درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
عید غدیر خم

عید غدیر خم

مردم در عید غدیر خم، به دیگر مسلمانان خصوصا به سادات تبریک می گویند و همچنین افرادی که سید هستند به دیگران عیدی می دهند.

مردم در عید غدیر خم، به دیگر مسلمانان خصوصا به سادات تبریک می گویند و همچنین افرادی که سید هستند به دیگران عیدی می دهند. در روز عید غدیر خم، افراد به دیدن یکدیگر می روند و همچنین در خیابان های شهر، به توزیع خوراکی و شربت مشغول می شوند؛ چرا که امام علی (ع) به عنوان اولین امام مسلمانان برگزیده شده است. در ادامه مطلب آسمونی با معرفی عید غدیر خم می پردازیم.

عید غدیر خم مبارک

عید غدیر خم چند شنبه است؟ روز سه‌شنبه
تاریخ عید غدیر خم 1403 به شمسی ۵ تیر ۱۴۰۳
تاریخ عید غدیر خم 1403 به قمری ۱۸ ذوالحجه ۱۴۴۵ قمری
تاریخ عید غدیر خم 1403 به میلادی ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی

 

واقعه عید غدیر خم

در روز عید غدیر خم که آخرین حج پیامبر بوده است، حضرت علی (ع) توسط پیامبر اکرم (ص) بعنوان امام امت اسلام به مردم معرفی شد. جمله معروف من کنت مولاه فهذا علی مولاه در این روز از زبان پیامبر (ص) اعلام شد. چنانچه قصد دارید درباره واقعه روز غدیر خم اطلاعات بیشتری داشته باشید بر روی لینک زیر کلیک کنید:

داستان غدیر خم

مراسم عید غدیر خم

در روز عید غدیر، مسلمانان همچون دیگر عیدهای مهم خود لباس زیبا بر تن کرده و در مراسم ها و جشن های مخصوص عید شرکت می کنند. آنها در این روز به پخش شیرینی و شربت می پردازند و به دیدن دوستان و عزیزان خود می روند و چنین روزی را جشن می گیرند زیرا در روز عید غدیر، امام علی (ع) به عنوان امام مسلمانان برگزیده شده است. مراسم عید غدیر خم از شب قبل شروع شده و تا پایان شب بعدی ادامه دارد. در این مدت، افرادی که سید هستند به دیگران عیدی می دهند و دیگران نیز به دیدن سادات می روند و این روز را به آنها تبریک می گویند.

اعمال عید غدیر خم

عید غدیر خم هم مانند سایر اعیاد مهم مسلمانان، اعمال خاص خود را دارد. غسل کردن، نماز خواندن، زیارت نامه و ... از جمله اعمال روز عید غدیر هستند. برای اطلاع بیشتر درباره اعمال عید غدیر خم بر روی لینک زیر کلیک کنید:

اعمال عید غدیر

عکس پروفایل عید غدیر خم

عکس تبریک عید غدیر خم
عکس تبریک عید غدیر خم
عکس تبریک عید غدیر خم
عکس تبریک عید غدیر خم
عکس تبریک عید غدیر خم
  عکس تبریک عید غدیر خم
عکس تبریک عید غدیر خم
عکس تبریک عید غدیر خم
عکس تبریک عید غدیر خم
عکس تبریک عید غدیر خم
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «عید غدیر خم» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.