زمان مطالعه: 1 دقیقه
برنامه ورزش بدنسازی در ماه رمضان

برنامه ورزش بدنسازی در ماه رمضان

آسمونی : کسانی که برنامه‌های تناسب اندام را دنبال می‌کنند باید به طور مستمر پیگیر آن باشند از طرفی ماه...

آسمونی : کسانی که برنامه‌های تناسب اندام را دنبال می‌کنند باید به طور مستمر پیگیر آن باشند از طرفی ماه مبارک رمضان شرایط ویژه‌ای را برای ورزشکاران به وجود می‌آورد.

می‌دانید که تمرین کردن در ماه‌های غیر از ماه رمضان به علت 5 یا 4 نوبته بودن وعده‌های غذایی صبح‌ها، میان وعده صبح و ظهر، نهار، عصرانه، وعده‌های قبل و بعد از تمرین و شام را دارا است. 

بدن در طول روز با مصرف این وعده‌های غذایی در ساعات مختلف می‌تواند به راحتی تمامی مواد لازم جهت ترمیم، رشد و ریکاوری عضلات را دریافت کند در صورت وجود برنامه غذایی خوب و می‌توان گفت که هر سیستم تمرینی با شرایط بدنی و هدف، فرد اجرا کرد.

همچنین بدن در طول روز نیز از نظر مایعات آب به طور عالی هیدراته می‌شود. با این شرایط عضلات در آغاز تمرین سرشار از انرژی با توجه به تغذیه و استراحت خوب که در طول روز به دست آورده، آماده استارت تمرین خوب است.

تمرین کردن در ماه مبارک رمضان باید با شرایط خاص خود باشد، میدانید که شما در طول روز هیچ مایعی وارد بدنتان نمی‌شود و از این لحاظ بدن نمی‌تواند به تمرینات با شدت بالا جواب دهد. شما باید فقط یک هدف را دنبال کنید آن هم حفظ حجم به دست آمده قبل از این ماه است سعی کنید برنامه تمرینی خود را برای این یک ماه عوض کنید و به عضلات و مفاصل خود استراحت دهید.

بدن آدمی بیشتر مواد غذایی را زمانی دریافت می‌کند که بعد از 8 ساعت خواب مفید و تغییرات هورمونی که در هنگام خواب روی می‌دهد غذا دریافت کند.

تمرین را در حدود 45 یا نیم ساعت بعد از افطار انجام دهید و همچنین در موقع افطار زیاد پرخوری نکنید تا موقع تمرین دردهای شکمی به وجود نیاید. قبل از تمرین برای بالا بردن کارایی بدن از یک قند ساده مانند ساندیس و… می‌توانید استفاده کنید.

میدانید که برای ساختن عضلات به پروتئین نیاز داریم همان طور برای حفظ حجم نیاز به پروتئین داریم با توجه به اینکه شما در این ماه فقط قصد نگه‌داشتن حجمی را که ماه‌ها برایش زحمت کشیده‌اید را دارید با توجه به برنامه غذایی که دارید باید از مواد غذایی که درصد بالای پروتئین دارند زیاد مصرف کنید مصرف پروتئین در این ماه برای حفظ حجم ضروری است.

تمرین خود را سبک، در حد دم انداختن عضلات و در حدود 45 دقیقه انجام دهید. می‌توانید 5 یا 4 جلسه در هفته تمرین کنید ولی فراموش نکنید نباید شدت تمرین را بالا ببرید.

نکته: سعی کنید در ساعاتی که مجاز به خوردن هستید از مایعات به خوبی استفاده کنید.

امیدواریم که در این ماه مبارک بتوانید با برنامه خوب غذایی و تمرینی منظم و رعایت کردن این نکات حجمی که تا الان برایش زحمت کشیده‌اید را حفظ کنید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «برنامه ورزش بدنسازی در ماه رمضان» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.