3 نظر
مطالعه: 1 دقیقه
کباب کردن ماهی قزل آلا

کباب کردن ماهی قزل آلا

بارها ماهی قزل آلا را بطور سرخ کرده میل کرده اید . یکبار هم این ماهی خوشمزه را کباب کنید تا ویتامین آنرا بطور کامل داشته باشید .

بارها ماهی قزل آلا را بطور سرخ کرده میل کرده‌ايد. یک‌بار هم این ماهی خوشمزه را کباب کنید تا ویتامین آن‌را بطور کامل داشته باشید. در ادامه با آسمونی باشید.

مواد لازم کباب کردن ماهی قزل آلا

  • ماهی قزل آلای تازه
  • لیموی تازه
  • جعفری تازه و خرد شده
  • نمک و فلفل
  • کمی کره یا روغن

طرز تهیه کباب کردن ماهی قزل آلا

ماهی درسته را پاک کرده و پس از آن برش لیمو و جعفری خرد شده را داخل شکم ماهی گذاشته و نمک و فلفل را دور تا دور ماهی و داخل ماهی آغشته کنید. سپس کره و یا روغن را هم دور تا دور ماهی آغشته کنید. هر چند تا ماهی که دارید، جداگانه آنها را داخل فویل گذاشته و به مدت 15 دقیقه روی ذغال قرار دهید. پس از این مدت گوشت ماهی باید از پوست جدا شود. می توانید با برش لیمو - جعفری -نعنا و حتی تعدادی خیار شور ماهی ها را تزئین کنید.    

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «کباب کردن ماهی قزل آلا» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.