زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی باربارا فرل

بیوگرافی باربارا فرل

باربارا فرل تمامی افتخارات زندگی خود را تا قبل از 23 سالگی در دوومیدانی کسب کرد!

در سال 1967 باربارا فرل 20 ساله دست به کار بزرگی زد و دو بار زمان 11.1 ثانیه را در دوی 100 متر زنان برجای نهاد؛ رکوردی که برابر با رکورد جهانی صدمتر زنان بود. او که متولد 28 جولای 1947 در هاتیسبرگ واقع در میسی سیپی ایالات متحده بود، در مسابقات برای ایالت لس آنجس و باشگاه مرسرتس رقابت می کرد و با رکوردهایی که به ثبت رساند، عنوان قهرمانی رقابتهای آمریکا در فضای آزاد را از آن خود ساخت. در دومین رکوردشکنی فرل، او موفق شد مدال طلای دوی 100 متر رقابتهای پان آمریکن را از آن خود سازد.

Running While Black' tells a new story about who belongs in the sport |  90.5 WESA

در المپیک 1968 مکزیکو سیتی او در رقابت صدمتر در رده دوم قرار گرفت و نقره گرفت. با این حال او دیگر دوندگان سرعت آمریکایی برای کسب طلای 100×4 متر امدادی مشکلی نداشتند و توانستند عنوان قهرمانی المپیک را از آن خود سازند.

Olympedia – Barbara Ferrell

یک سال بعد از المپیک هم او در ادامه افتخارات خود توانست در رقابتهای ملی آمریکا در فضای آزاد، او قهرمانی رقابتهای 100 یارد و 200 یارد را به خود اختصاص دهد و این عناوین را به قهرمانی های 60 یارد داخل سالن در سالهای 1968 و 1969 و طلای رقابت سالنی 240 متر امدادی در 1969 افزود.

Wyomia Tyus: Still fighting for recognition as the first back-to-back  Olympic 100m champion | News | Heritage | World Athletics

فرل در المپیک 1972 مونیخ نیز حضور پیدا کرد. اما از مصدومیت رنج می برد و همین سبب شد که در 200 متر فراتر از مرحله نیمه نهایی نرود و با کسب عنوان هفتمی در فینال دوی صدمتر، بدون کسب مدال به خانه بازگردد. بعدها و در سال 1988 نام فرل در تالار مشاهیر ملی آمریکا به ثبت رسید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی باربارا فرل» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.