زمان مطالعه: 1 دقیقه
یک دسر مجلل : حلوا زعفرانی

یک دسر مجلل : حلوا زعفرانی

این روز های سرد ، خوردن دسر های گرم واقعا دلچسب است ، مخصوصا این حلوای بی نظیر که امیدوارم درست کنید و از...
این روز های سرد ، خوردن دسر های گرم واقعا دلچسب است ، مخصوصا این حلوای بی نظیر که امیدوارم درست کنید و از خوردنش لذت ببرید.

یک دسر مجلل : حلوا زعفرانی
یک دسر مجلل : حلوا زعفرانی


مواد لازم حلوا زعفرانی
  • آرد: 1کیلو و 200گرم
  • شکر: 4پیمانه
  • آب: 2پیمانه
  • کره: 200گرم
  • روغن جامد: 50گرم
  • روغن مایع: 3قاشق غذاخوری
  • هل: 2قاشق غذاخوری
  • زعفران: مقداری
طرز تهیه حلوا زعفرانی

آرد رو با شعله ملایم تفت میدیم تا خام نباشه و رنگش تغییر پیدا کنه من زیاد تفت نمیدم چون میخوام رنگ زعفران معلوم بشه فقط میخوام خامیش بره.

بعد الک میکنیم. شکر و آب رو بهتره قبل از شروع کردن به تفت دادن آرد بزاریم رو شعله تا شربت آماده بشه فقط توجه کنید که زیاد نجوشه وقتی میخوایم شربت رو از شعله برداریم زعفران و هل میریزیم فقط توجه کنید زیاد نجوشه اونوقت حلوا خشک میشه و زود ترک میخوره.

آرد که تفت داده شد و تموم شد روغنشو و کره رو اضافه میکنیم رو شعله کمی هم با اونا تفت میدیم شربت خنک رو آروم آروم به آرد اضافه میکنم تند تند هم میزنیم نباید

اجازه بدیم گلوله بشه،بعد از اینکه خوب هم زدیم و نرم شد ،اگه رنگشو پسند نکردین میتونین زعفران رو تا جایی اضافه کنیدکه رنگشو دوست دارین

حلوا زعفرانی آماده هست

نکته:اگه بعد از جوشیدن شربت و خنک شدن دیدین هاله ای روی شربت هست کمی گلاب یا آب اضافه کنید

به دلخواه میتونید توش بادام و گردو بریزین.
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «یک دسر مجلل : حلوا زعفرانی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.