2 نظر
مطالعه: 8 دقیقه
آشنایی با کشور کانادا

آشنایی با کشور کانادا، رازهای نهفته در قلب آمریکای شمالی

آشنایی با کشور کانادا این فرصت را در اختیارتان قرار می‌دهد تا با اقتصاد قوی، تنوع فرهنگی، کیفیت بالای زندگی و امنیت و ثبات این کشور آشنا شوید.

آشنایی با کشور کانادا یک موضوع جذاب محسوب می‌شود؛ چرا که کانادا یکی از زیباترین، پیشرفته‌ترین و استثنایی‌ترین کشورهایی است که جاذب گردشگران و مهاجرانی است که به دنبال بهبود وضعیت زندگی خود هستند. این کشور که به‌عنوان دومین کشور بزرگ جهان شناخته می‌شود، دارای ذخایر طبیعی فراوانی است. همچنین دارای یک سیستم آموزشی قوی بوده و از یک اقتصاد پایدار برخوردار است.

 بنابراین، تمایل افراد به کشور کانادا برای تفریح یا مهاجرت موضوعی عادی است. اگر به دنبال یک مقصد دلپذیر و محبوب مانند کانادا هستید و دوست دارید اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب کنید، حتماً این مقاله از آسمونی را مطالعه نمایید. 

پایتخت اتاوا
حکومت پادشاهی مشروطه، فدرال و سکولار
زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی
واحد پول دلار کانادا
کد کشور
‎+۱
جهت رانندگی راست
اختلاف ساعت با تهران 11:30 ساعت عقب تر از تهران
فرودگاه‌های بین‌المللی

فرودگاه بین‌المللی ونکوور، هالیفاکس، مونترال، پیرسون تورنتو، کلگری، وینیپگ، ادمونتون، بیلی‌شاپ تورنتو، ابوتسفورد، ژان لوساژ

پایتخت کانادا کجاست

پایتخت کانادا، شهر اتاوا است که در استان اُنتاریو واقع شده است. این شهر بزرگ با مساحتی بالغ بر ۲٬۷۷۸ کیلومترمربع و جمعیتی بیش از ۹۹۴٬۰۰۰ نفر از جمله شهرهای بزرگ کانادا است. اتاوا از لحاظ کیفیت زندگی در رتبه چهاردهم جهانی قرار دارد. این شهر دارای دانشگاهی بزرگ است که به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه فرانسوی - انگلیسی زبان دنیا شناخته می‌شود.

مهم‌ترین شهرهای دیگر کانادا نیز استانداردهای بالایی را برای زندگی و رفاه شهروندان خود فراهم کرده‌اند که خیلی مختصر در موردشان توضیح می‌دهیم. شهر کبک با فرهنگ و زبان فرانسوی غنی خود، از جاذبه‌های گردشگری بسیاری برخوردار است. این شهر مرکز استان کبک و دارای جمعیتی چندگانه است که با همزیستی انسان‌های مختلف از نظر فرهنگی و زبانی، محیط چندفرهنگی بی‌نظیری ایجاد کرده است.

تورنتو، بزرگ‌ترین شهر کانادا با جمعیتی نزدیک به ۳ میلیون نفر، کانادا را به یک قطب اقتصادی و فرهنگی تبدیل کرده است. مهاجران از سراسر جهان در تورنتو زندگی می‌کنند و این شهر به عنوان یکی از متنوع‌ترین مجتمع‌های فرهنگی جهان شناخته می‌شود. مونترال به عنوان دومین شهر فرانسوی زبان جهان شناخته می‌شود و مرکزیت فرهنگی و اقتصادی استان کبک را دارد.

مساحت کانادا چند برابر ایران است

مساحت کانادا حدوداً ۹٫۹۸ میلیون کیلومترمربع است، در حالی که مساحت ایران حدوداً ۱٫۶۴۸ میلیون کیلومترمربع است؛ بنابراین، مساحت کانادا تقریباً حدود ۶٫۱ برابر مساحت ایران است. معلومات در مورد کانادا تنها در این موارد خلاصه نمی‌شود.

حقایق جالب کشور کانادا
حقایق جالب کشور کانادا

حقایق جالب کشور کانادا

آشنایی با کشور کانادا اهمیت زیادی دارد. کانادا، یکی از کشورهای منحصر به فرد و پیشرفته آمریکای شمالی، با ده استان و سه قلمرو است. این کشور، از شرق تا اقیانوس اطلس و از غرب تا اقیانوس آرام، از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی و از جنوب با ایالات متحده هم‌مرز است.

همچنین، کانادا با مساحت ۹٬۹۸۴٬۶۷۰ کیلومترمربع، دومین کشور پهناور جهان از ‌لحاظ مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر خشکی است. سیاست کشور کانادا به شکل دموکراسی فدرالی مشروطه اداره می‌شود و ساختار آن شامل پادشاه (ملکه بریتانیا)، دولت فدرال، مجلس سنا و مجلس عوام است. استان‌ها و سرزمین‌ها در پنج منطقه اطلس، مرکزی، علفزارها، غربی و شمالی واقع شده‌اند.

قدمت تاریخ کانادا به قرن ۱۶ و ۱۷ میلادی بازمی‌گردد، زمانی که سواحل کانادا توسط اروپاییان کشف شد و آن‌ها مستقر شدند. این کشور به مدت طولانی، زیر استعمار فرانسه و بریتانیا بود و تاجران و کاشفان اروپایی در این سرزمین، فعالیت می‌کردند. در قرن ۱۹، شورش‌های مختلفی برای تأسیس دولتی دموکراتیک در کانادا رخ داد و در نهایت منجر به قانون اتحادیه در سال ۱۸۴۱ شد که کانادا را به‌عنوان یک کشور یکپارچه معرفی کرد.

در دهه ۱۹۰۰، با الحاق استان‌های جدید و پیشرفت صنعتی، جمعیت شهری کانادا به طور چشمگیری افزایش یافت و اقتصاد از کشاورزی به صنعتی تغییر کرد. در طی تاریخ، تنش‌ها بین اقلیت‌های فرانسوی ‌زبان و غیرفرانسوی‌ زبان کانادا وجود داشت، اما با گذشت زمان و تغییرات سیاسی، برخی از این تنش‌ها کاهش یافت.

در نهایت، با معرفی قانون اساسی جدید در سال ۱۹۸۲، کانادا به‌ عنوان کشور دوزبانه فرانسوی و انگلیسی شناخته شد؛ بنابراین زبان کشور کانادا ترکیبی از دو زبان بین‌المللی پرطرفدار است.

اختلاف ساعت کانادا با ایران

تفاوت ساعت کانادا با ایران بسته به منطقه‌ جغرافیایی هر کشور متفاوت است. کانادا دارای چندین منطقه‌ زمانی مختلف است. در بخش‌های غربی کانادا مانند ونکوور، اختلاف ساعت کانادا با ایران حدود ۱۲:۳۰ ساعت است. در بخش‌های مرکزی کانادا مانند تورنتو، تفاوت زمانی حدود ۱۰:۳۰ ساعت است. در بخش‌های شرقی کانادا مانند مونترال، تفاوت زمانی حدود ۹:۳۰ ساعت است.

دین مردم کانادا
دین مردم کانادا

دین مردم کانادا

دین در کانادا بسیار متنوع است و افراد از ادیان مختلف در این کشور زندگی می‌کنند. مسیحیت از جمله دین‌های اصلی کانادا است که شامل ادیان مختلفی مانند کاتولیک، پروتستان، انگلیکان و متدیست می‌شود. همچنین، اسلام، یهودیت، هندوئیسم، بوداییسم، سیکها و دین‌های دیگر همگرایان به این کشور مهاجرت کرده‌اند و در کانادا جایگاه خود را دارند.

کانادا یک کشور چندفرهنگی است و احترام به تمام ادیان و مذاهب در این کشور ترویج می‌یابد. دولت کانادا حقوق انسانی را به عنوان اصلی‌ترین ارزش‌ها محافظت می‌کند و از هرگونه تبعیض بر اساس دین یا مذهب خودداری می‌کند.

زبان کانادایی

در کانادا، دو زبان رسمی و ملی انگلیسی و فرانسوی وجود دارد؛ بنابراین، آموزش زبان در این کشور بر اساس این دو زبان اصلی است. در برخی از شهرها مدارس عمومی هم دارای برنامه‌هایی برای آموزش زبان کانادایی یعنی انگلیسی و فرانسه به دانش‌آموزان خارجی هستند.

علاوه بر این مزلب از آسمونی، در کانادا بسیاری از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی نیز دوره‌های زبان انگلیسی و فرانسوی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند تا آنها را برای موفقیت در تحصیلات عالی در این کشور آماده کنند. با این امکانات، آموزش زبان کانادایی کار سختی نیست.

قوانین کانادا
قوانین کانادا

قوانین کانادا

قوانین کشور کانادا شامل یک سری قوانین و مقررات است که توسط دولت فدرال و دولت‌های استانی (پرووینسیال) اجرا می‌شوند. این قوانین شامل موارد مختلفی از جمله قوانین مربوط به حقوق و آزادی‌های شهروندی، حقوق مهاجران، حقوق کارگران، مسائل مربوط به محیط‌زیست، حقوق مالکیت معنوی و صنعتی، قوانین کیفری، قوانین مربوط به آموزش و تحصیلات و قوانین مالیاتی است.

این قوانین تحت نظارت مجلس کانادا و دیگر نهادهای دولتی تدوین و تصویب می‌شوند و از طریق دیوان عالی کانادا و دیوان عالی هر استان اجرا می‌گردند.

جمعیت ایرانیان مقیم کانادا

با توجه به گزارشات وزارت امور خارجه ایران، تعداد ایرانیان مقیم خارج از کشور بیش از 4 میلیون نفر است. چیزی در حدود چهارصد هزار نفر از جمعیت مقیم در کانادا زندگی می‌کنند و به نحوی تبعه کشور کانادا محسوب می‌شوند. با توجه به جمعیت حدود 38.5 میلیون نفری کانادا، این ایرانیان، یک نسبت قابل توجه را تشکیل می‌دهند.

شهر تورنتو در استان انتاریو کانادا با 48.5 درصد از کل جمعیت ایرانیان، در صدر کلان‌شهرهای کانادا با بیشترین جمعیت ایرانیان قرار دارد. ونکوور نیز با 24.5 درصد از جمعیت مهاجران ایرانی در رتبه دوم قرار دارد. بیشتر ایرانی‌ها بیشتر در استان‌های کبک، بریتیش کلمبیا و آنتاریو ساکن هستند.

بیش از 97,000 ایرانی در شهر تورنتو، پایتخت استان انتاریو و بزرگ‌ترین شهر کانادا، زندگی می‌کنند. این شهر با فرهنگ متنوع، فرصت‌های زیادی در زمینه تحصیل و شغل و محیط زیست مطلوب، جذابیت زیادی برای مهاجران ایرانی دارد. همچنین، آب و هوای چهارفصل و فعالیت‌های ورزشی متنوع، از دیگر مزایای زندگی در این شهر است.

بیش از 46,000 ایرانی در شهر ونکوور زندگی می‌کنند. ونکوور با اقتصاد پویا، فرهنگ متنوع، محیط زیست طبیعی فراوان و فرصت‌های تحصیل و کار، جذابیت زیادی برای مهاجران دارد. همچنین، آب و هوای اقیانوسی و فصلی این شهر، از دیگر ویژگی‌های موجود است. بیش از 23,000 ایرانی در شهر مونترال کانادا، سومین شهر بزرگ کانادا، زندگی می‌کنند. این شهر با فرهنگ متنوع، زندگی شهری پویا، و کیفیت زندگی بالا، یکی از مقاصد محبوب برای مهاجران ایرانی است.

ایرانیان به دلیل فرصت‌های شغلی و تحصیلی، فرهنگ گسترده و کیفیت زندگی بالا، به شهرهای مختلف کانادا مهاجرت می‌کنند. تورنتو، ونکوور و مونترال از جمله مقاصد محبوب برای زندگی و کار ایرانیان در این کشور هستند. البته، خیلی از ایرانیان گزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را انتخاب می‌کنند.

جاذبه‌های گردشگری کانادا
جاذبه‌های گردشگری کانادا

جاذبه‌های گردشگری کانادا

کانادا یکی از کشورهایی است که با طبیعت زیبا، مناظر دیدنی و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی خود، گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. برخی از معروف‌ترین جاذبه‌ های گردشگری کانادا عبارتند از:

  • آبشار نیاگارا: یکی از شگفت‌انگیزترین آبشارهای جهان که در مرز کانادا و آمریکا قرار دارد.
  • شهرهای تاریخی مانند کبک: با معماری قدیمی و خیابان‌های سنگفرش، کبک یکی از جذاب‌ترین شهرهای تاریخی کانادا است.
  • پارک ملی بانف: با طبیعت بکر، جنگل‌های پوشیده از برف، و درختان عظیم، این پارک یکی از مقصدهای مورد علاقه علاقه‌مندان به طبیعت و ماجراجویی است.
  • شهر ونکوور: با مناظر طبیعی بکر، ساحل‌های زیبا، و فرصت‌های ورزشی فراوان، ونکوور یکی از زیباترین شهرهای کانادا است.
  • شهر تورنتو: با برج کنادا، موزه‌های هنری، تالارهای اجتماعات بزرگ و خیابان‌های پر جنب و جوش، یکی از شهرهای جذاب کانادا به حساب می‌آید.
  • موزه تاریخی ملی: با مجموعه‌ای از اشیای تاریخی و فرهنگی کانادا، یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های تاریخی در کشور است.

اینها فقط چند نمونه از جاذبه‌های گردشگری کانادا هستند. این کشور مناطق دیدنی دیگری نیز دارد که به عنوان مقصدهای محبوب گردشگری شناخته می‌شوند و همچنین سبب گرفتن ویزا کانادا است.

ویزا بشر دوستانه کانادا

ویزای بشر دوستانه یا همان ویزای موقت مخصوص کانادا، به افرادی که می‌خواهند به کانادا سفر کنند؛ اما تمایل دارند در آنجا برای مدت زمان محدودی اقامت کنند، اعطا می‌شود. این ویزا به افرادی که می‌خواهند به کانادا برای مسافرت، تحصیل، کار موقت یا ملاقات خانوادگی بروند، اختصاص می‌یابد.

معمولاً مدت اعتبار این ویزا تا 6 ماه است، اما ممکن است بر اساس موارد خاص، این مدت زمان بیشتر یا کمتر باشد. برای دریافت این ویزا، افراد باید مدارک مختلفی از جمله دعوتنامه، اطلاعات مالی و برنامه سفر ارائه کنند.

آمریکا یا کانادا
آمریکا یا کانادا

آمریکا یا کانادا

انتخاب بین آمریکا و کانادا بستگی به ترجیحات و نیازهای شخصی دارد. هر کشور دارای ویژگی‌ها، فرصت‌ها و محدودیت‌های خاص خود است که باید با توجه به موقعیت فردی و خانوادگی در نظر گرفته شود. آمریکا، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین کشورهای جهان، از لحاظ اقتصادی، فرهنگی، تکنولوژی، ویزا و مهاجرت، ارائه دانشگاه‌های معتبر و فرصت‌های شغلی گسترده، امکانات درمانی پیشرفته و تنوع فرهنگی بالایی برخوردار است.

از سوی دیگر کشور کانادا برای زندگی خیلی جذاب است. کانادا یکی از کشورهای پیشرفته و پرفراز و نشیب است که با سیستم بهداشت عمومی قوی، امنیت بالا، طبیعت زیبا، فرصت‌های تحصیلی و شغلی مناسب، مهاجرت نسبتاً ساده‌تر و زندگی شهری آرام و مورد توجه مهاجران و توریست‌ها را دارد. به همین دلیل اقامت کانادا رؤیای خیلی از افراد است.

رفتار مردم کانادا با ایرانیان

کانادایی‌ها به عنوان یکی از جوامع چند فرهنگی، با احترام به تنوع فرهنگی و زبانی مردم مهاجر، برخورد خوبی با آن‌ها دارند. آن‌ها معمولاً به دیگر فرهنگ‌ها با احترام و توجه می‌نگرند و برخی از شهرها مثل تورنتو و ونکوور جامعه‌های بسیار چند فرهنگی و چند زبانه‌ای هستند که در آن‌ها ایرانیان نیز جایگاه خود را دارند. مردم کانادا با دیگران با احترام و صمیمیت رفتار می‌کنند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم همه چیز در مورد کانادا را بیان کنیم. امیدواریم با خواندن این مقاله از آسمونی تا حدودی با کشور کانادا آشنا شده باشید. همان گونه که ذکر کردیم این سرزمین پرجمعیت، پذیرای مهاجران از سراسر جهان است و به عنوان یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی و گردشگری شناخته می‌شود.

نظر خود را درباره «آشنایی با کشور کانادا، رازهای نهفته در قلب آمریکای شمالی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با کشور کانادا، رازهای نهفته در قلب آمریکای شمالی فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.