پنجشنبه ٢٤ اسفند ١٤٠٢
نرگس خرقانى

جواد عزتی به دنبال فتح گیشه های سینما
بازیگران زیادی در سینمای ایران تلاش کرده اند که تجربه کارگردانی داشته باشند و در برخی از این موارد این تجربیات همراه با موفقیت بوده است.
فیلم تمساح خونی نخستین تجربه کارگردانی جواد عزتی نیز از این دست فیلمهاست که تلاش یک بازیگر پرکار برای ورود به دنیای کارگردانی است.
فیلمی که در جشنواره فیم فجر امسال از سوی اکثر منتقدان مورد توجه قرار گرفت و در گیشه هم بسیار موفق بود و فروش بسیار بالایی را تجربه کرد به طوری که بارها در سینماهای مختلف کشور سانس های فوق العاده برای این فیلم گذاشته شد و جز اندک فیلم های این دوره از جشنواره بود که تقریبا هیچ سانس آن خالی نبود.
بنابراین در یک نگاه کلی جواد عزتی تجربه موفقی داشته است و با تمساح خونی ثابت کرد که در کارگردانی هم می تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.
البته این بدان معنا نیست که فیلم بدون مشکل و نقطه ضعف است، اما آنقدر فیلم ریتم تند و قابل قبولی دارد که نقاط ضعف آن کمتر دیده می شود. و خصوصا با مخاطب عام سینما ارتباط بسیار خوبی برقرار می کند.

جواد عزتی
  جواد عزتی

 

زوج جواد عزتی و عباس جمشیدی فر پیش از این نیز با یکدیگر همبازی شده اند و از این روی انتخاب شان به عنوان دو بازیگر اصلی فیلم تمساح خونی، چندان پر ریسک نبود. اما در کنار این دوبازیگر ، بازیگران حاشیه ای چون الناز حبیبی و سعید آقاخانی به عنوان بازیگران شناخته شده باعث شده که فیلم برای مخاطب عام جذابیت بیشتری داشته باشد.
بسیاری از بازیگران مشهور نیز در قالب بازیگر مهمان حضور دارند از جمله: پژمان جمشیدی، مهران غفوریان و کامبیز دیرباز همگی حکایت از آن دارد که جواد عزتی در نخستین تجربه کارگردانی خود به شدت به دنبال فتح گیشه های سنما است.

فیلم تمساح خونی
 تمساح خونی

بر خلاف اکثر کمدی های اینروزهای سینمای ایران که بیشتر مبتنی بر شوخی های کلامی و جنسی است ، فیلم تمساح خونی در اکثر موارد یک کمدی موقعیت است و همین امتیاز ویژه ای به این فیلم می بخشد. چیزی که اینروزها در سینمای ایران بسیار کمیاب است‌.

جواد عزتی
جواد عزتی

اما در کنار تمامی نکات مثبت فیلم نمی توان از فیلمنامه دو پاره آن به راحتی گذشت. در واقع ریتم فیلم و داستانش تا نیم ساعت آخر فیلم بسیار خوب پیش می رود اما در بخش پایانی فیلم و خصوصا پایان بندی اش به خوبی بخش های اول فیلم نیست و به نظر می رسد که نویسنده و کارگردان خواسته اند داستان را به هر شکل ممکن سرهم بندی کنند و به پایان برسانند. همین امر باعث شده که یک کمدی اکشن خوب که اینروزها در سینمای ایران کیمیاست متاسفانه نتواند تمام مولفه های یک فیلم خوب را داشته باشد.
با این وجود فیلم تمساخ خونی به عنوان نخستین تجربه کارگردانی جواد عزتی فیلم خوبیست و شروع بسیار خوبی برای این بازیگر پرکار عمدتا کمدین است و از همین حالا می توان تمساح خونی را یکی از فیلم های پر فروش سال آینده سینمای ایران دانست که می تواند بسیاری از مخاطبان را با خود همراه کند و حتی ممکن است رکوردهای جدیدی را در گیشه جا به جا کند.

نظر خود را درباره «جواد عزتى به دنبال فتح گيشه ها ،نگاهی به فیلم تمساح خونی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره جواد عزتى به دنبال فتح گيشه ها ،نگاهی به فیلم تمساح خونی فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.