زمان مطالعه: 1 دقیقه
پیامک کلاه برداری "بزن به این کارت"

پیامک کلاه برداری "بزن به این کارت"

ارسال پیامک‌هایی نظیر واریز پول به حسابی ناشناس این روزها شگرد جدید سودجویان برای کلاهبرداری از مشترکان تلفن همراه شده است.

در سال‌های اخیر و هم زمان با رشد فناوری و تجهیزات و نیز گسترش بانکداری الکترونیک پدیده شومی تحت عنوان کلاهبرداری پیامکی در کشور ظهور پیدا کرده است که متاسفانه در حال رشد و گسترش است. آسمونی در این بخش اطلاعاتی را در خصوص روش کلاه برداری "بزن به این کارت" به اطلاع هموطنان محترم می رساند.

استفاده کنندگان از این شیوه برای به دام انداختن طعمه خود از شگرد‌های مختلفی استفاده می‌کنند. آن‌ها با حس اعتماد و روابط مناسب قربانیان خود را به انجام کار یا ارائه اطلاعات مطابق خواست خود وادار می‌کنند. در جدید‌ترین این سودجویی‌ها به تازگی عده‌ای افراد سودجو با ارسال پیامکی جالب افراد را فریب می‌دهند. در میان ده‌ها پیامک تبلیغاتی که این روز‌ها دریافت کرده‌ایم یک پیامک جالب توجه من را به خود جلب کرد؛ «بزن به این کارت».

پیامک کلاه برداری
پیامک کلاه برداری

 

در این شیوه با ارسال انبوه پیامک به شماره‌ همراه مشتریان تلفن همراه با مضمون «بزن به این کارت» همراه با یک شماره کارت، آنان را دچار اشتباه می‌کنند، فریب خوردگان هم اگر در همان لحظه قصد واریز مبلغی را به حساب کسی داشته باشند به اشتباه پول را به حساب فرد کلاهبردار واریز می‌کنند.

این پیامک و نظیر آن مکرر برای مشترکان تلفن همراه ارسال می‌شود. پیامک‌هایی که متن آن تا حد زیادی حکایت از کلاهبرداری دارد. در اکثر موارد افراد به شماره حسابی که برایشان ارسال شده است، گاها مبالغ هنگفتی را واریز می‌کنند. در لا به لای صفحات حوادث به کرات اخباری مبنی بر اینکه برخی از افراد فریب این قبیل پیام‌ها را خورده و حتی متحمل ضرر و زیان شده‌اند، مشاهده می‌شود.

پیامک‌های کلاهبردارانه هر روز به شکلی نوین خود را مطرح می‌کنند: نظیر برنده شدن در انواع قرعه کشی‌ها، در خواست کمک‌های مردمی، برنده شدن جایزه در ایام خاصی از سال یا به عناوین مختلفی که مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از این رو به مردم توصیه می‌شود که هرگز به پیامک‌های غیر واقعی و پیشنهاد‌های واهی و عوام فریبانه توجه نکنند و رمز‌های بانکی خود را به صورت دوره‌ای تغییر دهند تا مورد برخی از سودجویی‌ها قرار نگیرند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «پیامک کلاه برداری "بزن به این کارت"» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.