درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
طرز تهیه مربا بهار نارنج

طرز تهیه مربا بهار نارنج

مربای بهار نارنج یکی از مرباهای معروف ایران است که در ماه اردیبهشت می‌توان آن را تهیه کرد. بهار نارنج با طعم و عطر دلپذیر آن در بسیاری از استان‌های ایران که درخت پرتقال و نارنج وجود دارد تهیه می‌شود.
مربا بهار نارنج از شکوفه‌های درخت نارنج درست می‌شود. مربا بهار نارنج طعم دلپذیری دارد و جزء مرباهای پرطرفدار محسوب می‌شود. معمولا ماه اردیبهشت می‌توان اقدام به جمع‌آوری شکوفه نارنج زیر درختان پرتقال و نارنج کرد. در ادامه با آسمونی باشید تا طرز تهیه مربا بهار نارنج را آموزش ببینید.
مربا بهار نارنج

مواد لازم برای تهیه مربا بهار نارنج

شکوفه نارنج ۱ کیلو
شکر ۱ کیلو
آب لیمو ۱ ق غ

طـرز تهیه مربای بهارنارنج

بعد از جمع‌آوری شکوفه‌های بهار نارنج با جوشاندن پی‌درپی، تلخی آنرا را از بین ببرید. می‌توانید شکوفه‌ها را در مقداری آب ریخته و بگذارید نیم ساعت بجوشند سپس آن‌ها را داخل سبدی آبکش کنید. این کار را ۲ یا ۳ بار دیگر تکرار کنید و بعد شکوفه‌ها را ۲۴ ساعت در آب سرد بخیسانید.
در مرحله بعد هم شکر را با ۳ لیوان آب در قابلمه‌ای بریزید و روی شعله قرار دهید تا در اثر جوشیدن، شکر در آب حل شود. سپس بهارنارنج‌ها را به شربت اضافه کنید و آن قدر حرارت دادن را ادامه دهید تا مربا غلظت پیدا کند. در پایان، آب لیمو ترش را اضافه کنید.
 
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «طرز تهیه مربا بهار نارنج» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.