درج نظر
مطالعه: 6 دقیقه
تیم ملی ایران در فوتسال قهرمانی آسیا

تیم ملی ایران در فوتسال قهرمانی آسیا

تیم ملی فوتسال ایران با پیروزی مقابل تایلند میزبان مسابقات، قهرمان جام ملت‌های فوتسال آسیا 2024 شد.

دیدار فینال: ایران 4 تایلند یک

در این دیدار که ساعت ۱۴:۳۰ یکشنبه به وقت تهران در بانکوک آرنا آغاز شد، ملی‌پوشان ایران با ترکیب باقر محمدی، محمدحسین درخشانی، مهدی کریمی، سالار آقاپور و بهروز عظیمی مقابل حریف صف‌آرایی کردند.

هنوز یک دقیقه از بازی نگذشته بود که سالار آقاپور توپ را به مهدی کریمی رساند تا او با چرخش و ضربه پای چپ دروازه تایلند را باز کند. ایران مشابه همین گل را در دیدار مقابل قرقیزستان با حرکت ترکیبی این دو بازیکن به ثمر رسانده بود.

سه دقیقه بعد نوبت مسلم اولادقباد بود که با گذر از یار روبرو توپ را برای سعید احمدعباسی مهیا ساخت تا او با ضربه پشت پا گلزنی کند. در نیمه دوم و در حالی که ایران میدانداری می‌کرد این تایلند بود که روی یک نفوذ و ضربه دقیق سورن‌ویچیان کاپیتان این تیم به گل رسید اما هنوز هواداران تایلندی در حال شادمانی بودند که کاپیتان ایران علی اصغر حسن‌زاده روی یک ارسال از کرنر با ضربه روی پا گل سوم ایران را به ثمر رساند تا بیش از ۲۰۰ هوادار ایرانی حاضر در استادیوم جشن شادمانی بر پا کنند.

در حالی که تیم تایلند در دقایق پایانی بازی برای جبران گل‌های عقب مانده خود دست به پاورپلی زده بود، باقر محمدی دروازه‌بان ایران نمایش خوب خود را با مهار توپ و شوت از زمین خودی تکمیل کرد تا نام او هم در لیست گلزنان دیدار فینال قرار گیرد.

ایران که با پیروزی مقابل قرقیزستان رسماً جواز حضور در جام جهانی ازبکستان ۲۰۲۴ را به دست آورده بود با این پیروزی برای سیزدهمین بار به عنوان قهرمانی جام ملت‌ها دست یافت تا پرافتخارترین تیم فوتسال قاره کهن باشد.

بازیکنان ایران را در این مسابقات باقر محمدی، سعید مؤمنی، علی خلیلوند، علیرضا رفیعی پور، محمد حسین درخشانی، محمدرضا سنگ سفیدی، علی اصغر حسن زاده، مسلم اولاد قباد، سعید احمدعباسی، سالار آقاپور، مهدی کریمی، علی اکرمی، مسعود یوسف و بهروز عظیمی تشکیل می‌دادند که زیر نظر وحید شمسایی (سرمربی)، شهاب سفال‌منش (دستیار اول)، سیامک داداشی مربی و اصغر قهرمانی مربی دروازه‌بانان به این افتخار دست یافتند.

نشست خبری قبل از دیدار نهایی

سعید احمدعباسی بهترین بازیکن مسابقه ایران و ازبکستان در نشست مطبوعاتی پس از بازی نیمه نهایی جام ملت های ۲۰۲۴ فوتیال آسیا گفت: تیم ما تغییرات زیادی کرده است و بعضی بازیکنانمان برای نخستین بار در چنین تورنمنتی بازی می‌کنند، شاید همین باعث شد عملکرد مورد نظرمان را نداشته باشیم. مهم این است که الان در فینالیم و آماده یک مسابقه تمام عیار. با تمام احترامی که برای تایلند قائل هستیم، ما اینحاییم تا قهرمان شویم و خوشحالیم که روبروی تماشاگران بازی می‌کنیم. به امید خدا قهرمان می‌شویم چون هدفمان این است که مردممان را خوشحال کنیم.

محمدحسین درخشانی بازیکن تیم ملی فوتسال کشورمان نیز در نشست خبری قبل از بازی فینال جام ملت های آسیا با تایلند گفت: صعود به فینال را به همه مردم ایران تبریک می‌گویم، این مسئولیت و وظیفه ما بود، خوشحالیم که در فینال هستیم و برای قهرمانی تا آخرین ثانیه می‌جنگیم. از اینکه تماشاگران زیادی به ورزشگاه بیایند استقبال می‌کنیم. بازیکنان ایرانی عاشق رقابت پرفشار و پرهیجان در حضور تماشاگران هستند و این موضوع آمادگی ما را دو چندان می‌کند.

درخشانی با بیان اینکه فینال همیشه رقابتی نزدیک و حساس است گفت: امیدوارم هر دو تیم نمایش خوبی ارائه کنند و تیمی که شایسته‌تر است پیروز میدان و در نهایت قهرمان این تورنمنت حساس شود. عملکرد تیم‌ها و مسابقاتی که برگزار شد نشان داد که فاصله‌ها کم شده است اما ما ایران هستیم و اینجا در فینال بهترین نمایش را ارائه خواهیم کرد.

نیمه نهایی: ایران 3 ازبکستان3 و برتری ایران در ضربات پنالتی

در این دیدار که ساعت ۱۷:۳۰ جمعه به وقت تهران در بانکوک آرنا آغاز شد، ملی‌پوشان ایران با ترکیب باقر محمدى، محمدحسين درخشانى، مهدى كريمى، سالار آقاپور و بهروز عظیمی مقابل حریف صف‌آرایی کردند.

ایران که مثل همیشه بازی را پرفشار شروع کرده بود روی نفوذ سالار آقاپور و اشتباه گل به خودی حریف مشرب عادلوف به گل اول رسید اما جورائف از روی یک ضربه کاشته خیلی زود گل ایران را پاسخ داد. در ادامه این ازبکستان بود که روی یک غافلگیری توسط بازیکن شماره ۱۱ اخمتزیانوف به گل دوم رسید. 

بازی در نیمه اول با نتیجه ۲ بر یک  به سود ازبکستان به پایان رسید. در نیمه دوم ضربه اوت مسلم اولادقباد پس از برخورد به اخمتزیانوف وارد دروازه حریف شد تا بازی با گل به خودی حریف به تساوی کشیده شود.

 پس از این گل، داور مشرب عادلوف را بعد از دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج کرد. ایران از فرصت چهارنفره شدن تایلند استفاده کرد و روی پاس سالار آقاپور، این بهروز عظیمی بود که با پای چپ گل سوم ایران را به ثمر رساند. اما این اخمتزیانوف بود که با یک بغل پا گل دوم خود و سوم ازبکستان را وارد دروازه ایران کرد تا در پنج دقیقه مانده به پایان بازی همه چیز به تساوی کشیده شود. این نتیجه تا پایان وقت نیمه دوم ادامه داشت و بازی به وقت اضافه کشیده شد. 

در ضربات پنالتی باقر محمدی با مهار دو ضربه پنالتی به ایران کمک کرد تا در مجموع ایران با پیروزی هفت بر هشت حریف را شکست دهد. ایران با این پیروزی به فینال جام ملت‌های آسیا راه یافت و روز یکشنبه ورزشگاه بانکوک آره‌نا به مصاف تایلند میزبان می‌رود.

یک چهارم نهایی: ایران 6 قرقیزستان یک

در این دیدار که ساعت ۱۲:۳۰ به وقت تهران در بانکوک آره نا آغاز شد، ملی‌پوشان ایران موفق شدند با ۶ گل از سد حریف خود بگذرند و ضمن صعود به یک‌چهارم جام ملت‌های آسیا، حضور خود را در جام جهانی ازبکستان قطعی کننند.

تیم قرقیزستان به سبک سایر رقبای ایران در این تورنمنت با چشم داشتن به ضدحملات از دروازه خود محافظت کرد و حملات مکرر ایران در دقایق ابتدایی به گل تبدیل نشد. بهروز عظیمی جوانترین بازیکن تیم ملی که دقایقی قبل تیر دروازه حریف را لزانده بود، در دقیقه ۸ قفل دروازه قرقیزستان را با یک شوت سنگین پای چپ شکست تا ایران به گل اول برسد. اما هنوز یک دقیقه از خوشحالی بازیکنان ایران نگذشته بود که امانبایوف با یک شوت زمینی دروازه ایران را باز کرد تا بازی به تساوی کشیده شود.

این گل بازی را زیباتر کرد و یک دقیقه بعد سالار آقاپور بازیکن شماره 10 ایران از روی یک ضربه کاشته سقف دروازه حریف را فرو ریخت. نیمه اول با بازی فیزیکی و درگیرانه قرقیزستان و حملات ایران 2-1 به پایان رسید اما با آغاز نیمه دوم ورق کاملاً به سود ایران برگشت.

ابتدا سعید احمدعباسی گل سوم را زد و چند ثانیه بعد باز هم اصغر حسن‌زاده با یک پاس دقیق توپ را به مهدی کریمی رساند تا  او گل چهارم ایران را برساند. این بازیکن روی حرکت دیدنی سالار آقاپور و پاس او با یک چرخش و ضربه با پای چپ گل دوم خود و پنجم ایران را به ثمر رساند.  در حالیکه سه دقیقه از پایان بازی باقی مانده ایران روی یک حرکت ترکیبی به پنالتی دست یافت که کاپیتان حسن‌زاده آن را به گل تبدیل کرد تا ایران با نتیجه 6-1 قرقیزستان را مغلوب کند. ایران با این پیروزی به جمع چهار تیم نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کرد و روز جمعه هفتم اردیبهشت ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران برای حضور در فینال به مصاف ازبکستان می‌رود.

آماده سازی تیم ملی برای دیدار با قرقیزستان

تیم ملی ایران بعد از برد(4-0) مقابل کویت، به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعدی مسابقات شده و با توجه به حذف ناباورانه ژاپن از مسابقات، حالا در مرحله حذفی به مصاف قرقیزستان خواهد رفت. تمرینات تیم ملی برای مسابقه با قرقیزستان در حال انجام است؛ مسابقه ای که برنده آن راهی جام جهانی فوتسال در ازبکستان خواهد شد.

ایران 5 بحرین 3

ایران در برابر بحرین بی نام و نشان 3 بار عقب افتاد تا به دشواری فراوان (5-3) این تیم را شکست دهد. ایران بازیکن باکیفیت کم ندارد. اما یک مربی دارد که بدون شک از بدترین مربیان فوتسال در سراسر آسیا است و این گونه وحید شمسایی از یک تیم همیشه قهرمانی، تیمی ساخته که افغانستان و بحرین را هم به زور می برد و احتمالا حتی به جمع چهار تیم برتر آسیا هم نخواهد رسید!

آخرین تمرین فوتسال ایران قبل از مصاف با بحرین

شاگردان وحید شمسایی امروز در سالن فوتسال فدراسیون تایلند آخرین تمرین قبل از رویارویی با بحرین را برگزار کردند. بازیکنان تیم ملی در این دیدار ضمن مرور کارهای تمرینی و تاکتیکی، برای دومین مسابقه دور مقدماتی آماده شدند. تیم ملی فوتسال روز شنبه ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران مقابل بحرین صف‌آرایی خواهد کرد.

ایران 3 افغانستان یک

دیدار ایران و افغانستان برخلاف انتظار اصلا یکطرفه نبود و ایران تنها با گلهای مهدی کریمی و سعید احمدعباسی( دو گل) توانست(3-1) افغانستان را شکست دهد. مهران غلامی نیز تک گل افغانستان را به ثمر رساند. 

بسیاری از بازیکنان افغانستان در لیگ ایران توپ می زنند که این امر سبب شد دیدار ایران و افغانستان نبردی پایاپای بین دو تیم آشنا به سبک یکدیگر باشد. 

: برای دریافت مشاوره درباره تیم ملی ایران در فوتسال قهرمانی آسیا فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۶۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «تیم ملی ایران در فوتسال قهرمانی آسیا» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.