زمان مطالعه: 2 دقیقه
نگاهى به برنامه شب حامد آهنگی ، توجه به خلاقيت و نو آورى

نگاهى به برنامه شب حامد آهنگی ، توجه به خلاقيت و نو آورى

حامد آهنگی از اوایل دهه هشتاد کارش را در تلویزیون گیلان به عنوان مجری آغاز کرد و تجربیاتی در بازیگری در چند فیلم و سریال هم داشت. در دهه نود به مجری ثابت برنامه های زنده در جزیره کیش تبدیل شد و در سال 1395 با حضور در برنامه خندوانه و اجرای استندآپ کمدی به شهرت رسید.

پنجشنبه ٢٤ اسفند ١٤٠٢
سيد حسام فروزان

حامد آهنگی از اوایل دهه هشتاد کارش را در تلویزیون گیلان به عنوان مجری آغاز کرد و تجربیاتی در بازیگری در چند فیلم و سریال هم داشت. در دهه نود به مجری ثابت برنامه های زنده در جزیره کیش تبدیل شد و در سال 1395 با حضور در برنامه خندوانه و اجرای استندآپ کمدی به شهرت رسید. پس از آن بسیار پر کارشد و در رئالیتی شوهای زیادی حضور یافت. آهنگی اجرای مسلطی دارد و انرژی هاى شاد فراوان او بر فضای برنامه اثر می گذارد و تماشاگران را هم سرذوق می آورد. شب آهنگی برنامه ای ترکیبی است که با بخش های متنوع در زمان نزدیک به 70 دقیقه سعی می کند مخاطب را با خود همراه کند. اجرای موسیقی زنده، گپ و گفت و بازی و شوخی و مسابقه با حضور مهمان و ایجاد موقعیت طنز در لحظه از خصوصیات این برنامه است. اجرای سرحال و شاد حامد آهنگی و شوخی ها و تکه پرانی های به موقع و به اندازه او برگ برنده برنامه است. برای نمونه، قسمت اول از فصل سوم شب آهنگی با حضور عمو پورنگ به یکی از جذابترین قسمت های این برنامه تبدیل شد. بازیهای کلامی حامد اهنگی و عمو پورنگ، دوبله همزمان یک تکه فیلم، رقص هندی دسته جمعی، اجرای نمایش عروسکی و بالاخره آواز خواندن عمو پورنگ از نقاط قوت این قسمت بود. در عین حال در گفتگوهایی که صورت گرفت پیام های انسان دوستانه ای هم به مخاطبان ارائه شد مثل فحش ندادن جلوی بچه ها و یا اهمیت خانواده و نگهداری از پدر و مادر.

حامد آهنگی
حامد آهنگی

شب آهنگی نشان می دهد که اگر برنامه ای به خلاقیت و نوآوری توجه کند و مخاطب برایش ارزش داشته باشد می تواند به مرزهای جذب مخاطب گسترده برسد. در واقع برنامه ای مثل شب آهنگی باید پیش از اجرا در اتاق فکر و با همکاری تیم نویسندگان خلاق روی کاغذ به نتیجه برسد تا در اجرا هم موفق باشد. در فصل های قبلی شب آهنگی ایده های مختلفی دیدیم که می توانیم امیدوار باشیم در این فصل هم ادامه یابند. برای مثال، دوبله فیلم بصورت طنز، چالش تشخیص فیلم از روی صدا، چالش اطلاعات عمومی و تحلیل صفحه اینستاگرام مهمان.

حامد آهنگی
حامد آهنگی

شب آهنگی می تواند بهتر باشد اگر...
یکی از بخش های اصلی شب آهنگی آوازخوانی سه نفر از تماشاگران و انتخاب بهترین اجراست. در واقع تعامل مستقیم با مخاطبان می تواند برگ برنده چنین برنامه هایی باشد و لحظات بی نظیری را خلق کند. نوع شوخی حامد آهنگی با حاضران بسیار حساس است و باید دقت شود ظاهر و لهجه افراد مورد تمسخر قرار نگیرد. سازندگان چنین برنامه ای باید دقت کنند چالش های لوس و بی مزه و توهین آمیز در برنامه شان جایی نداشته باشد. قرار نیست مثل کمدی های سخیف سینمای ایران به هر قیمتی تماشاگر را بخندانیم! حامد آهنگی در کل بامزه است و حرکات موزون و زبان بدن خنده داری دارد و انرژی که به صحنه می دهد روی مخاطب اثر می گذارد. اما حرکات او حتما باید کنترل شده باشد.

حامد آهنگی
حامد آهنگی

 

انتخاب مهمان هم در شب آهنگی بسیار مهم است؛ اگر مهمان جنبه شوخی نداشته باشد یا آدم اهل معاشرتی نباشد یخ برنامه نمی گیرد. برای مثال مشخص است که محمد معتمدی یا سیاوش طهمورث بهرحال آدمهای جدی بودند که نمی شد مثل نعیمه نظام دوست با آنها شوخی کرد! اگر مجری با مهمان برنامه رودربایستی داشته باشد برنامه بی نمک خواهد شد. عمو پورنگ یکی از بهترین انتخابهایی بود که می شد برای شب آهنگی داشت.
پیشنهاد آخری که می توان برای شب آهنگی داشت این است که از حضور تماشاگران در صحنه استفاده موثرتری شود. نحوه رای گیری با میزان تشویق تماشاگران اصلا دقیق نیست و نظر آنها را مشخص نمی کند. بجای این کار می شود از کارت های امتیاز و یا پرچم های رنگی استفاده کرد که نظر مخاطبان را معلوم کند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «نگاهى به برنامه شب حامد آهنگی ، توجه به خلاقيت و نو آورى» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره نگاهى به برنامه شب حامد آهنگی ، توجه به خلاقيت و نو آورى فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.