زمان مطالعه: 3 دقیقه
گفتگو با مجید نامجومطلق

گفتگو با مجید نامجومطلق

مجید نامجومطلق هافبک سابق تیم های استقلال و پرسپولیس گفت: که هنوز یکی دوماه از خدمتم مانده بود اما السدی ها با من قرارداد امضا کردند

مجید نامجومطلق درباره دوران بازی خود در السد و رویارویی با استقلال خاطرات جالبی دارد. مطلق در گفتگویی به سوالات مان پاسخ داد که با هم این گفتگو را مرور می کنیم.

*از چه زمانی مورد توجه قطری ها قرار گرفتید؟

وقتی با تیم ملی در جام ملت های آسیا(1988) بازی کردیم مورد توجه قطری ها قرار گرفتم. اما در آن زمان سرباز بودم و رفتن به قطر منتفی شد. اما یک سال بعد آخرین ایام خدمت من با مسابقات جام صلح و دوستی کویت همراه شد و یک بار دیگر دو تیم الریان و السد به من پیشنهاد دادند.

*چرا از بین این دو تیم السد را انتخاب کردید؟

نماینده الریان برای مذاکره به کویت آمد اما در همان زمان النصر تیم باکلاس تر و قدرتمندتری بود. ضمن این که ابراهیم قاسمپور هم در این تیم بازی می کرد و من در السد تنها نبودم. ضمن این که هنوز یکی دوماه از خدمتم مانده بود اما السدی ها با من قرارداد امضا کردند تا بعد از خدمت بلافاصله راهی این تیم شوم.

*شما سرباز بودید. اما در استقلال بازی می کردید. چطور چنین چیزی ممکن است؟

من تنها بازیکن آن زمان بودم که خدمت سربازی کرد و در عین حال در تیم خود نیز بازی کرد در حالی که بازیکنانی چون طاهری و پیوس مجبور شدند به تیم های نظامی بروند. اما یکی از سران سپاه که طرفدار استقلال بود، به تمرین تیم ما آمد و مرا دید. در آن زمان سپاه تیمی نداشت و کار من را درست کردند تا در دوران خدمت سربازی، سرباز سپاه باشم و در استقلال بازی کنم. چون سپاه تیم نداشت و تیم های نظامی چون پاس، نیروی زمینی، نیروی هوایی و..به نهادهای دیگر تعلق داشتند. البته مهدی مناجاتی مربی پاس هم با من صحبت کرده بود تا دوران سربازی ام را در پاس بگذرانم.

*راستی اگر الان بازی می کردید، سرباز تیم ملوان می شدید؟ یا اگر چند سال پیش توپ می زدید بازیکن تراکتور می شدید؟

واقعا نفهمیم تراکتور چگونه تیمی نظامی شد؟ اصول و قاعده این است که بازیکنان به تیم های نظامی بروند تا در حق هیچ تیمی اجحاف نشود. حالا نمی دانم چه حکمتی داشت که یک تیم که وابسته به یک ارگان بود، تبدیل به تیم نظامی شد و سربازها را جذب کرد؟

*درجام باشگاههای آسیا با السد مقابل استقلال بازی کردید. از آن مسابقه بگویید.

در مرحله مقدماتی بازیها باید به مصاف استقلال می رفتیم. در بازی رفت در قطر(1-1) مساوی کردیم که گل السد را من زدم. در بازی برگشت هم در دقیقه 86 یک گل خوردیم که سبب صعود استقلال شد.

*جو مسابقه چطور بود؟ از رویارویی مقابل استقلال چه حسی داشتید؟

بازی در روز تاسوعا برگزار شد و. این اولین بار در ایران بود که مسابقه در چنین زمانی برگزار شد. جو استادیوم خیلی خوب بود و ورزشگاه آزادی پر شده بود. البته این بازی برای من عادی بود اما از این نظر که برای اولین بار در برابر استقلال بازی می کردم خیلی راضی نبودم. در قطر هم وقتی گل زدم خوشحالی نکردم. اما چون از این تیم حقوق می گرفتم تمام تلاش خود را برای السد کردم. تماشاگران آبی هم مثل همیشه به من لطف داشتند.

*در همان مسابقات برای استقلال هم بازی کردید!

بعد از آن که لیگ قطر تمام شد، جنگ خلیج فارس و حمله عراق به کویت آغاز شد و لیگ های عربی هم تعطیل شدند. به این ترتیب من هم از السد بیرون آمدم و باقی بازیها را با استقلال ادامه دادم و قهرمان اسیا هم شدیم.

*شرایط آن روزهای السد چگونه بود؟

در همان زمان هم السدی ها بازیکنان خوبی به خدمت می گرفتند. السد متعلق به ولیعهد آن روزهای قطر بود که بعدها پادشاه این کشور شد. البته امکانات آن زمان السد با امکانات کنونی این باشگاه قابل مقایسه نیست ولی همان زمان هم هر تیم قطری استادیوم اختصاصی داشت. در کنار زمین مسابقه ما، چهار زمین دیگر بود  که تیمهای پایه باشگاه در آن تمرین می کردند.

*السد به شما چقدر پول داد؟

در دورانی که گران ترین بازیکنان استقلال و پرسپولیس از جمله خودم 150 هزارتومان پول می گرفتیم، السد به من 9 میلیون تومان پول داد.

* السد امروز در مقایسه با آن زمان چه تغییراتی کرده است؟

در همان زمان هم امکانات آن ها خیلی از ما بیشتر بود. البته کیفیت فنی ایرانی ها بالاتر بود. قطری ها در آن زمان نخبه های جهانی را نمی گرفتند اما می بینیم در سالهای اخیر امثال ژآوی و گواردیولا را به خدمت گرفته اند. از همان زمان پایه های پیشرفت ان ها ریخته شد.

* پس از بازگشت به استقلال دیگر مورد توجه تیم های خارجی قرار نگرفتید؟

بعد از قهرمانی در بازیهای آسیایی مورد پسند پاری سن ژرمن فرانسه قرار گرفتم اما یک هفته بعد در بازی با پاس دچار مصدومیتی شدید شدم که یکی دوسال مرا از شرایط آرمانی دور کرد و این فرصت را از دست دادم که در اروپا بازی کنم.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «گفتگو با مجید نامجومطلق» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.