زمان مطالعه: 2 دقیقه
نگاهی به فیلم صبحانه با زرافه ها

نگاهی به فیلم صبحانه با زرافه ها

صبحانه با زرافه ها فيلمى است با بازى بهرام رادان، هادى حجازى فر و …

دوشنبه ١٦ بهمن ١٤٠٢
لاله عالم

صبحانه با زرافه ها يك فيلم مدرن است .
فيلم در دسته فيلم هاى كمدى قرار مى گيرد اما كمدى نامتعارف كه كمتر در سينماى ايران به ان پرداخته شده است ؛يك كمدى ابزورد .
جمعى از بازيگران مطرح اين روزهاى سينماى ايران در ان نقش افرينى مى كنند، بهرام رادان، هوتن شكيبا ، هادى حجازى فر،بيژن بنفشه خواه و پژمان جمشيدى كه اين روزها انگار پاى ثابت فيلم ها شده است.
مى توان گفت "صبحانه با زرافه ها "يك فيلم مردانه است، چون نقش هاى اصلى و فرعى به عهده مردان است و حتى در عروسى اى كه تمام ماجراها حول محوريت ان است، اثرى از خود عروس نيست . تنها در سكانس رستوران ، چند نما از حضور مختصر از بازيگر يا نابازيگرهاى زن ديده مى شود.
فيلم درباره چند جوان است كه به زندگى نگاهى جدى ندارند و دنبال سرخوشى هاى پوچ و بى هدف با استفاده از مواد مخدر هستند.
اين فيلم من را به ياد فيلم ارادتمند … كاهانى مى اندازد، اما اين بار چند مرد نه چندان جوان ايفاگر نقش هاى اصلى هستند.

هوتن شكيبا ، بهرام رادان و بيژن بنفشه خواه در صبحانه با زرافه ها
هوتن شكيبا ، بهرام رادان و بيژن بنفشه خواه در صبحانه با زرافه ها

چند نفر كه بدون هدف فقط درپى استعمال دخانيات هستند، جاى تاسف است كه شخصيت هاى اصلى برخى از فيلم ها ، از ميان چنين اقشارى انتخاب مى شوند، به هرحال ادم هاى سخت كوش هم كم نيستند و مى توان به زندگى انها پرداخت.
زندگى براى همه اسان نيست اما اين شيوه مقابله با مشكلات است كه ادم ها را از هم متمايز مى كند.
دليل رفتار اين افراد در فيلم مشخص نشده است ، تنها در مورد دكتر ( با بازى هادى حجازى فر) با ديالوگى از زبان خودش مى شنويم كه فرزندش را در اثر سهل انگارى از دست داده است.

بهرام رادان ، هوتن شكيبا و پژمان جمشيدى در صبحانه با زرافه ها
بهرام رادان ، هوتن شكيبا و پژمان جمشيدى در صبحانه با زرافه ها


بارى مى پردازيم به فيلم، فيلم در سبك و نوع خودش موفق است و مى تواند پيام خود را برساند. ديالوگ ها ، موقعيت ها ، كنش ها و بازى هاى خوب همه در خدمت فيلم هستند و همه چيز حساب شده است و نشان از كارگردانى خوب و متفكرانه دارد. فيلمبردارى و فيلمنامه هم خوب است . البته در چرايى عملكرد برخى از شخصيت ها كمى ضعف دارد و اينكه چرا يك داماد در شب عروسى خود چنين سهل انگارانه عمل كند، به ان مى توان ايراد منطقى گرفت واينكه چرا دخترى حاضر شده با چنين مردى ازدواج كند، جاى بحث است ، حتى در همان منطق دنياى فيلم كه همه چيز را به مسخره گرفته است ؛ ازدواج ، رفاقت ، تعهد عشق و …چون ديگر امروزه نمى توان گفت ازدواج ها بدون شناخت و سرسرى انجام مى شود، خصوصا با ان برادر زنى كه در فيلم مى بينيم .

سروش صحت كارگردان صبحانه با زرافه ها
سروش صحت كارگردان صبحانه با زرافه ها

فيلم براى بيان محتواى مورد نظر خود ، گاه به سبك رئال و گاه به سورئال نزديك مى شود و گاهى از سمبل ها كمك مى گيرد.در صحنه اى از فيلم مى بينيم كه دوستان داماد بيهوش را جا گذاشته اند و وقتى براى بردن او باز مى گردند ، سگى بالاى سر او نشسته يا نگهبانى مى دهد و اين نشان از تاكيد بر مسئوليت شناسى سگ نسبت به ان افراد است يا در جاده اى كه دو بار يك گاو در رفت و برگشت نشان داده مى شود كه شايد مى خواهد اينگونه القا كند كه اين افراد به اندازه گاو فهم دارند يا در يكى از نماهاي انتهايى فيلم مى بينيم كه سوسك در موتورخانه راه مى رود و كات مى شود به راه رفتن داماد كه احتمالا مى خواهد بگويد ارزش و اعتبار وى و دوستانش در حد اين سوسك هست.در مورد فيلم صبحانه با زرافه ها مى توان به موسيقى جالب فيلم هم اشاره كرد، نام عروس در فيلم مريم است، و اهنگ هاى فيلم ، برگرفته از اهنگ هاى معروفى است كه درباره اين اسم خوانده شده است.

: برای دریافت مشاوره درباره نگاهی به فیلم صبحانه با زرافه ها فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۶۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «نگاهی به فیلم صبحانه با زرافه ها» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.