درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
واتساپ و تلگرام از اپ استور چین حذف شد

واتساپ و تلگرام از اپ استور چین حذف شد

اپل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اپلیکیشن‌های واتساپ، تلگرام و تردز را از اپ استور چین حذف کرده است. به گفته اپل، این کار به دستور دولت چین انجام شده است.

طبق بیانیه اپل، اداره فضای مجازی چین از این شرکت درخواست کرده تا اپلیکیشن‌های واتساپ، تلگرام و تردز را از اپ استور این کشور حذف کند. اپل در بیانیه خود گفته: «ما باید طبق قوانین کشورهایی که در آن‌ها فعال هستیم عمل کنیم، هرچند که مخالف آن باشیم».

به گزارش آسمونی، متا هنوز اظهارنظری درباره حذف اپلیکیشن‌هایش از اپ استور چین نکرده است و تلگرام نیز فعلا واکنشی نشان نداده است.

گفته می‌شود دستور دولت چین برای حذف اپلیکیشن‌های مذکور احتمالا طبق قانونی است که اواخر سال ۲۰۲۳ در این کشور تصویب شده و همه برنامه‌ها برای فعالیت در چین باید رجیستر کنند. این قانون از اول آوریل امسال اجرایی شده است.

اپل قبلا نیز مجبور شده بود برخی برنامه‌ها را از اپ استور چین حذف کند. برای مثال می‌توان به اپلیکیشن خبری نیویورک تایمز در سال ۲۰۱۷ و اپلیکیشن‌های شبیه به ChatGPT در سال ۲۰۲۳ اشاره کرد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «واتساپ و تلگرام از اپ استور چین حذف شد» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.