1 نظر
مطالعه: 1 دقیقه
طرز تهیه مارمالاد شلیل

طرز تهیه مارمالاد شلیل

مارمالاد شلیل را می‌توان در فصل میوه شلیل که اواخر فصل بهار و همینطور در فصل تابستان است درست کرد که میوه شلیل به وفور وجود دارد.

مارمالاد شلیل با میوه خوشمزه شلیل تهیه می‌شود و عطر و طعم خاصی دارد و می‌توان از میوه‌های رسیده و پخته استفاده کرد. در ادامه با آسمونی باشید و طرز تهیه مارمالاد شلیل را آموزش ببینند.

مواد لازم برای تهیه مارمالاد شلیل

شلیل ۴ کیلوگرم
شکر ۱ کیلوگرم
ژلاتین  ۳ ورق
آبلیمو ۲ ق غ 

 

مارمالاد شلیل
مارمالاد شلیل

طرز تهیه مارمالاد شلیل

شلیل را شسته و هسته آنها را بگیرید. سپس آنها را کمی له و میکس کنید. شکر را روی آن ریخته و بگذارید ۲ الی ۳ ساعت بماند تا شکر کمی آب شود.

مواد را داخل یک قابلمه لعابی ریخته و آن را روی حرارت بگذارید و گاهی هم بزنید تا مارمالاد به جوش آید و مایه کاملا سفت شود.

ژلاتین را در کمی آب جوش حل کرده و آن را همراه آبلیمو داخل مارمالاد بریزید و بگذارید یکی دو جوش دیگر بزند.

سپس آن را از روی حرارت برداشته و می‌گذاریم کمی خنک شود. مارمالاد باید بعد از سرد شدن کاملا غلیظ و بدون آب باشد.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «طرز تهیه مارمالاد شلیل» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.