زمان مطالعه: 2 دقیقه
طریقه نوشتن ایمیل رسمی به ایتالیایی

طریقه نوشتن ایمیل رسمی به ایتالیایی

در ایتالیا تقریبا برای هرکاری (به جای ملاقات حضوری) میتوانید از ایمیل استفاده کنید و یکی از پر استفاده ترین...
طریقه نوشتن ایمیل رسمی به ایتالیایی
طریقه نوشتن ایمیل رسمی به ایتالیایی

در ایتالیا تقریبا برای هرکاری (به جای ملاقات حضوری) میتوانید از ایمیل استفاده کنید و یکی از پر استفاده ترین این ایمیل ها، ایمیل رسمی جهت مکاتبه با اساتید دانشگاه است. اگر می خواهید طریقه نوشتن ایمیل رسمی به ایتالیایی را بیاموزید این بخش آسمونی را تا انتها مطالعه نمایید چرا که آموزش کامل نوشتن ایمیل به ایتالیایی به همراه دو نمونه ایمیل رسمی را برای شما عزیزان تهیه و تنظیم کرده ایم که در ادامه می خوانید.

تقریبا برای همه اولین دغدغه فکری نحوه شروع ایمیل است، استفاده از Gentile, Egregio یا Caro؟

  • Egregio, Spettabile:

از این دو مورد می توانید برای شروع متن نامه به استاد یا کسی که تا به حال ملاقات نکردید استفاده کنید. همچنین دو کلمه Esimio و Illustre از کلمات محترمانه هستند که در حال حاضر کمتر مورد استفاده قرار میگیرند.

  • Gentile:

این کلمه نیز حالت محترمانه دارد ولی کمی از موارد قبلی پایین تر است. می توانید از آن هنگامی که قصد دارید به شخصی جهت دریافت اطلاعات کاری و.. ایمیل برنید استفاده کنید.

  • Caro:

این کلمه تقریبا بیشتر حالت دوستانه دارد تا محترمانه، اما می توانید از آن نیز برای ارتباط با یک همکار قدیمی، یک دستیار استاد و... استفاده کنید.

مورد بعدی استفاده از Buongiorno , Salve  یا Buonasera جهت سلام محترمانه است؟

وقتی شک دارید که چه زمانی از روز شخص مورد نظر ایمیل را باز میکند می توانید به جای Buongiorno و Buonasera از Salve استفاده کنید، اما توجه داشته باشید که از نظر احترامی این کلمه سطح پایین تری نسبت به دو مورد قبلی دارد.

توجه داشته باشید که بعد از سلام حتما باید ویرگول قرار دهید.

متن ایمیل:

شروع بدنه اصلی ایمیل با معرفی خودتان با بیان اسم و عنوان شما آغاز می شود. به عنوان مثال هنگام ایمیل به استاد بایستی مشخص کنید که دانشجوی کدام دانشگاه، رشته و چه سال و مقطعی هستید.

اما توجه داشته باشید معرفی تنها زمانی که شخص دریافت کننده شما را نمیشناسد یا برای اولین بار است که به شخص پیام میدهید کاربرد دارد، در غیر اینصورت میتوانید مستقیما متن ایمیل را آغاز کنید (“Le scrivo perché…”).

formal-email-in-italian
formal-email-in-italian

بخش پایانی؛ تشکر:

در انتهای ایمیل جهت تشکر و خاتمه می توانید از Distinti saluti و Cordiali saluti استفاده کنید.

فراموش نکنید در انتهای انتها نام و نام خانوادگی خود را به عنوان امضای ایمیل بیان کنید.

نمونه 1:

Gentile Professor ____ ,

sono Nome Cognome, uno studente del ____ anno della facoltà di ____ . Le scrivo per chiederle quando inizieranno le lezioni del suo corso di _____ , dal momento che non ho avuto modo di vedere gli orari pubblicati sul nostro sito di facoltà, che ora non ci sono più.

La ringrazio in anticipo e mi scuso per il disturbo.

Cordiali saluti,

Nome Cognome

نمونه2:

Egregio professore/ssa ____ ,

sono Nome Cognome, lo studente della classe/corso _____ , le scrivo perché vorrei avere delle informazioni sull’appello del giorno _____: è possibile passare per primo/a per motivi di lavoro/famiglia/salute?

La ringrazio anticipatamente per la risposta, cordiali saluti.

Nome Cognome

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «طریقه نوشتن ایمیل رسمی به ایتالیایی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.