ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  14844 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
زیباترین و شگفت انگیز ترین کلیساها در دنیا

زیباترین و شگفت انگیز ترین کلیساها در دنیا

کلیسای ساگرادا فامیلیا، بارسلونا بلوک های شهری هشت ضلعی و گوشه و کنار خیابان یک نمای تماشایی و خیره کننده...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

کلیسای ساگرادا فامیلیا، بارسلونا

1
1

 بلوک های شهری هشت ضلعی و گوشه و کنار خیابان یک نمای تماشایی و خیره کننده ایجاد کرده است. ساگرادا فامیلیا (واژهٔ لاتین به معنی خانوادهٔ مقدس) کلیسایی در شهر بارسلون است که علاوه بر مکان مذهبی بودن، از جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شود. این کلیسای کاتولیک از سال 1882 میلادی در حال ساخت بوده و پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2026 ساخت آن تمام نخواهد شد. این کلیسا را آنتونیو گائودی (1828-1926) معمار مشهور اسپانیایی طراحی کرد که 15 سال آخر عمرش را صرف تکمیل این کلیسا نمود.

کلیسای Sagrat Cor در میان ابرها، بر روی تپه بارسلونا

2
2

کلیسای بنا شده بر روی خون، سنت پترزبورگ

3
3

کلیسای ناجی خون ریخته شده سنت پترزبورگ یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های شهر سنت پترزبورگ است. کلیسای “بناشده بر خون”، یا کلیسای “قیامِ مسیح” از دیگر نام‌هایی است که به این مکان تاریخی می‌دهند. راهنماهای گردشگری از نام کلیسای بناشده بر خون (Church on Split Blood) بیش از سایر اسامی استفاده می‌کنند.

کلیسای جامع سنت پیتر و سنت پل، پترگوف

5
5

 کلیسای جامع سنت پطرس و سنت پل کلیسایی در شهر تالین، استونی است. این کلیسا در سال 1841 میلادی شروع به ساخت شده و در سال 1844 ساخت آن به پایان رسیده است و متعلق به پیروان کاتولیک است. (تصویر بالا)کلیسای جامع سنت پل نام کلیسای بزرگ و مشهوری در لندن، پایتخت انگلستان است که به‌عنوان یکی از بناهای مشهور این شهر شناخته می‌شود. کار ساخت این کلیسا که در اواخر سدهٔ هفدهم توسط سر کریستوفر رن طراحی گردیده است در اوایل سدهٔ هجدهم در 1710 به پایان رسید تا جایگزینی برای دیگر کلیسایی باشد که در همین مکان قرار داشت و در پی آتش‌سوزی بزرگ لندن ویران گردید.

 کلیسای سنت پل در عین حال سومین کلیسای ساخته شده در همین مکان است. کلیسای جامع سنت پل دارای گنبد بزرگی استکه راهرویی معروف به «تالار زمزمه» به طول 32 متر در گرداگرد درونی گنبد آن کشیده شده و مشهور است که اگر کسی نزدیک به دیوار این راهرو زمزمه نماید فرد دیگری که در نزدیکی دیوار و در سوی دیگر آن قرار دارد صدای او را می‌شنود. گور بسیاری از افراد سرشناس از جمله لرد نلسون، دوک ولینگتون و خود کریستوفر رن نیز در این کلیسا قرار دارد.

نظر خود را درباره «زیباترین و شگفت انگیز ترین کلیساها در دنیا» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره زیباترین و شگفت انگیز ترین کلیساها در دنیا فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید