درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
ترکیه در یورو 2024

ترکیه در یورو 2024

ترکها هم مثل هلند بعد از سال 2008 برای نخستین بار است که به جمع هشت تیم برتر اروپا می رسند.

ترکیه 2 اتریش یک

در تقابل دو سیستم 1-3-2-4 این ترکیه بود که در ابتدای بازی به آنچه می خواست رسید. مریح دمیرال تنها بعد از 57 ثانیه از شروع مسابقه گلزنی کرد. سیستم دو تیم در ابتدای مسابقه این گونه بود.

File:AUT-TUR 2024-07-02.svg

اتریش در نیمه اول هیچ حرفی برای گفتن نداشت و اندیشه های رانگنیک در حد یورو نبود بلکه او می بایست در تیمهای درجه 2 بوندس لیگا مربیگری می کرد! نیمه دوم هم با گلزنی دمیرال آغاز شد و سرانجام وقتی اتریش در دقیقه 66 یکی از گلها را جبران کرد، همه چیز به سانترهای اتریشی ها به سمت دروازه ترکیه خلاصه شد.به این ترتیب ترکیه پیروز شد و رانگنیک به خانه برگشت.  تصاویر مسابقه را با هم می بینیم.

 

ترکیه 2 چک 1

در روزی که رکورد کارتهای زرد داده شده توسط داور در یک مسابقه یورو شکست، ترکیه(2-1) چک را شکست داد. در دیدار ترکیه و چک، چکی ها از دقیقه 20 ده نفره شدند که این امر کار ترکیه را برای صعود آسان کرد. آنها بدون توجه به نتیجه بازی همزمان، در هر حالتی با مساوی صعود می کردند و گل دقیقه 51 هاکان چالهان اوغلو کار آنها را برای صعود آسان تر هم کرد. در ادامه هر چند توماس سوچک در دقیقه 66 کار را به تساوی کشاند اما چک برای صعود حتما باید برنده می شد و همین امر سبب شد که ترکیه از فرصت بهره برده و در دقیقه 4+90 توسط جنک توسون به گل دوم خود دست یابد تا این تیم را شش امتیازی و حریف اتریش در مرحله بعدی سازد. جنجالها بعد از پایان بازی نیز ادامه یافت و توماش چوری بازیکن چک بعد از پایان مسابقه کارت قرمز مستقیم دریافت کرد! تصاویر و لیست 19 نفره بازیکنان دو تیم که کارت زرد گرفتند را مشاهده می کنید:

ترکیه 3 گرجستان یک

تیم ملی فوتبال ترکیه در نخستین مسابقه خود موفق شد گرجستان را (3-1) شکست دهد. ترکیه برای کسب پیروزی مقابل گرجستان کار چندان آسانی پیش رو نداشت. هرچند ابتدا مرت مولدور در دقیقه 25 ترکیه را پیش انداخت، اما هفت دقیقه بعد جورجس میکائوتادزه گل تساوی را برای گرجستان به ثمر رساند. ترکیه در نیمه دوم در دقیقه 65 توسط آردا گولر یک بار دیگر از حریف خود پیش افتاد. پس از آن گرجستان بارها تا آستانه گشودن دروازه حریف خود پیش رفت، اما با این که در واپسین ثانیه ها حتی تیر دروازه حریف خود را لرزانید اما این ترکها بودند که به خاطر پیش آمدن مامارداشویلی دروازه بان گرجستان توانستند در دقیقه 6:29+90 توسط کرم آکتورکوگلو به گل سوم دست یافته و (3-1) پیروز شدند. آمار و تصاویر این مسابقه را هم مشاهده می کنیم.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «ترکیه در یورو 2024» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.