زمان مطالعه: 1 دقیقه
آموزش و پژوهش صحیح

آموزش و پژوهش صحیح

  درود بیکران: با آروزی بهروزی و موفقیت برای همگان، خدمت شما همراهان گرامی که به “تازگی” مطالب علمی...

  درود بیکران: با آروزی بهروزی و موفقیت برای همگان، خدمت شما همراهان گرامی که به “تازگی” مطالب علمی مرا مطالعه می کنید عرض کنم، یکسری مسائل در رابطه با آموزش و پژوهش وجود دارد که به صورت خلاصه به آنها اشاره می کنم: سیستم آموزشی که بر مبنای – امروز از حفظ کن و چند روز دیگر آن را به فراموشی بسپار – کاملا اشتباه است. اصول علمی بر سه گزینه استوار است:

1- تجزیه و تحلیل 2- پردازش 3- نظریه پردازی.

 ما باید علاوه بر رشته خودمان چندین رشته دیگر را که همپوشانی رشته ای دارد را مطالعه کنیم. تولید علم یعنی رسیدن به مسائل جدید، بهتر و کامل تر ولی متأسفانه در این دنیا به دنبال تکرار علم هستند. مدرک بازی، مقاله بازی و کتابسازی اینها روش های غیر علمی می باشد. افراد باید بتوانند در رشته خودشان راه حل و راه کار ارائه کنند. در کتابی می خواندم که نوشته بود این روش از حفظ کردن مربوط به دویست سال پیش در فرانسه بوده. اگر هر انسانی در معنای واقعی به آن درجه از تکامل عقلی و وجودی رسیده باشد دیگر چیزی به نام حسادت و خشونت در وجودش پیدا نمی شود. تست زدن کاملا غیر علمی و غیر منطقی است چون علوم، برداشتی می باشد و باید با برداشت های علمی متفاوت به نتایج شگرفی رسید. علم بدون مکاشفه هیچ ارزشی ندارد. ما باید حتما راه و روش درست اندیشیدن و درست زیستن را به بشر بیاموزیم. و موضوع مهم دیگر اینکه اکثرا لغات را غیر علمی و غیر انسانی معنی می کنند مثلا به موردی اشاره کنم که کلمه سیاست هست که متاسفانه آن را به معنای درگیری – کشمکش و بحران می دانند ولی در حقیقت اینچنین نیست، سیاست به معنای – پاس نگاه داشتن هستی – می باشد. ما باید از خواندن مطالب ایده بگیریم. انسانیت یعنی « برابری – راستی – عدالت» که همه انسان ها در پرتو آن بتوانند که هرتوانایی مثبتی که دارند را به رشد و شکوفایی برسانند. خلاقیت و نوآوری اساس علم آموزی هست. قرار نیست انسان ها، همه مسائل را یاد داشته باشند ولی باید روان شناسی را به صورت کاربردی بیاموزند تا در زندگی – جامعه و جهان دچار مشکل نشوند. پاینده باشید.

بدرود.

- نوشته: از سعید پرهیزگار - اختصاصی پورتال آسمونی

: برای دریافت مشاوره درباره آموزش و پژوهش صحیح فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۶۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «آموزش و پژوهش صحیح» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
نمایش نظرات بیشتر

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.