتنی: VICTORIA-CRISTINA

آنا کورنیکوا همسر انریکه ایگلسیاس
آنا کورنیکوا همسر انریکه ایگلسیاس

آنا کورنیکوا همسر انریکه ایگلسیاس او همسر آنا کورنیکوا ستارهٔ تنیس اهل روسیه است. این زوج صاحب دو فرزند به نام‌های نیکولاس و لوسی هستند آنها سال ها است که باهم زندگی می‌کنند. آنا یکبار به خاطر موزیک ویدئو آهنگ addicted انریکه را ترک کرده ولی دوباره به زندگی باهم ادامه دادند.

فرزندان دوقلوی انریکه ایگلسیاس و آنا کورنیکوا
فرزندان دوقلوی انریکه ایگلسیاس و آنا کورنیکوا

فرزندان دوقلوی انریکه ایگلسیاس و آنا کورنیکوا

آلبوم‌های انریکه ایگلسیاس
آلبوم‌های انریکه ایگلسیاس

آلبوم‌های انریکه ایگلسیاس

Enrique Iglesias (انریکه ایگلسیاس) (1995) Vivir (زیستن) (1997) Cosas del Amor (چیزهایی از عشق) (1998) Enrique (انریکه) (1999) Escape (گریز) (2001) Quizas (شاید) (2002) Seven (هفت) (2003) Insomniac (بی خواب) (2007) Euphoria (خوشحالی) (2010) Sex and Love (هوس و عشق) (2014)

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «انریکه ایگلسیاس» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.