زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی پاتریک اُ کالاگان

بیوگرافی پاتریک اُ کالاگان

یک ورزشکار طی سیزده ماه تا چه اندازه می تواند پیشرفت کند؟ برای پاتریک اُ کالاگان این مدت به معنای قهرمانی المپیک بود.

در سال 1906 که دهمین سالگرد تاسیس بازیهای المپیک نوین بود، مسابقاتی به سبک بازی های المپیک در آتن یونان برگزار شد که با استقبال فراوانی از سوی سایر کشورها روبه رو شد. در 28 ژانویه همان سال، پسری در کانتورک ایرلند متولد شد که بعدها هم در عرصه ورزش و هم در تحصیل به مدارج بالا رسید. اما آنچه نام پاتریک( پَت) اُ کالاگان را در تاریخ ورزش جاودانه ساخت، قهرمانی های چشمگیر و دراماتیک او در مسابقات المپیک بود. اولین حضور پت در المپیک مربوط به سال 1928( المپیک آمستردام) است. وی در حالی در مسابقه پرتاب چکش شرکت کرده بود که تنها سیزده ماه قبل از برگزاری بازیهای المپیک برای اولین بار چکش را پرتاب کرده بود. اما در همین مدت اندک، چنان استعداد خود را نمایان ساخت که به عنوان نماینده ایرلند وارد المپیک شد. پت در اولین حضور تا آخرین پرتاب دور مقدماتی پشت سر اوسیام اسکی اولد سوئدی قرار داشت؛ اما او با پرتاب بی نظیر 51.39 متر به میزان 51 سانتی متر از حریف خود پیش افتاد و قهرمان مسابقات شد.

Pat O'Callaghan - Wikipedia

چهار سال بعد در لس آنجلس، قهرمان ایرلندی به عنوان مدافع عنوان قهرمانی وارد المپیک شد. با این حال در بیشتر زمان مسابقه او به شدت بی رمق و ضعیف نشان داد. تا آن که کفش های دوومیدانی خود را در آورد و آن گاه وارد محوطه پرتاب شد. او در پنجمین پرتاب از شش پرتاب ممکن، خود را تا مقام دوم در جدول بالا آورد. در حالی که ویله پورهولا از فنلاند صدرنشین مسابقه بود. کالاگان در آخرین پرتاب رکورد بی نظیر 53.92 متر را برجای نهاد و باز هم در آخرین پرتاب، قهرمان المپیک شد؛ یک پیروزی دیگر برای اولین پرتابگر ایرلندی که با نام ایرلند قهرمان المپیک شد.

Dr Patrick O'Callaghan Of Ireland Swings Hammer To Win The, 43% OFF

اُ- کالاگان برخلاف بسیاری از پرتابگران ایرلندی به آمریکا مهاجرت نکرد و برای این کشور مسابقه نداد. دکتر پاتریک اُ کالاگان که ترجیح داد تا آخر عمر در موطن خود بماند، در 10 دسامبر 1991 از دنیا رفت.

نظر خود را درباره «بیوگرافی پاتریک اُ کالاگان» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی پاتریک اُ کالاگان فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.