شب یَلدا یا شب چلّه یکی از کهن ‌ترین جشن‌های ایرانی است. در این جشن، طی شدن بلندترین شب سال و به دنبال آن بلندتر شدن طول روزها در نیم‌کرهٔ شمالی، که مصادف با انقلاب زمستانی است، گرامی داشته می‌شود. یلدا به زمان بین غروب آفتاب از 30 آذر (آخرین روز پاییز) تا طلوع آفتاب در اول ماه دی (نخستین روز زمستان) گفته می‌شود. در این بخش از آسمونی کاریکاتورهایی که برای این شب طراحی شده است را مشاهده می کند.

خانواده‌های ایرانی در میوه‌ها و رایج ‌تر از همه هندوانه را مهیا و دور هم صرف می‌کنند. پس از صرف تناولات، قصه‌ گویی پیرترها برای دیگر اعضای فامیل و همچنین فال ‌گیری با دیوان حافظ رایج است.

"نگرانی هایت را به آخرین برگ های درختان آویزان کن ، چند روز دیگر همگی می ریزند …"

   

یلدا
یلدا
یلدایی
یلدایی
funny-yalda-postal-cart-08
funny-yalda-postal-cart-08

 

funny-yalda-postal-cart-06
funny-yalda-postal-cart-06

 

funny-yalda-postal-cart-04
funny-yalda-postal-cart-04

 

k322
k322

 

k323
k323

 

k325
k325

 

k324
k324

     

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «طنز شب یلدا» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.