کد مطلب:  41616 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
2 آوریل ، روز جهانی اوتیسم

2 آوریل ، روز جهانی اوتیسم

آسمونی : مقامات سازمان ملل متحد در سال 2007 میلادی تصمیم گرفتند برای بیماری اوتیسم روز جهانی تعیین کنند تا در...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

2 آوریل ، روز جهانی اوتیسم
2 آوریل ، روز جهانی اوتیسم

آسمونی : مقامات سازمان ملل متحد در سال 2007 میلادی تصمیم گرفتند برای بیماری اوتیسم روز جهانی تعیین کنند تا در آن روز در خصوص این بیماری اطلاع رسانی بیشتری صورت دهند. در نهایت در سال 2008 روز 2 آوریل هر سال به عنوان روز جهانی آگاه سازی اوتیسم انتخاب شد.

انجمن های اوتیسم امریکا و برخی کشورهای جهان برنامه های مختلفی برای روز دوم آوریل را که روز جهانی آگاهی از اوتیسم و اطلاع رسانی در این مورد است، اجرا می کنند. فکر کردم به مناسبت روز جهانی اوتیسم، پیشنهادی را با همین گروه محدود دوستان و آشنایان و افراد دیگر مطرح کنم تا هر کسی به سهم خودش، نقشی در کسب آگاهی بیشتر در زمینۀ اوتیسم و ترویج آن ایفا کند. اگر تمایل دارید می توانید به مناسبت روز جهانی اوتیسم به پیشنهاد زیر عمل کنید:

پورتال آسمونی : با پدر یا مادری که فرزند اوتیستیک دارد، تماس بگیرید و بگویید که به مناسبت روز جهانی اوتیسم تمایل دارید آنها را به کافی شاپ، رستوران (یا اگر با هم آشنا هستید) به منزل خودتان دعوت کنید تا کمی در مورد اوتیسم صحبت کنید.

هنگام دیدار، برای آنها یک شاخه گل ببرید. از آنها بخواهید که کمی در مورد اوتیسم و توقعات والدین دارای فرزند اوتیستیک از جامعه و دوستان و آشنایان صحبت کنند و بگویند که از چه رفتارهایی رنج می کشند یا دوست ندارند شاهدش باشند. به آنها بگویید که تمایل دارید یاد بگیرید چطور با افراد اوتیستیک و خانواده های آنها ارتباط برقرار کنید و نگرش درستی در مورد موضوع اوتیسم پیدا کنید. ممکن است والدین از شرایط دشوار زندگی خودشان یا کودک اوتیستیک شان صحبت کنند یا حرفهایی بزنند که واقعا تحت تاثیر قرار بگیرید. توجه داشته باشید که در همه حال، از هرگونه قضاوت، توصیه، پند و اندرز پرهیز کنید و فقط شنونده باشید. در پایان دیدار به آنها اطمینان بدهید که نکاتی را که یاد گرفته اید، حداقل با یک دوست در میان می گذارید تا سهمی در زمینۀ اطلاع رسانی در مورد اوتیسم داشته باشید.

world-autism-awareness-day
world-autism-awareness-day

از آنجا که رنگ آبی نماد روز جهانی آگاهی از اوتیسم است، می توانید لباس آبی بپوشید. برای گرفتن عکس و انتشار آن، از مهمان تان اجازه بگیرید. برای استفاده از اسم اصلی مهمان، از او اجازه بگیرید. در مورد این دیدار و نکاتی که یاد گرفتید، بنویسید و آن را را با هشتگ #بااوتیسم در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

مجموعۀ تجربه ها و نظرات شما می تواند منبع جامع و موثری برای اطلاع رسانی در مورد اوتیسم و به خصوص رفتار مناسب در این زمینه باشد.

: برای دریافت مشاوره درباره 2 آوریل ، روز جهانی اوتیسم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «2 آوریل ، روز جهانی اوتیسم» در کادر زیر بنویسید :

6 - 4 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید