درج نظر
مطالعه: 3 دقیقه
تیم ملی آلمان در یورو 2024

تیم ملی آلمان در یورو 2024

برد (2-0) آلمان مقابل دانمارک هر چند قابل پیش بینی بود اما آسان حاصل نشد.

آلمان 2 دانمارک صفر

دیدار آلمان و دانمارک مملو از لحظات پیش بینی نشده بود، آلمان خیلی زود به گل رسید اما بازبینی ویدئویی این گل را رد کرد. پس از آن تعادل بر بازی حاکم شد و جای حملات اولیه آلمان را گرفت. در فاصله حدود ده دقیقه مانده به پایان نیمه اول هم رعد و برق و بارش باران شدید بازی را متوقف کرد و بازیکنان راهی رختکن شدند. در نیمه دوم این دانمارک بود که گل خود را به دلیل بازبینی ویدئویی از دست داد و چند ثانیه بعد بازبینی ویدئویی رای به پنالتی برای آلمان داد تا کای هاورتس در دقیقه 53 دروازه کاسپر اشمایکل را باز کند. پس از آن که جمال موسیالا در دقیقه 68 گل دوم عقاب ها را به ثمر رساند، دانمارک بیش از حد جلو کشید و این فرصتی عالی به بازیکنان ژرمن داد تا در ضد حملات در آستانه گلزنی قرار گیرند. اما موقعیت ها یکی بعد از دیگری هدر رفت و یک بار هم کمک داور ویدئویی رای به آفساید بودن گل آلمان داد تا نتیجه (2-0) حفظ و دانمارک بدون حتی یک برد جام را ترک گوید.

آلمان یک سوییس یک

تیم فوتبال آلمان در آخرین دقیقه مسابقه توانست بازی باخته با سوییس را با تساوی(1-1) عوض کند. گلی که نیکلاس فولکروگ در دقیقه 2+90 برای المان به ثمر رساند، همه چیز را در گروه اول مسابقات تغییر داد. با این نتیجه آلمان به صدر گروه آمد و سوییس که در نیمه اول توسط دان اندویه( دقیقه 28) گلزنی کرده بود، به بخش پایین جدول حذفی رفت تا احتمالا با رقبای آسان تری مواجه شود. قبل از گل سوییس، آلمان با یک شوت از پشت محوطه جریمه صاحب گل شد اما بازبینی ویدئویی نشان داد که قبل از گل، جمال موسیالا مرتکب خطا شده و به این ترتیب گل آلمان مردود شد. آمار و تصاویر مسابقه را با هم می بینیم.

آلمان 2 مجارستان صفر

تیم ملی آلمان با دو گل مجارستان را شکست داد و صعود خود را به دور دوم قطعی ساخت. آلمانی ها که برای اولین بار در یک تورنمنت رسمی از پیراهن بنفش و صورتی خود استفاده می کردند، پس از آن که حملات لحظات نخستین مجارها را دفع کردند بر بازی مسلط شده و با ضربه جمال موسیالا در دقیقه 22 و دفع ناقص مدافعان مجار صاحب گل شدند. در ادامه هر دو تیم بختهایی برای گلزنی داشتند اما توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و گلی که رولند زالای در دقیقه 2+45 به ثمر رساند بعد از بازبینی به دلیل آفساید مردود اعلام شد. ایلکای گوندوگان در دقیقه 67 با پای چپ دروازه مجارها را گشود و مجارستان بعد از خوردن گل دوم دیگر نتوانست بر بازی مسلط شود تا آلمان به راحتی از نتیجه (2-0) دفاع کرده و با 6 امتیاز صعود خود را به دور دوم قطعی سازد. 

آلمان 5 اسکاتلند یک

تیم ملی فوتبال آلمان در دیدار افتتاحیه جام ملتهای اروپا 2024 موفق شد اسکاتلند را (5-1) شکست دهد. در این مسابقه آلمان مسابقه را هجومی شروع کرد و در دقیقه دهم توسط فلورین ویرتس به گل نخست مسابقه دست یافت. جمال موسیالا برتری آلمان را در دقیقه 19 دو برابر کرد و در شرایطی که به نطر رسید نیمه نخست با همین نتیجه به سود ژرمن ها خاتمه می یابد، رایان پورتئوس با تکلی خشن روی ایلکای گوندوغان از زمین مسابقه اخراج شد و یک پنالتی به آلمان داد که این پنالتی توسط کای هاورتس در دقیقه 1+45 به گل سوم مانشافت بدل شد.

نیمه دوم با برتری المان مقابل تیم ده نفره اسکاتلند ادامه پیدا کرد. نیکلاس فولکروگ در دقیقه 68 با شوتی سنگین از فاصله 15 متری گل چهارم را به ثمر رساند و در شرایطی که گل بعدی ژرمن ها توسط کمک داور ویدئویی آفساید اعلام شد، آنتوینو رودیگر در دقیقه 87 با ضربه سر دروازه تیم خودی را گشود تا اولین گل اسکاتلند به این شکل به ثمر برسد.

امره جان در دقیقه 3+90 آخرین گل مانشافت را به ثمر رساند تا آلمان با برتری(5-1) در این دیدار به بهترین برد تاریخ خود در مسابقات یورو دست پیدا کند.

آمار و ارقام این مسابقه را با هم مشاهده می کنیم.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «تیم ملی آلمان در یورو 2024» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.