زمان مطالعه: 1 دقیقه
طرز تهیه نان رول دارچینی

طرز تهیه نان رول دارچینی

مواد لازم برای تهیه نان رول دارچینی : کره 45 گرم شکر 30 گرم شیر ولرم 1/4 پیمانه زرده تخم مرغ 1 عدد مایه خمیر 3.5...

 

مواد لازم برای تهیه نان رول دارچینی :

کره 45 گرم

شکر 30 گرم

شیر ولرم 1/4 پیمانه

زرده تخم مرغ 1 عدد

مایه خمیر 3.5 گرم فوری

نمک 1/8 قاشق چای خوری

آرد به میزان لازم

مواد میانی نان رول دارچینی :

کره 35 گرم

دارچین 1/2 قاشق سوپخوری

شکر 2/5 قاشق سوپ خوری

طرز تهیه نان رول دارچینی :

مایه خمیر را با شیر ولرم و 1 قاشق چایی خوری از شکر مخلوط کنید 10 دقیقه استراحت دهید تا عمل آید . در ظرفی‌ دیگر شکر ، کره ، زرده تخم مرغ را ریخته با مفتول هم بزنید تا مخلوط هم شوند سپس نمک و مایه خمیر عمل آماده همراه شیر را را هم اضافه کنید هم بزنید سپس آرد را کم کم اضافه کنید تا خمیر بدست آید که به دست نمیچسبد خمیر را 10 دقیقه ورز دهید .

سپس خمیر را در ظرفی‌ که با کره چرب کردید بگذارید روی آن را بپوشانید و به مدت 1 ساعت در جای گرم استراحت دهید . پس از این مدت خمیر را دوباره کمی‌ ورز دهید سپس خمیر را با وردنه 30 در 37 سانت باز کنید 35 گرم کره را آب کنید و با برس روی سطح خمیر باز شده کاملا بمالید روی آن مخلوط شکر و دارچین را بپاشید .

سپس خمیر را از دو طرف رول کنید تا به وسط برسید با فاصله 2 سانت برش دهید سپس در سینی فر که کاغذ روغنی انداختید با فاصله بچینید روی سینی را بپوشانید و رولها رابه مدت 20 دقیقه دیگر بپوشانید .

بعد از این مدت سینی را فر 200 درجه به مدت تقریبی 20 دقیقه قرار دهید . بعد از اینکه نان رول دارچینی را از فر در آوردید هم میتوانید روی آنها را با برس کره آب شده بزنید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «طرز تهیه نان رول دارچینی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.