درج نظر
مطالعه: 4 دقیقه
تیم ملی اسپانیا در یورو 2024

تیم ملی اسپانیا در یورو 2024

اسپانیا در ادامه سريال بردهای(2-1) خود در یورو، این بار این نتیجه را در فینال تکرار کرد؛ در برابر انگلیس.

اسپانیا 2 انگلیس یک

لاروخا مطابق پیش بینی ها انگلیس را هم برد. در حالی که در خلق موقعیت هم بهتر از سه شیرها عمل کرد و حتی اگر در آخرین لحظات، کرنر انگلیسی ها گل می شد، احتمالا اسپانیا گل سوم خود را در وقت اضافی به ثمر می رساند. اما دنی اولمو که بهترین گلزن اسپانیا در این تورنمنت بود، این بار در نقش یک مداقع ظاهر شد و توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید. به جز این لحظه و گلی که کول پالمر تازه وارد در دقیقه 73 با یک شوت سنگین به ثمر رساند، بقیه لحظات نیمه دوم در اختیار اسپانیا بود و این تیم می توانست به جز گل دقیقه 47 نیکو ویلیامز و گل قهرمانی میکل اویارزابال در دقیقه 86 چندین بار دیگر نیز به گل دست پیدا کند. هرچه بود اسپانیا قهرمان شد و اولین تیم تاریخ یورو شد که هفت بازی پیاپی خود را با برد به پایان رسانده است؛ رکوردی فوق العاده برای تیمی که در مسیر قهرمانی خود تیمهایی چون کرواسی، ایتالیا، آلمان، فرانسه و انگلیس را قربانی کرد!

آمار و تصاویر فینال یورو را با هم می بینیم.

اسپانیا 2 فرانسه یک

لاروخا یک بار دیگر به فینال یورو رسید؛ این بار با برتری(2-1) مقابل فرانسه. اسپانیا برای سومین بار طی پنج دوره اخیر یورو به فینال رسید. با این تفاوت که تیم کنونی لاروخا چنان قدرتمند است که حتی یک بازی خود را هم در ضربات پنالتی نبرده است؛ برخلاف سالهای 2008 و 2012. اسپانیا هرچند گل نخست را در دقیقه 8 از راندال موآنی دریافت کرد، اما شوت حیرت انگیز یامینه یامال(21) بازی را به تساوی کشاند و چهار دقیقه بعد شوت دنی اولمو با ضربه محکم مدافع فرانسه ژول کونده وارد دروازه خروسها شد. پس از آن عملا فرانسه تا پایان بازی حرفی برای گفتن نداشت و اسپانیا با حفظ این نتیجه راهی فینال شد. فرقی نمی کند حریف این تیم هلند باشد یا انگلیس. بعید است هیچ یک حریف لاروخا شوند. آمار و تصاویر بازی را با هم می بینیم.

اسپانیا 2 آلمان یک( در پایان وقت های اضافی)

تیم ملی اسپانیا در پایان 120 دقیقه مسابقه پایاپای با آلمان، مطابق انتظارات میزبان مسابقات را (2-1) شکست داد. یک شوت از دنی اولمو به لطف حفره بزرگ خط دفاعی آلمان در دقیقه 51 اسپانیا را پیش انداخت و هرچند آلمان با حملات فراوانی که در ادامه انجام داد، با ضربه فلورین ویرتس در دقیقه 89 بازی را به تساوی کشاند، اما اسپانیا روی اشتباه محض رودیگر روی زدن ضربه سر، این فرصت را پیدا کرد که در دقیقه 119 توسط میکل مرینو به گل دست پیدا کند. تصاویر آخرین بازی تونی کروس در میادین فوتبال را به همراه آمار بازی مشاهده می کنید.

اسپانیا 4 گرجستان یک

تیم ملی اسپانیا در مسابقه با گرجستان درخشان ظاهر شد و (4-1) به پیروزی رسید. اسپانیا هرچند در اوایل مسابقه اسیر یک شوک نابهنگام شد و در دقیقه 18 با گل به خودی روبین د نورماند یک گل به گرجستان تقدیم کرد، اما اسپانیا در همان نیمه نخست با شوت رودریگو هرناندز( دقیقه 39) بازی را به تساوی کشید. لاروخا نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و خیلی زود توسط رویز به گل دوم دست یافت. این دو گل سبب شد که گرجستان از بازی دفاعی دست بردارد و برای جبران نتیجه جلو بکشد. مساله ای که به ضرر این تیم تمام شد. گولسیانی یک بار به اشتباه گل به خودی زد که داور پیش از آن اعلام آفساید کرده بود و سه دقیقه بعد روی یک ضد حمله برق آسا نیکو ویلیامز در دقیقه 74 سومین گل اسپانیا را با محو کردن گولسیانی به ثمر رساند. شوت دنی اولمو در دقیقه 83 کار گرجستان را تمام کرد و حالا اسپانیا حریف آلمان در یک چهارم نهایی است. آمار و تصاویر مسابقه را مشاهده می کنید.

اسپانیا یک آلبانی صفر

تیم اسپانیا در بازی با آلبانی هم روند بسته نگه داشتن دروازه خود را همچنان حفظ کرد. لاروخا در روزی که از پیراهن های دوم و ترکیب دوم خود استفاده می کرد با تک گل فران تورس موفق شد آلبانی را از پیش رو بردارد. لیمویی پوشان اسپانیا با ترکیب دوم خود هم کار دشواری پیش رو نداشتند و فران تورس در دقیقه سیزدهم این بازی روی پاس گل دنی اولمو دروازه آلبانی را گشود.

این بیستیمن گل ملی تورس طی 43 بازی ملی او بود و به این ترتیب او تنها سه گل با قرار گرفتن در جایگاه دهمین گلزن برتر تاریخ تیم ملی فوتبال اسپانیا و همچنین رسیدن به رکورد آلفردو دی استفانو، اسطوره باشگاه رئال مادرید، فاصله دارد و این شانس را خواهد داشت که در همین مسابقات به این رکورد دست پیدا کند.

در ادامه مسابقه نتیجه تغییری نکرد تا اسپانیا علاوه بر حفظ برد(1-0) هم رکورد 100 درصد امتیاز خود را حفظ کرده و با 9 امتیاز صدرنشین گروه خود شود و هم در سه بازی بدون دریافت گل، مسابقات را به پایان برساند. 

آلبانی هم درست مثل حضور قبلی خود در یورو 2016، سه بازی قابل قبول برگزار کرد، اما در نتیجه گیری ناموفق بود تا با کسب تنها یک امتیاز یورو را ترک کند. 

اسپانیا یک ایتالیا صفر

با برد(1-0) اسپانیا مقابل ایتالیا، این تیم در دو مسابقه صاحب 4 گل زده و 6 امتیاز شد. برای اسپانیا نتیجه مسابقه مقابل ایتالیا چندان گویا نبود. اسپانیا نمایشی هجومی در برابر ایتالیا داشت و فرصت های زیادی را در نیمه نخست از دست داد و در نیمه دوم هم یک بار شوت سهگین ویلیامز به تیر دروازه دونارما برخورد کرد. اما سرانجام اسپانیا در موقعیتی به گل رسید که کسی بختی برای گل شدن آن قائل نبود. یک سانتر از جناح چپ اسپانیا در بین راه به یکی دو نفر برخورد کرد و با دفع ناقص سنگربان ایتالیا همراه شد تا توپ برگشتی به ریکاردو کالافیوری برخورد کرده و در دقیقه 55 نتیجه(1-0) شود. با این نتیجه اسپانیا 6 امتیازی شد و صدرنشینی خود را در گروه قطعی ساخت و ایتالیای سه امتیازی نیز در رده دوم باقی ماند. آمار و تصاویر این بازی را مشاهده می کنید.

اسپانیا 3 کرواسی صفر

اسپانیا در مصاف با کرواسی ابتدا در دقیقه 29 و به دنبال ضربه آلوارو موراتا در مصافی تک به تک از حریف خود پیش افتاد و سه دقیقه بعد فابین رویز که پاس گل نخست را داده بود، این بار خود دروازه کرواسی را گشود. دنیل کارواخال در آخرین ثانیه های نیمه نخست توانست نتیجه را(3-0) کند که این نتیجه تا پایان مسابقه پابرجا ماند. اسپانیا در سالهای اخیر بارها کرواسی را شکست داده، از جمله ستگین ترین شکست تاریخ کرواسی نیز با 6 گل توسط لاروخا رقم خورده است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «تیم ملی اسپانیا در یورو 2024» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.